Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

greg66 16:45, 19 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
O ciekawe moja jabłonka też ma pozwijane liście i raptem ma 3-4 owoce ale bardzo smaczne, niestety nie umiemy przycinać (tylko tzw.wilki) tnę ale zeby zdrowa był ai owocowała to nie wiem co robić, może ten dobroczynek?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Roocika 21:09, 19 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Grzesiek, zdam relację czy coś pomogło.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:32, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mam i ja
A do kolekcji vademecum cięcia, może w końcu nie będę miała wątpliwości
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 10:38, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No kochana, teraz to już ogrodnik pełną gębą z Ciebie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 13:51, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
No kochana, teraz to już ogrodnik pełną gębą z Ciebie


Zupełnie się tak nie czuję No trzeba nabrać doświadczenia w terenie.
Może z obrazkami z książki łatwiej będzie przyciąć te nasze nędzne jabłonie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:07, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Danusi książka spowodowała u mnie powrót procesu myślowego. Już coś tam w głowie wymyślam.
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy zawilce japońskie np honorine jobert posadzone za plamą z liliowców summer wine będą wyglądać ok?
Mam tam trochę miejsca i chciałam posadzić coś co kwietnie jesienią. Zawilce chciałam też sadzić później pod brzozami i może jeszcze gdzieś? Czytałam, że nie lubią podmokło.
Przejrzałam zdjęcia i nie mam żadnego porządnego, które ogarnia te liliowce, tylko takie jedno nieostre.
Liliowce rosną po lewej od grabu, dalej po lewej od liliowców jest kalina japońska shasta, a za nią z tyłu miskant gracillimus. Za liliowcami chciałam coś, co kwitnie jesienią.
Wybaczcie zdjęcie, lepszego nie mam

Liliowce kwitną na taki kolor, wg opisów nawet do września, stąd pomysł na białe zawilce.


A może lepiej coś innego np. sadziec plamisty? Tylko czy on nie będzie za wielki i czy kolor do liliowca spasuje?
Miejsce jest mokre ale nie podmokłe.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 14:15, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Asiu, a tam jest cały czas słońce?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 14:34, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)
Asiu, a tam jest cały czas słońce?

Ewa, tak od rana do ok 15, 15:30
Tam jest wystawa południowa ale po 15 zacieniają drzewa od zachodu i skarpa.
Za dużo słonka dla zawilców?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 14:42, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Zawilce jesienne lubią jak ziemia jest taka lekko wilgna. Wtedy lepiej kwitną. Może wystarczy tej wilgoci, żeby nie mdlały w słońcu. Najbardziej zastanawiam się nad tym czasem, gdy słońce praży w południe przy 35 stopniach w cieniu. Musiałabyś wypróbować

A może zastanowiłabyś się nad jakimś astrem? Np. Aster mackrophyllus albo leavis? Nie mam z nimi doświadczeń, ale może ktoś jeszcze coś napisze

Jaki kolor by Ci najbardziej odpowiadał?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 14:46, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Myślałam nad czymś właśnie białym
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies