Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 21:56, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)


O super sprawa


LIDKA napisał(a)


Też mam takie linie pod tujkami.


Zakrecona napisał(a)
Ja też mam podobne

Zawsze to szybciej jak stanie z wężem


Liczę na to, że to nam mocno ułatwi życie, na razie nie planujemy automatyki, więc trzeba będzie ręcznie odkręcić i zakręcić
Zawsze to lepsze niż stanie z wężem albo latanie z konewkami z wodą z baniaka. I czas będzie można wykorzystać na przyjemniejsze sprawy. Nie lubię bardzo podlewać
Ubiegły rok pokazał, że choiny i serby muszą mieć wodę w suszę, tak jak i tuje są wodolubne i płytko się korzenią.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 21:59, 21 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
U Ciebie poważne tematy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 22:01, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
HannaR napisał(a)
Dzięki Asiu za informacje.
Muszę sobie to wszystko przemyśleć.

Haniu, trzymam kciuki Na pewno znajdziesz swój sposób.
Ciągle coś nowego próbuję. Teraz przesadzam bodziszki na ubiegłoroczną rabatę i ziemię mieszam z ziemią z worka (akurat mam taką przetestowaną w miarę jest ok, ma w składzie torf, kompost, piasek, korę i nawóz, używałam głównie do donic i w zeszłym roku rosły nasyoalam jej do skrzyń) i będę obserwować.
Jak mi starczy cierpliwości to spróbuję poplony
Będziemy też robić studnię chłonną (z przelewem ) na wodę z oczyszczalni, bo mamy wielki dół, który miał być oczkiem, ale latem rośliny wypijają cała wodę w oczyszczalni i robi tylko za dziurę w ziemi, która zbiera deszczówkę
Daj znać co się u Ciebie sprawdzi
A będziesz zakładać wątek?
Pozdrawiam Haniu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:05, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


Pewnie go za dobrze karmisz .

Rurki super sprawa.
One są z jakiegoś tworzywa? Czy gumowe?

Właśnie w 2018 roku go sądziłam w ziemię wymieszaną z piachem i obornikiem, potem nic nie dostał, bo czasu nie było.
Pierwszy bsezon był normalnym a potem tak urósł

Rurki są z tworzywa takiego bardziej jak plastik niż guma.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:07, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Mam nadzieję, że moje miskanty tez tylko udają nieżywe. Takie podlewanie mam przy tujach. Założyliśmy pierwszego lata po posadzeniu, nadal działa i się sprawdza. W tymnroku powtórzymy ten patent na nowej części.



To czekamy razem. Chociaż u mnie wszystkie trawy wykazują już oznaki życia poza tą jedną.

Musiałam trochę ponawiać męża ale się wkręcił i już ma wszystko obmyślone

Nie wiemy tylko jak będzie kiedyś z dużą skarpą ale to jeszcze daleka droga
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:10, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
U Ciebie poważne tematy

Ula, Hania mnie wywołała do tablicy
Ty też masz chyba mokrą glinę prawda?
Mnie czeka przygotowanie ziemi na zachodniej rabacie, tam gdzie jest najbardziej mokro i gliniasto i po doświadczeniach z tą częścią pod ambrowcem zastanawiam się jak to polepszyć, żeby się nie stresować, czy rośliny przeżyją
Próbowaliśmy zakupić kompost z kompostowni ale koszty transportu są ogromne i nie wiem czy obrobilibyśmy 20 ton (o ile tyle by weszło na samochód).
Chyba nam zostaje kompost z worków i własny.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
HannaR 22:11, 21 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Na razie nie ma co pokazywać. Krajobraz księżycowy po przejechaniu wte i wewte ciężkiego sprzętu. Muszę poznać jak zachowuje się ziemia po deszczach i ustalić plan działania. A chciałoby się już sadzić..
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Roocika 22:12, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwik69 napisał(a)
Spokojnie dziewczyny! miskanty powoli ruszają,dopiero pojawiają się pojedyńcze żdzbła,podobnie rozplenice,a najpózniej z moich traw rusza proso
Natomiast sesleria już dawno zielona,stipa także ,no i trzcinniki na prowadzeniu to już piękne dorodne kępy


Sylwia Dzięki, właśnie pisałam, że pozostałe mają oznaki życia, jakieś pojedyncze zielone.
Moje sadzone w ubiegłym roku to jeszcze młode
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:26, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
HannaR napisał(a)
Na razie nie ma co pokazywać. Krajobraz księżycowy po przejechaniu wte i wewte ciężkiego sprzętu. Muszę poznać jak zachowuje się ziemia po deszczach i ustalić plan działania. A chciałoby się już sadzić..


Haniu, doskonale Cię rozumiem z tym sadzeniem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SlonecznyOgrod 11:38, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Też mam mam nawadnianie kropelkowe, będziesz zadowolona
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies