Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 16:48, 13 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 21:53, 13 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Roocika napisał(a)


Tam z tyłu chyba dam jedną świdośliwę na skarpie, zamknie widok z podjazdu, a pod nią chyba snieguliczkę hankok. Za brzozami planuje derenie sibirica. Dalej na skarpie jest mało ziemi a dużo gruzu, chyba będę musiała poeksperymentować co tam będzie chciało rosnąć. Właściwie to co posadzę będzie rosło na gruzie i w dodatku będzie tam bardzo słonecznie i pewnie sucho.




Wprost na gruzowisku u mnie sprawdziła się : lawenda w pełnym słońcu i bodziszek korzeniasty w cieniu, choć w słońcu też sobie radzi ale musi mieć trochę ziemi żeby zastartować. Pod spodem kamienie mu nie przeszkadzają, rośnie lepiej na nich niż w ziemii ja testuję rośliny na swoich warunkach więc zanim posadzisz wytestuj co lepiej rośnie.

Ładnie ogarniasz teren
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agatorek 13:12, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Roocika napisał(a)

Aga! No znowu wyszło, że się mądrze (tu zawstydzona mina). Nie miałam na myśli, że je źle podlewałaś!
Ściskam i buziaki

Koniecznie pokaż w przyszłym sezonie. Nad kolumnowym też się kiedyś zastanawiałam


Asia, wcale tego tak nie odebrałam :*. Tylko stwierdziłam fakt . Akurat rosły w takim miejscu, że czasami o nim zapominałam

Ja też, jak Madzia, ścinam to co suche (np. Jeżówki) i brzydkie (niektóre rozchodniki). Mniej pracy będzie wiosną

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joku 14:51, 14 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Ja też wycinam to co szpeci. Żeby mnie nie denerwowało przez zimę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gruszka_na_w... 22:35, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
To zapożyczone tło w postaci sporych drzew sprawia, że ma się wrażenie iż powstaje tu leśny ogród.
Ta skarpa to teraz dla Was mordęga, ale miejsce ma taki potencjał, że za parę lat powali nas na kolana. Wnioskuję tak na podstawie oglądu zagospodarowanego już fragmentu skarpy. Wygląda świetnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 09:30, 16 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


Asia, wcale tego tak nie odebrałam :*. Tylko stwierdziłam fakt . Akurat rosły w takim miejscu, że czasami o nim zapominałam

Ja też, jak Madzia, ścinam to co suche (np. Jeżówki) i brzydkie (niektóre rozchodniki). Mniej pracy będzie wiosną



Na razie nie ścięłam, nie mam kiedy Może i dobrze

Wycięłam za to już wcześniej jeżówki, irysy i piwonie

Joku napisał(a)
Ja też wycinam to co szpeci. Żeby mnie nie denerwowało przez zimę.


W sumie to te przetaczniki są takie wysokie pierwszy rok. Na razie doszłam do wniosku, że mnie nie wkurzają, jak wracam to zaraz ciemno i tak mało widzę

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To zapożyczone tło w postaci sporych drzew sprawia, że ma się wrażenie iż powstaje tu leśny ogród.
Ta skarpa to teraz dla Was mordęga, ale miejsce ma taki potencjał, że za parę lat powali nas na kolana. Wnioskuję tak na podstawie oglądu zagospodarowanego już fragmentu skarpy. Wygląda świetnie.


Haniu, bo chyba coś w ten deseń mi wychodzi- leśny ogród albo leśna polana hehe

Dalszy kawałek skarpy lekko ukształtowałam, przykryjemy szmatą i w przyszłym roku jesienią znowu sadzenie.
Wyszło całkiem płasko i kuszą mnie jednak białe okrywowe róże... ehh a nie miało być nic kolczastego
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
daszum 22:05, 17 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Asia widzę, że jeszcze coś dłubiesz w ogrodzie.

Mnie od tygodnia powalił jakiś wirus i nie chce odejść. Robiłam test, wyszło że to nie Covid.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Roocika 16:14, 19 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
daszum napisał(a)
Asia widzę, że jeszcze coś dłubiesz w ogrodzie.

Mnie od tygodnia powalił jakiś wirus i nie chce odejść. Robiłam test, wyszło że to nie Covid.


Danusiu, w ubiegłą niedzielę to tylko łopatą pomachałam incsly tydzień mnie rozkładało. Od wczoraj jestem też chora.

Zdrówka Ci życzę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:16, 19 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pierwszy śnieg uwieczniony.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:18, 19 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies