Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 09:45, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
qU mnie nie przemarza, jest zimno zielony. Fajnie się rozrasta

W sumie widziałam też u Sylwii że Szmaragdowej
Może jak gdzieś zobaczę to kupie 1 na próbę i sprawdzę. U mnie najlepiej jakby rośliny były ze strefy 6a co najmniej.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:46, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)
Asia pomidorki tfu tfu udały się

A co do drzew ,,w donicach", to tez mi się wydaje tak jak mówisz, że są wykopane, wsadzone w donice i heja. Moja wiśnia tez nie dała rady, po wykopaniu widać było, że korzenie poobcinane.

W zasadzie juz przy sadzeniu to widziałam, ale miałam nadzieję

Mąż pikował ze mną Łodyżki już miały niektóre strasznie długie

Szkoda tych naszych drzew. Ja mam stresa przy ich kupowaniu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:47, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


A nie chce ich jeść?

Jeszcze nie, wszystko przed nami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:50, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, fajna zasada- codziennie coś na ogrodzie zrobić, choćby coś małego.
Też muszę kupić Larvanem. Wprowadziłam w tym tygodniu trochę małych opuchlaków z krwawnicami. Niby wybierałam ale nie wierzę, że udało się mi wszystkie wybrać.
Za pomidorki gratulacje.


Basiu, są niby nicienie, co można wprowadzić od 5 stopni (temperatura ziemi) i takie chciałam kupić w małej paczce.
Też się starałam ale niektóre były bardzo małe, poza tym może jeszcze nie wszystkie się wykluły.

Pomidorki dziękują Trochę za dużo wyszło ale może coś wymyślimy

Staramy się codziennie coś robić, ale wiadomo, że jak pogoda taka jak wczoraj, zimno i pada to odpuszczamy Przerzucamy się na dom
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 11:48, 16 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)

W sumie widziałam też u Sylwii że Szmaragdowej
Może jak gdzieś zobaczę to kupie 1 na próbę i sprawdzę. U mnie najlepiej jakby rośliny były ze strefy 6a co najmniej.

Też mam od lat, kulkuję, jest świetny i wydał dzieci
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gruszka_na_w... 13:28, 16 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ajka napisał(a)
Ja stosuję Larvanem, bo mam opuchlaki w rododendronach. Stosuje się go kwiecień-maj i sierpień-wrzesień. Strasznie drogie to cholerstwo.


Taniej wyjdzie wyjście na łąkę późnym latam po rosnący tam wrotycz. Wystarczy zalać wodą, odczekać tydzień i po rozcieńczeniu podlewać opuchlakolubne rośliny. Można ten wrotycz zalać wrzątkiem i zrobić napar. Teraz można zamówić suszony. Zalać zimną wodą, podgrzać i podlewać. Całkowicie opuchlaków u siebie nie zlikwidowałam, ale znacznie ograniczyłam ich liczebność. Dobry jest też suszony piołun.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 13:40, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Taniej wyjdzie wyjście na łąkę późnym latam po rosnący tam wrotycz. Wystarczy zalać wodą, odczekać tydzień i po rozcieńczeniu podlewać opuchlakolubne rośliny. Można ten wrotycz zalać wrzątkiem i zrobić napar. Teraz można zamówić suszony. Zalać zimną wodą, podgrzać i podlewać. Całkowicie opuchlaków u siebie nie zlikwidowałam, ale znacznie ograniczyłam ich liczebność. Dobry jest też suszony piołun.


Chyba mam suszony, kiedyś kupiłam, muszę sprawdzić. Całkiem zapomniałam o wrotyczu, dzięki Haniu za przypomnienie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:41, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milka napisał(a)

Też mam od lat, kulkuję, jest świetny i wydał dzieci


Jeszcze mam mnóstwo miejsca na sadzenie Wypróbuję jak mi gdzieś wpadnie w łapki
Dzieci mówisz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 18:00, 16 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Czytałam że pierwsza uprawa pomidorków z nasion ruszyła. Gratulacje, jak dzieci małe to je wszystko cieszy, więc działaj nie tylko z pomidorkami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 13:59, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
Czytałam że pierwsza uprawa pomidorków z nasion ruszyła. Gratulacje, jak dzieci małe to je wszystko cieszy, więc działaj nie tylko z pomidorkami.

Ula, udało się tfu tfu, rosną już popikowane.
Rzodkiewka też się w końcu pokazała w skrzyni, tylko szpinak nie za bardzo, wyszło tylko parę nasionek.

Dziś udało się podsypać niektóre rośliny obornikiem, został tylko platan, bo się z córką nie dogadałam Strasznie chciała pomóc i w końcu nikt nie podsypał platana.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies