Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 21:36, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Asiu, czytam, że prace idą do przodu i dopisujesz kolejne do listy Pomidorki rosną i cieszą dzieci.
Opuchlaki grasują. Na razie masz ich chyba mało.Próbuj różnymi środkami - nicieniami i wrotyczem. Zupełnie nie da ich się zlikwidować, jedynie trochę zmniejszyć ilość. To walka bez końca, bo zawsze kupi się gdzieś kolejną roślinkę z pasażerami na gapę.

Ewa Pomidorki rosną na razie ładnie tfu tfu, synek codziennie sprawdza Kontrola musi być

Wrotycz też rozrobię Domyślam się, że to będzie wojna nie bitwa

Coś mi doby brakuje ostatnio.

Zakrecona napisał(a)
Asiu Ty obornikiem przekompostowanym podsypywałaś, czy granulowanym?


Magda Granulowanym (edit, jeżeli pytasz o nawożenie ), ten przekompostowany damy na frontową

SlonecznyOgrod napisał(a)
Glina nie dobrze, piasek też nie dobrze. Ja mam piaszczystą ziemię i też muszę się starać. Ale tak trzeba, ma to sens


Daria, najlepiej to mieć miks Ale nie ma tak łatwo, trzeba walczyć

Gosialuk napisał(a)
Chyba muszę sobie sprawić takie przywrotniki, potrzebuję roślin, które sprawdzają się w roli zadarniaczy.



Gosia ja je lubię, tylko u mnie jakieś mutanty porosły i wszystko zjadały na tej frontowej No i nie lubię ich ciąć po kwitnieniu, zawsze brak mi czasu

edi75 napisał(a)
Jak pisał u Sylwii mój przewrotnik mam ok30-40 cm.Lubie te kropl rosy kub deszczu które zatrzymuje,,,Muszę do wyeksponować


Edyta
No nie wiem czemu u mnie takie wielkie, nawet te liście są ogromne Też je lubię, ale tu na froncie są za duże.
Przeniosę je pod brzozy to może nie będą takie wyrywne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:51, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Dobrze, że już jesteście zdrowi.

Z ciekawością czytam o glinie, u mnie dość mokro i tak się zastanawiam teraz czy w jednym miejscu kiedyś nie zastosować sobie takiego biobloczka. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje.


Danusia gdzieś właśnie w swoim wątku pokazowym o tym pisała Ciekawe czy by się sprawdziło. U nas na pewno nie bo, poziom wody gruntowej jest wysoki, ale na działkach, gdzie nie ma gdzie wody odprowadzić pewnie jak znalazł
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:18, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Udało mi się dziś przesadzić 2 bodziszki i przyszedł deszcz, postraszyło burzą. Zdjęcia w biegu przed deszczem.
Hortensje Limelight żyją. Wims redy też, ale mniej zaawansowane są.

Tawuła van Houttea robi się zielona

Taka duża już jeżówka

No i miskant, mam nadzieję, że udaje, że nie żyje, bo reszta ma już coś zielonego.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 23:00, 20 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Na pewno żyją.

Piszesz o tych przywrotnikach, że wielkie, mam nadzieję, że te moje jednak będą w wersji mini .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:02, 20 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Asiu, a ten Twój przywrotnik, to jaka jest odmiana?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
edi75 07:56, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2050
Asia boćwinę pierwszy raz będę mieć..wiec w zasadzie dla mnie to tez czarna magia
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Milka 09:46, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)


To prawda.
Ja już wykreśliłam na ten rok oczyszczalnię, nie damy rady Musimy robić domek ogrodnika

Nie wszystko na raz, zdrowie najważniejsze. Czekam na domek ogrodnika, dzieci też się ucieszą, skoro tak pomidorki doglądają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 09:49, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Na pewno żyją.

Piszesz o tych przywrotnikach, że wielkie, mam nadzieję, że te moje jednak będą w wersji mini .


Agatorek napisał(a)
Asiu, a ten Twój przywrotnik, to jaka jest odmiana?


Te moje to Alchemilla mollis Auslese, niby dorasta do 50 cm ale u mnie jest większy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:50, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Asia boćwinę pierwszy raz będę mieć..wiec w zasadzie dla mnie to tez czarna magia


Edyta,
Ale pięknie Ci wyrosła Trzymam kciuki za wysadzenie do gruntu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:53, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milka napisał(a)

Nie wszystko na raz, zdrowie najważniejsze. Czekam na domek ogrodnika, dzieci też się ucieszą, skoro tak pomidorki doglądają

Irenko, bardzo się cieszą, może za bardzo, a jak coś pójdzie nie tak będę musiała wykazać się inwencją w tłumaczeniu...
U nas brak domku doskwiera, bo nie mamy też garażu, to co może leży na zewnątrz a reszta poupychana w domu i na strychu. Cały jeden pokój (ten dla syna) zajęty różnymi gratami. A chciałabym już Go powoli przenosić

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies