Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

SlonecznyOgrod 21:35, 17 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Też kiedyś kupiłam Larvanem do walki z larwami chrabąszcza majowego, cena kosmos...

Małe dzieciaki chcą pomagać a potem to już różnie... często doprosić się nie idzie
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Roocika 21:51, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SlonecznyOgrod napisał(a)
Też kiedyś kupiłam Larvanem do walki z larwami chrabąszcza majowego, cena kosmos...

Małe dzieciaki chcą pomagać a potem to już różnie... często doprosić się nie idzie

Ta cena to wygórowana chyba jest, bo jest popyt.

Z dziećmi to prawda, chociaż w przypadku mojej starszej to jest cała historia, bo ona nigdy nie miała etapu jak Młodszy, że wszystko chciała sama robić, raczej wolała, żeby robić za nią. Teraz ma zrywy, więc staramy się wykorzystać

Pomogło na chrabąszcza?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:52, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Popołudniu zaświeciło w końcu słonko, chociaż zapowiadali deszcz, miało padać i rozpuścić obornik...


Zdjęcie dla Basi.
Basiu dziękuję bardzo, jestem twoją dłużniczką
Wyszło 10 sadzonek
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 23:38, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Bardzo ładna ta trawka
Co to?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 10:12, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Bardzo ładna ta trawka
Co to?

Sesleria jesienna
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 12:16, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Właśnie dzisiaj rano czytałam o tym chrabąszczu w majowym wydaniu Weranda Country:
"... Najczęściej pojawia się ogrodach leżących blisko lasów, bo chrabąszcza wabią drzewa, zwłaszcza soczyste liście dębów. Samica składa jaja pod ziemią, a pędrakom zajmuje trzy lata wyjście na powierzchnię; przez ten czas podgryzają korzonki młodych roślin (... ) Walka z chrabąszczami jest trudna; francuscy rolnicy w desperacji gotowali z nich nawet zupę (...) Skuteczne jest za to głębokie przekopywanie działki - pędrakami zajmą się wtedy ptaki. Szkodzi im także ostre słońce. Jeśli jest ich dużo - warto dla "odtrucia" ziemi posiać grykę. ścina się ją, gdy zaczyna owocować. Roślina wydziela substancje, które odstraszają, a nawet niszczą żarłoczne larwy."

Kolejne robactwo, które trudno wytępić ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Basieksp 12:41, 18 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9995
U nas było tych chrabąszczy cała masa, na jednej wykopanej szpadli ziemi zdarzało się kilka sztuk, one żerowały na orzechu włoskim, wichura zniszczyła orzech, pędraków jest coraz mniej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 16:42, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Roocika napisał(a)

Sesleria jesienna


Jest już na mojej liście
Chyba Asia Z ogrodu w remoncie ją polecała. Podobno bezproblemowa
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 21:39, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Właśnie dzisiaj rano czytałam o tym chrabąszczu w majowym wydaniu Weranda Country:
"... Najczęściej pojawia się ogrodach leżących blisko lasów, bo chrabąszcza wabią drzewa, zwłaszcza soczyste liście dębów. Samica składa jaja pod ziemią, a pędrakom zajmuje trzy lata wyjście na powierzchnię; przez ten czas podgryzają korzonki młodych roślin (... ) Walka z chrabąszczami jest trudna; francuscy rolnicy w desperacji gotowali z nich nawet zupę (...) Skuteczne jest za to głębokie przekopywanie działki - pędrakami zajmą się wtedy ptaki. Szkodzi im także ostre słońce. Jeśli jest ich dużo - warto dla "odtrucia" ziemi posiać grykę. ścina się ją, gdy zaczyna owocować. Roślina wydziela substancje, które odstraszają, a nawet niszczą żarłoczne larwy."

Kolejne robactwo, które trudno wytępić ...


Kasia, może nie będzie tak źle...?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:41, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
U nas było tych chrabąszczy cała masa, na jednej wykopanej szpadli ziemi zdarzało się kilka sztuk, one żerowały na orzechu włoskim, wichura zniszczyła orzech, pędraków jest coraz mniej


To dobrze, ja zawsze pamiętam, że ten lasek u nas za płotem to jest miejsce, gdzie są różne żyjątka, byleby równowaga w przyrodzie była
U nas na olszynach żeruje dużo takich opalizujących chrząszczy, młode oszyny są czasem całkiem oblepione nimi, a mimo wszystko jakoś (niestety ) rosną.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies