Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

April 13:35, 23 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Anda napisał(a)
U mnie myszy, serio


Z tym się nie spotkałam...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 13:56, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oj, a już myślałam, że orlik to roślina idealna Wyguglałam - to piłecznica orlikowa. Jak tak poszperać, okazuje się, że każda roślina ma swojego szkodnika. U mnie tego nie było, mam nadzieję, że po porządnej zimie u Was też się nie pojawi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
MiluniaB 14:19, 23 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Do stwierdzenia czy trawy przetrwały zimę czy nie to jeszcze za wcześnie. U mnie tylko trzcinniki ruszyły - reszta jeszcze śpi
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Zakrecona 15:20, 23 mar 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Roocika napisał(a)

Teraz taki zdradliwy okres, i pylenie drzew, co często sprowadza się do infekcji.
Tym razem trafiło na męża.


Oby szło ku lepszemu, u mnie trafiło wszystkich na dwa tygodnie

Ale się wychorowaliśmy względnie, nareszcie.

Wiosna już u Ciebie zaczęła
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 17:30, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
U mnie na orliki polują jedynie małe zielone gąsienice, potrafią ogołocić krzaczek w jedną noc.


U mnie kiedyś takie jakieś latające załatwiły dalie w donicach.

April napisał(a)
U mnie też orliki zostały pożarte dokumentnie. Podejrzewam właśnie te małe zielone brzydactwo. One nawet wcinają liście brzozy i liście parzydła leśnego. Jednego dnia jest ok a na drugi rośliny nie ma. Że była, świadczą tylko badylki pędów bez liści.


Oby to był ten dobry rok , orliki zniosę jak zjedzą ale za brzozami będę płakać.

Anda napisał(a)
U mnie myszy, serio


Takie żarłoczne masz myszy U mnie myszy stołują się w kompostowniku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:44, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
April napisał(a)


Z tym się nie spotkałam...

Mam za krótki ogrodniczy staż, właściwie to nie mam żadnego ale jak w życiu pewnie wszystko jest możliwe

Mgduska napisał(a)
Oj, a już myślałam, że orlik to roślina idealna Wyguglałam - to piłecznica orlikowa. Jak tak poszperać, okazuje się, że każda roślina ma swojego szkodnika. U mnie tego nie było, mam nadzieję, że po porządnej zimie u Was też się nie pojawi.


Magda też mam taką nadzieję chociaż jak zobaczyłam gołego ślimaka w irysach to nie byłam zadowolona... Może powinna wzruszyć glebę żeby te jajka ślimacze odkryć?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:45, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MiluniaB napisał(a)
Do stwierdzenia czy trawy przetrwały zimę czy nie to jeszcze za wcześnie. U mnie tylko trzcinniki ruszyły - reszta jeszcze śpi

Dziękuję Miluniu za informację, u mnie na razie tylko seslerie są częściowo zielone, może jutro je przytnę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:49, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)


Oby szło ku lepszemu, u mnie trafiło wszystkich na dwa tygodnie

Ale się wychorowaliśmy względnie, nareszcie.

Wiosna już u Ciebie zaczęła

U nas to się ciągnie od końca lutego, wciąż ktoś jest chory, nie wszyscy na raz, już zmęczona jestem.

Dobrze, że u Was już lepiej

Żółty krokus dziś rozkwitał


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:49, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kupiłam dziś przy okazji w L. nasiona rzodkiewki i szpinaku, można już siać?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 19:39, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)



Magda też mam taką nadzieję chociaż jak zobaczyłam gołego ślimaka w irysach to nie byłam zadowolona... Może powinna wzruszyć glebę żeby te jajka ślimacze odkryć?


Nie zaszkodzi, może akurat coś znajdziesz, chociaż mi się wydaje, że one mnożą się bardziej w pełni sezonu.
Ale że to żywe było? Taki duży to musiał przetrwać zimę, pewnie zakopał się w jakimś ciepłym kątku. Gadziny jedne, tyle mi zeżarły w zeszłym roku, miałam nadzieję, że je zima też zdziesiątkuje.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies