Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 09:33, 03 lip 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fotki z rana. W roli głównej trzcinnik Overdam i przetacznik długolistny Marietta
Udanego dnia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 10:31, 03 lip 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Cudnie!!! Overdam i Marieta to super duet. Ja mam Marietę z przywrotnikami.
A propos przywrotników - zabieram się powoli do wycinania po kwitnieniu. Do tej pory wycinałam same kwiatostany ale w tym roku chyba chlasnę po całości - dziewczyny mówią, że szybko odrasta i ładne kępki tworzy. A Ty jak robisz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 10:42, 03 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Asiu, „wszystko” co związane z wełną owczą do ogrodu polecam. Nawet jak masz jakiś „gryzący” sweterek 100% wełny, to też możesz zakopać w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 10:50, 03 lip 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Cudnie!!! Overdam i Marieta to super duet. Ja mam Marietę z przywrotnikami.
A propos przywrotników - zabieram się powoli do wycinania po kwitnieniu. Do tej pory wycinałam same kwiatostany ale w tym roku chyba chlasnę po całości - dziewczyny mówią, że szybko odrasta i ładne kępki tworzy. A Ty jak robisz?


Dzięki

Próbowałam już oba sposoby i oba mają wady i zalety
1. ścinanie do zera- to patrzenie na puste pole przez 1-2 tygodnie po ścięciu Ale odrastają bardzo ładne liście.
2. ścinanie kwiatów- no trzeba się napracować- jak się ma dużo jak ja Stare liście brzydną do końca sezonu, chociaż wyrastają też nowe i jest taki miks.

W tym roku planuje wypróbować cięcie podkaszarką Dam znać czy się sprawdziło.

Anda napisał(a)
Asiu, „wszystko” co związane z wełną owczą do ogrodu polecam. Nawet jak masz jakiś „gryzący” sweterek 100% wełny, to też możesz zakopać w ogrodzie


OK To będę próbować na kawałku, który będę ogarniać jesienią

Dzięki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:12, 03 lip 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
No właśnie mam opór przed wycięciem do zera bo dekoracyjnie to one nie będą wyglądać. Ale w sumie tydzień to nie wieki a te brzydnące stare liście też dekoracyjne nie są...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 12:32, 03 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Roocika napisał(a)


Ewa, u nas trochę popadało przez weekend, mam nadzieję, że u Ciebie również



Kompost to fajna sprawa. Niestety u nas w mieście niedostępny a z 3city się nie opłaca-za drogo

Na skarpie jest konieczność przekopywania, tam same kłącza, chociaż jestem ciekawa, bo na samej górze mata leży już 1 sezon. Na razie było za sucho za gorąco na prace u góry ale może w końcu pogoda zacznie współpracować i będę mogła podziałać.



Mąż mnie uświadomił, że obecną wysypaną pod krzakami korę trzyma mata.

No namorduję się, namorduję ale rozkładam to na kilka sezonów. Ciśnienie mam na szczęście średnie. Muszę myśleć o ograniczeniach

Szkoda, że skrzypu nie da się skutecznie pozbyć, jednak inne chwasty choć upierdliwe są w większości możliwe do trwałego usunięcia, a ten wredny wciąż odrasta i się sieje ehh




Tak, są takie specjalne geokraty/geosiatki do umacniania skarp. Zorientuję się jak to cenowo wychodzi



Ewa, podejrzewam, że to to samo. U nas ma wszystko w nazwie bio lube eko , może się lepiej sprzedaje? W każdym razie to taka mata zrobiona w 100% z wełny owczej. Pocecasz?



Aniu, na szybko Ci odpowiadałam z telefonu. Cięłam 1-szy raz, bo wiosną nie ogarnęłam

O geokraty spytaj Karolę Popcorn, Ona u siebie stosowała na skarpie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:34, 03 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Roocika napisał(a)
Fotki z rana. W roli głównej trzcinnik Overdam i przetacznik długolistny Marietta
Udanego dnia

Śliczna ta fotka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 12:36, 03 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Trzcinniki super

Zamiast geokraty weź po prostu taką siatkę dla kur. Hmm… Idę szukać obrazka.

Obrazek

https://www.kaufland.de/product/412563695/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 12:46, 03 lip 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Trzcinniki super wyglądają w tym świetle mają piękny kolor
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
edi75 13:46, 03 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Asia trzcinnik jest rewelacyjny...świeci na tle białej ściany
Ja mam Avalanche jest jaśniejszy
Coraz bardziej przekonuje się to trzcinników to bardzo fajne trawy i szybko ruszją na wiosnę

Przywrotnik szaleje...ja go bardzo lubię...dodaje do domowych bukietów
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies