Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

greg66 16:50, 09 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Witaj Asiu
U mnie pod tarasem też mam skarpę z irgami w przyszłym roku chcę to wszystko wywalić i zrobić betonowe korytka a w nich posadzę hortensje w pierwszym rzędzie a trawy w drugim.

Ty masz glinę ja piasek, u mnie po deszczu praktyczni emuszę podlewać bo wszystko wsiąka w pięć sekund
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Roocika 17:51, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
greg66 napisał(a)
Witaj Asiu
U mnie pod tarasem też mam skarpę z irgami w przyszłym roku chcę to wszystko wywalić i zrobić betonowe korytka a w nich posadzę hortensje w pierwszym rzędzie a trawy w drugim.

Ty masz glinę ja piasek, u mnie po deszczu praktyczni emuszę podlewać bo wszystko wsiąka w pięć sekund

Witaj Grzegrzu Miło, ze wpadłeś, zapraszam Właśnie u nas dziś pada i poszłam zobaczyc co sie dzieje Już tu kiedys pisałam Ani, że najlepiej mieć coś pomiedzy gliną a piachem, ale nie ma tak łatwo
Irgi na razie zostawiam, zrobie jak Ela radziła, będę przycinać do zagęszczenia, może kiedys też wywalę, póki co jest długa kolejka do sadzenia
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:03, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mąż wczoraj wykopał w okolicach ambrowca, przed palibinami, ponacinaną rurę, obsypał żwirkiem, to będzie część odwodnienia wzdłuż rabat, wodę odprowadzimy do rzeczki.

Woda jest po dzisiejszym deszczu na wysokosci 70 cm.

Poziom w rzeczce raczej niski...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:09, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy szafiki powinny teraz wyrosnąć? Bo sie pokazują...


Rozplenice maja kotki

Ostatnia truskawka w tym sezonie, uratowałam przed zgniciem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 18:14, 09 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Roocika napisał(a)
Czy szafiki powinny teraz wyrosnąć? Bo sie pokazują...


Rozplenice maja kotki

Ostatnia truskawka w tym sezonie, uratowałam przed zgniciem


Tak, wszystko ok z szafirkami. Moje są już wielgachne. Tylko muszę je przesadzić na tą moją nową rabatę.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 18:17, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)


Tak, wszystko ok z szafirkami. Moje są już wielgachne. Tylko muszę je przesadzić na tą moją nową rabatę.

To dobrze, że wszysko ok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 21:29, 10 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Roocika napisał(a)
Środkowa skarpa z tawulcem, przebarwiającym się na żółto i irgą...





Asiu i bardzo ładnie to wszystko widać irga bardzo ładna tylko teraz ciąć i może podsypać drobna kora. Jak masz jakieś kartony to rozłóż i na to kora.
Chwasty nie zdążą się rozwinąć.
Te żółte krzaki też są ladne. Widziałam na osiedlach zagęszczone, tak jak irgi. Na wiosnę trochę podsyp nawozem aby dały czadu.
U góry nad skarpa nie wiem czy dobrze widzę pięciorniki jaki kolor mam żółty i najlepiej kwitnie. Wczesna wiosną przytnij je o połowę. Pięknie odbija i będzie mnóstwo kwiatów.

Coś pisałaś o Memory jest wysoki u mnie ok 2,5 metra (2 szt)i może dlatego jest taki wiotki. Sadz gdzie ci będzie odpowiadać najwyżej przesadzisz, ale ostrzegam trawy przesadzać bez drwala z siekierą ani rusz.

Znowu gile. Ścieka do ucha i zapalenie gotowe to jest wszystko połączone. Kiedyś w dzieciństwie bardzo chorowałam na uszy ból straszny przeszło minęło. Trzeba uważać aby dziecku nie nabierało się wody do uszu w czasie kąpieli to powoduje stan zapalny no i gile też.
Inhalacje mu rob, masz inhalator? Przekrój cebulę na pół i postaw blisko łóżeczka. Możesz zrobić syrop z cebuli i cukru. Musisz próbować naturalnych środków może dłużej ale dla dziecka lepiej. Jakieś plastry są na lepsze oddychanie. Antybiotyk tylko w ostateczności.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:41, 10 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
I bardzo dobrze zrobił z ta rura. Jak będziecie mogli to sobie zdrenujcie więcej terenu. Też mam gliniasty teren i mam drenaże. 2 lata temu położyliśmy żółte rury drenarskie na gl 30 cm pod spód i boki żwir i podłączyliśmy je do studni zbiorczej o średnicy ok 60 cm. Wtedy łatwiej wypompować. Cóż trzeba sobie radzić i walczyć z nadmiarem wody melioracja z braku wody studnia.

Jeszcze jedno moim zdaniem powinnaś trochę odsłonić tej kory przy roslinach na przyszłość np przy młodym bodziszku wiosna, szafirki zostaw. Moje też zielone a jedne posadziłam tydzień temu.

To już koniec

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 11:47, 11 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, tak na szczycie skarpy to pieciornik różowy, lovely pink. W tym roku mial ciezko, nie przycielam go mocno, nie nawiozlam,nie podlalam wiosną jak byla susza, potem nornice dopelnily dziela i kilka krzaków uschlo. Na wiosne zrobię zalegle prace i mam nadzieję, ze bedzie znowu ładny. Ja go lubie za te rozowe koralikowe.kwiaty az do zimy
Drenaz bedziemy robic, jest niezbedny, musimy porobic , inaczej bez sensu sadzic. Dzis rura jest w polowie wypelniona a ma metr glebokosci.
Synek od czwartku goraczka, czopki na zmianę, krople do ucha nie pomogly, a katar nie odpuszcza, mimo inhalacji Pewnie sie skończy antybiotykiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 12:13, 11 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Szafirki u mnie dużo większe,tak ma być
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies