Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 15:34, 13 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)

Aaa, bo to wyglada jak agrotkanina, stad pomyłka . Pod szczelna folią wszystko powinno ładnie zgnić .

Judith no niby to jest folia ogrodowa ale ona jest plastikowa. Niestety kłącza nie znikają, wszystko gnije z wyjątkiem kłączy, pod ziemią zostają w niezmienionym stanie, te z wierzchu to wiadomo, ugotowane.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mirkaka 17:51, 14 maj 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Judith napisał(a)

Aaa, bo to wyglada jak agrotkanina, stad pomyłka . Pod szczelna folią wszystko powinno ładnie zgnić .


To raczej jest gruba agro, plastikowa ale tkana, więc powietrze i woda przenika,
Gdybyś położyła jednolitą folię budowlaną to może by coś dało, ale też nie wiem, kłącza trudne do eliminacji.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 17:59, 14 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)


To raczej jest gruba agro, plastikowa ale tkana, więc powietrze i woda przenika,
Gdybyś położyła jednolitą folię budowlaną to może by coś dało, ale też nie wiem, kłącza trudne do eliminacji.


Ogólnie to przed folia budowlaną miałam opór. Tu jednak jak piszesz powietrze i woda choć trochę dociera, szkoda mi mikroświata, pewnie ucierpi mocno. Chociaż jaszczurki wydają się zadowolone. Wygrzewają się na niej i chowają pod nią.
Po zdjęciu folii dość dobrze się kopie, nieporównywalnie łatwiej niż usuwać zielone chwasty. Kłącza mają się w ziemi dobrze, perz, podagrycznik, pokrzywa, powój, skrzyp, turzyca i inne...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 19:01, 14 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Szeeroko działacie, dobry wybór z agro, przynajmniej widać tzw. światełko w tunelu
Partiami możesz odkrywać i usuwać chwasty i nie patrzeć jak szumią. Z tych wyliczonych przez Ciebie to powój, w moim przypadku jest nie do zwalczenia. On się korzeni bardzo głęboko i prędzej czy później i tak wylezie. Brawo dla małego pomocnika, magnolka powinna być Jego imienia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ajka 22:11, 14 maj 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4075
Ale fajny pomocnik Widać profesjonalizm Magnolia będzie pięknie rosnąć.

Współczuję ci tego wyrywania chwastów. Ja cieszyłam się, że w tym roku tak mało, a w ostatnim tygodniu tyle ich się nasiało, że szok. I to większości pełno takich małych pypciów ... Chyba tydzień musiałabym je wyrywać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 08:28, 15 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)
Szeeroko działacie, dobry wybór z agro, przynajmniej widać tzw. światełko w tunelu
Partiami możesz odkrywać i usuwać chwasty i nie patrzeć jak szumią. Z tych wyliczonych przez Ciebie to powój, w moim przypadku jest nie do zwalczenia. On się korzeni bardzo głęboko i prędzej czy później i tak wylezie. Brawo dla małego pomocnika, magnolka powinna być Jego imienia


Tak... patrzenie jak szumią mnie rozbawiło Za płotem szumią

U mnie jeszcze jest coś takiego jak nie, wiem groszek czy coś, muszę fotkę zrobić i sprawdzić jak to się nazywa, ładnie kwitnie ale się płoży i z każdego urwanego kawałka jest nowa roślina, aż strach to wyrywać. Włazi na rośliny jak powój.

Magnolie jak się przyjmą to będą dzieciowe. Platan jest męża. Ja nie mam tylko drzewa hmm?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:30, 15 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Ale fajny pomocnik Widać profesjonalizm Magnolia będzie pięknie rosnąć.

Współczuję ci tego wyrywania chwastów. Ja cieszyłam się, że w tym roku tak mało, a w ostatnim tygodniu tyle ich się nasiało, że szok. I to większości pełno takich małych pypciów ... Chyba tydzień musiałabym je wyrywać.


Pomocnik dostał profesjonalną dziecięcą metalową łopatę i został poinstuowany jak kopać hehe Lubi póki co pomagać.

Musisz poczekać aż podrosną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:42, 15 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
W oczekiwaniu na deszcz
Orliki, kukliki, bodziszek łakowy hokus pocus, absolutnie za mały do mojego ogrodu.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:45, 15 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pstrokata


Kalina Shasta, znowu nie kwitła, ktoś wie czemu kaliny nie kwitną?





Moje szczurki z rana -D
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kordina 09:38, 15 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Słodkie szczurki a ogród bujnieje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies