Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 09:10, 23 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, to prawda, ładnie świeci w tym roku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 13:40, 23 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Żadne drzewo nie ma tak pięknych kolorów ja klony. Można wymienić całą gamę ciepłych kolorów brązowy, czerwony, pomarańczowy żółty i wszystkie odcienie tych kolorów.
Później dęby zmieniają kolory.

Do roślin oczyszczających kup jeszcze irysa żółtego ten oczyszcza że zdwojoną siła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 16:04, 23 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
Żadne drzewo nie ma tak pięknych kolorów ja klony. Można wymienić całą gamę ciepłych kolorów brązowy, czerwony, pomarańczowy żółty i wszystkie odcienie tych kolorów.
Później dęby zmieniają kolory.

Do roślin oczyszczających kup jeszcze irysa żółtego ten oczyszcza że zdwojoną siła.

Elu, zgadzam się, są piękne, te za ogrodzeniem same się zasiały, z brzozami wyglądają uroczo. Wiosną pod nim szybko ruszają śnieguliczki, takie zwykłe i też lubię to zestawienie
Żółte irysy , ok...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mirka 20:34, 23 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Roocika napisał(a)
Taka żarówka zaświeciła mi dziś przez okno w salonie


Pięknie się przebarwia Tulpanowiec
Polowałam na niego cały sezon i w żadnej szkółce u mnie nie było.
Może w przyszłym roku uda mi się kupić.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Roocika 20:40, 23 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mirka napisał(a)

Pięknie się przebarwia Tulpanowiec
Polowałam na niego cały sezon i w żadnej szkółce u mnie nie było.
Może w przyszłym roku uda mi się kupić.

Trzymam kciuki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 11:52, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Roocika napisał(a)
W przyszłym sezonie muszę zrobić porządek z oczyszczalnią trzcinową, bo mi zarosła bynajmniej nie trzciną.
Chcę posadzić tez inne rośliny oczyszczające i wilgociolubne, powstanie może jakaś "rabata".

Wytypowałam oprócz trzciny:
-kosaćca syberyjskiego,
-sit rozpierzchły
-krwawnica
- jakies turzyce (nie wiem które),
- trzęślica modra?
- może wiązówka??? wiązówka błotna

Jeżeli ktoś ma informacje o dobrych roślinach oczyszczających (sprawdzonych) to proszę o informację




Nie wiem skąd u Ciebie temat oczyszczalni może przegapiłam wątek ale trudno za wszustkimi nadążyć. Może nie w temacie oczyszczających roślin ale w temacie rosnących w wodzie stojącej. Mam miejsce pod murem gdzie ciągle podczas opadów gromadzi się nadmiar wody i to takiej właśnie z biolog oczyszczalni, czyli wody z azotem. O 3 lat testuję rośliny tam rosnące i mam taką listę:
Trawa Red Baron
Werbena patagońska
Werbena hastata
Sadziec
Liliowce
Myślę że każda roślina pobierająca składniki pokarmowe oczyszcza teren, choć może nie wybitnie tak jak te które wymieniłaś.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
zszywka 12:22, 24 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Wpadłam z rewizytą, obejrzałam cały wątek i sporo pracy wykonaliście działka ma ciekawy kształt, coś innego fajnie podoba mi się zagajnik z brzozami, sama mam 3 sztuki posadzone w zeszłym sezonie Jeżeli nie masz co zrobić ze stipą posadź ją między brzozami, za jakiś czas będziesz mieć siewki to możesz je rozsadzić i będzie to wyglądać pięknie widziałam coś takiego u dziewczyny z O. na instagramie jak watek Marty się nazywa nie pamietam niestety ale sprawdź instagrama
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Roocika 12:24, 24 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


Nie wiem skąd u Ciebie temat oczyszczalni może przegapiłam wątek ale trudno za wszustkimi nadążyć. Może nie w temacie oczyszczających roślin ale w temacie rosnących w wodzie stojącej. Mam miejsce pod murem gdzie ciągle podczas opadów gromadzi się nadmiar wody i to takiej właśnie z biolog oczyszczalni, czyli wody z azotem. O 3 lat testuję rośliny tam rosnące i mam taką listę:
Trawa Red Baron
Werbena patagońska
Werbena hastata
Sadziec
Liliowce
Myślę że każda roślina pobierająca składniki pokarmowe oczyszcza teren, choć może nie wybitnie tak jak te które wymieniłaś.

Ula, bo mam taką oczyszczalnię i posadzilam tam trzcinę Nie odchwaszczałam i urosły tam chwasty, głównie pokrzywa... i pełno mini olszyn, trzciny jest coraz mniej. Zużywamy chyba za mało wody, a poletko jest zrobione z zapasem...
Dziękuję za listę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:30, 24 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
zszywka napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, obejrzałam cały wątek i sporo pracy wykonaliście działka ma ciekawy kształt, coś innego fajnie podoba mi się zagajnik z brzozami, sama mam 3 sztuki posadzone w zeszłym sezonie Jeżeli nie masz co zrobić ze stipą posadź ją między brzozami, za jakiś czas będziesz mieć siewki to możesz je rozsadzić i będzie to wyglądać pięknie widziałam coś takiego u dziewczyny z O. na instagramie jak watek Marty się nazywa nie pamietam niestety ale sprawdź instagrama

Witaj Patrycja, dzięki, że wpadłaś
Stipę chcę posadzić na środkowym tarasie na tzw. "frontowej" ale to w przyszłym sezonie, będę ją przerabiać, jak stipa przeżyje to nie będę musiała jej zamawiać z internetu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mary 19:44, 24 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
zszywka napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, obejrzałam cały wątek i sporo pracy wykonaliście działka ma ciekawy kształt, coś innego fajnie podoba mi się zagajnik z brzozami, sama mam 3 sztuki posadzone w zeszłym sezonie Jeżeli nie masz co zrobić ze stipą posadź ją między brzozami, za jakiś czas będziesz mieć siewki to możesz je rozsadzić i będzie to wyglądać pięknie widziałam coś takiego u dziewczyny z O. na instagramie jak watek Marty się nazywa nie pamietam niestety ale sprawdź instagrama

Chyba o ten wątek chodzi
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7257-po-mojemu-ogrod-subiektywnie-swiadomy?page=88
A tu zdjęcie wspomnianej rabaty z ogrodu Zielonej Marty w wątku Admete
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=778
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies