Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

sylwia_slomc... 18:13, 20 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Czytam, że plany są i nawet pomysły roślinne i podpowiedzi, Ewa zna się to dobrze doradzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 18:23, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MiluniaB napisał(a)
Fajnie, że masz książkę Danusia - ja dopiero kupię

Fajne kompendium, nie trzeba w internetach grzebać po podstawowe informacje i zdjęć mnóstwo
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:24, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)
Cześć Dziewczyny i nie tylko Witam się noworocznie. Spóźniona, jak zwykle, ale nadrabiam

Asiu, cofnęłam się trochę, ale fajnie bajkowo się zrobiło z tym śniegiem. Roboty kupę odwaliliście w poprzednim sezonie.

Fajną tę rabatę Ci Ewa wymyśliła

Cześć, witaj, wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Już koniec bajki, bo dziś odwilż i błoto pod butami się zrobiło
Rabata będzie super , żebym tylko nie zepsuła...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:27, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytam, że plany są i nawet pomysły roślinne i podpowiedzi, Ewa zna się to dobrze doradzi

Sylwia myślę nad wypełnianiem pustych przestrzeni, żeby chwastów było mniej
No i chyba bodziszki kantabryjskie z frontowej upchnę pod platanem przy hortensjach, zanim hortensje i rozplenice i róże fairy ruszą to bodziszki się może wpasują... Tylko nie wiem czy kolory się nie pogryzą.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 19:30, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Roocika napisał(a)

Bardzo ciekawa bylinka
Jak się śnieg roztopi to muszę pomierzyć wszystko
Cytrynowe liliowce też ciekawe
Czy w powtarzaniu roślin musi być ta samą odmiana czy niekoniecznie?
Irysy też posadziłam, na tym niewyraźnym zdjęciu są po prawej stronie grabu.
Kupiłam irysy pełne, 3 odmiany mają kwitnąć od kwietnia do sierpnia.
Mam nadzieję, że ich nornice nie zjedzą...


W powtarzaniu raczej powinna być ta sama, ale to zależy też od sytuacji
Cytrynowe liliowce lubią się rozrastać

Ciekawa jestem Twoich irysów. Ja uwielbiam irysy bródkowe. Moje sadzone w zeszłym roku jeszcze nie kwtły. Mam nadzieję, że w tym roku pokażą kwiaty. One lubią bardzo słoneczne i suche stanowiska, tzn. bródkowe Nie można ich też zbyt głęboko zakopywać.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:33, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Roocika napisał(a)
W tym samym sklepie taka roślinę znalazłam sadziec
Ale chyba te liście nie pasują, ale kwiatki ładne


Piękny jest. Ten kontrast liści do kwiatów jest fenomenalny. Ja bym kupiła na Twoim miejscu Przynajmniej trzy sadzonki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 20:52, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


Piękny jest. Ten kontrast liści do kwiatów jest fenomenalny. Ja bym kupiła na Twoim miejscu Przynajmniej trzy sadzonki

Ewa, serio ??? No spodobał mi się ale ja tak nie mam wyczucia bo rośliny oglądam tylko na zdjęciach.
Za 3 grabem (tym najbliżej rzeczki) mam posadzony czarny bez Eva, nie będzie za duzo bordowego?
Irysy kupiłam odmianę kaboom, kabuley i concord crush, są w wyglądzie podobne do siebie ale mają różny czas kwitnienia.
Jak się irysy i liliowce rozrosną, to mogę podzielić i posadzić w innych miejscach w takim razie
O bródkowych czytałam ale uznałam, że dla mnie za trudne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:56, 20 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
irysy
Tu jak je kupiłam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 22:24, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Roocika napisał(a)

Ewa, serio ??? No spodobał mi się ale ja tak nie mam wyczucia bo rośliny oglądam tylko na zdjęciach.
Za 3 grabem (tym najbliżej rzeczki) mam posadzony czarny bez Eva, nie będzie za duzo bordowego?
Irysy kupiłam odmianę kaboom, kabuley i concord crush, są w wyglądzie podobne do siebie ale mają różny czas kwitnienia.
Jak się irysy i liliowce rozrosną, to mogę podzielić i posadzić w innych miejscach w takim razie
O bródkowych czytałam ale uznałam, że dla mnie za trudne


Nie wiem, w jakiej odległości jest ten bez. Myślę, jednak, że niezależnie od tego będzie to pasować. Masz tam liliowce i graby, a one mają świeżą jasną zieleń. Powinno być ok

Kabuley nie znalazłam, ale pozostałe irysy bardzo ładne.

Bródkowe raczej nie są trudne, spróbuj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 09:18, 21 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przerobiłam taką fotkę, na niej jeszcze bza nie widać, bo był malutkim patyczkiem ale nagryzdałam w paitcie Za liliowcami byłby ten sadziec
Za irysami po prawej jest tawuła van houtta ale też ją słabo widać
Wszystko takie małe... Ale wielkościowo to graby mają jakieś 3,5 metra wysokości chyba albo już 4???
Muszę chyba robić lepsze zdjęcia



I znalazłam taką fotkę z liliowcami z października, miejsce jest tam, gdzie te stipy (są tam tylko zadołowane tymczasowo)

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies