Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

sylwik69 18:44, 18 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękna jesień u Ciebie taka prawdziwa!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
basia3012 21:38, 18 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Asiu, pooglądałam, poczytałam. Widzę, że masz dosyć dużą działkę i gliniastą ziemię. I dzieciątko małe. To wiadomo, po ogrodzie nie poszalejesz. Czasu mało. Ale synek urośnie i będzie coraz łatwiej.
Skarpa z irgą piękna. Te tawuły to wydaje mi się, że dobrze że usuniesz. I ja bym chyba teraz jesienią je wykopała. Wiosna ostatnimi laty długo nie nadchodzi, zima się ciągnie i ciągnie. A jak będzie przesadzone to już będzie rosło.
Kanciki a raczej odwodnienie super Ci wychodzi.
Wszystkie roślinki małe kiedyś urosną. I zobaczysz jak szybko.

Asiu, ja na zapalenie ucha zawsze stosuję 1-2 kropelki wody utlenionej 3% zakroplonej do uszka podczas snu wnusi czy wnuka. Dla siebie też stosowałam. Działa. Woda utleniona natlenia czyli zabija bakterie beztlenowe, które nie "lubią" tlenu i bardzo mnożą się w warunkach beztlenowych, takich mało przewiewnych miejscach jak np gardło, ucho.
Na anginę to oczywiście do płukania rozcieńczona woda utleniona. Proporcja : 1 część wody utlenionej na 2 części wody. Kiedyś często chorowałam na gardło. Po stosowaniu tej płukanki już kilka lat nie mam tych kłopotów.

Ale wiesz, ja nie lekarz. Kilka lat temu ja otrzymałam takie zalecenia od lekarza laryngologa i teraz przekazuję dalej. Zdrówka dla Was wszystkich.

A maść majerankową to muszę zastosować u mojej wnusi. Dzięki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 14:28, 19 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwik69 napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie taka prawdziwa!

Tak Sylwia
Bardzo lubię jesień
Chociaz dziś był przymrozek, skrobalam szyby w aucie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:33, 19 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, pooglądałam, poczytałam. Widzę, że masz dosyć dużą działkę i gliniastą ziemię. I dzieciątko małe. To wiadomo, po ogrodzie nie poszalejesz. Czasu mało. Ale synek urośnie i będzie coraz łatwiej.
Skarpa z irgą piękna. Te tawuły to wydaje mi się, że dobrze że usuniesz. I ja bym chyba teraz jesienią je wykopała. Wiosna ostatnimi laty długo nie nadchodzi, zima się ciągnie i ciągnie. A jak będzie przesadzone to już będzie rosło.
Kanciki a raczej odwodnienie super Ci wychodzi.
Wszystkie roślinki małe kiedyś urosną. I zobaczysz jak szybko.

Asiu, ja na zapalenie ucha zawsze stosuję 1-2 kropelki wody utlenionej 3% zakroplonej do uszka podczas snu wnusi czy wnuka. Dla siebie też stosowałam. Działa. Woda utleniona natlenia czyli zabija bakterie beztlenowe, które nie "lubią" tlenu i bardzo mnożą się w warunkach beztlenowych, takich mało przewiewnych miejscach jak np gardło, ucho.
Na anginę to oczywiście do płukania rozcieńczona woda utleniona. Proporcja : 1 część wody utlenionej na 2 części wody. Kiedyś często chorowałam na gardło. Po stosowaniu tej płukanki już kilka lat nie mam tych kłopotów.

Ale wiesz, ja nie lekarz. Kilka lat temu ja otrzymałam takie zalecenia od lekarza laryngologa i teraz przekazuję dalej. Zdrówka dla Was wszystkich.

A maść majerankową to muszę zastosować u mojej wnusi. Dzięki.

Dziękuję Basiu, tawuły spróbuję przesadzić, zobaczymy czy czas pozwoli... Z mezem zwykle robimy na zmiany, malucha ktoś musi stale pilnować
Dzieki za przepis na miksturę,.slyszalam o tym sposobie, ale nie znałam nikogo, kto stosował
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 17:07, 20 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Asiu, wszystko szybko porośnie Nawet się nie obejrzysz Najlepiej to widać porównując zdjęcia

Bardzo fajnie wychodzi Ci kancik. Kupiłaś nóż do kancików? Z nożem praca idzie dużo szybciej. Mi najszybciej idzie, gdy jest sucho. Łatwiej wytrzepać ziemię.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 09:03, 21 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa, ostatnio obejrzalam fotki z sadzenia i rzeczywiscie urosło wszystko
Choiny mialy ze 30 cm a teraz niektore wyzsze ode mnie...
Mamy półksiężyc, taki zwykly
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anusia 09:13, 21 paź 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nóż do cięcia darni to bardzo przydatna rzecz. Ja też miałam zwykły najtańszy z marketu ale wczoraj złamałam. Służył mi pięć lat i tyleż samo był spawany. Czas na nowy
Przymrozków jeszcze u nas nie było.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
deszczowymaj 10:17, 21 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asiu kanciki z czasem będą wychodzić coraz lepiej ja to i przy sznurku potrafię spartolić robotę

Ładna jesień u Ciebie

Ambrowca też sobie kiedyś sprawię piękny jest
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Roocika 10:40, 21 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
Nóż do cięcia darni to bardzo przydatna rzecz. Ja też miałam zwykły najtańszy z marketu ale wczoraj złamałam. Służył mi pięć lat i tyleż samo był spawany. Czas na nowy
Przymrozków jeszcze u nas nie było.

Ania to calkiem długo posłużył Planujesz znowu z marketu czy cos innego ?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:01, 21 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
deszczowymaj napisał(a)
Asiu kanciki z czasem będą wychodzić coraz lepiej ja to i przy sznurku potrafię spartolić robotę

Ładna jesień u Ciebie

Ambrowca też sobie kiedyś sprawię piękny jest

Asiu dziś to juz w ogole kolory cudowne, moze to dlatego, ze mieliśmy juz przymrozek A dziś jeszcze mgliscie i dżdżyście
Mam nadzieje, ze ambrowic sie ładnie pozbiera i pokaże pełnię swojego uroku, wiosenne pzymrozki go dobiły, a sadzony byl z golym korzeniem, moze.dlatego...
Ubieglej jesieni jak do nas trafil byl pięknie przebarwiony
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies