Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 12:34, 15 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)


Az poszłam zobaczyć co ja tam ci popisałam. Uważam -nieskromnie mówiąc - że byłam bardzo kulturalna

A tak nawiasem mówiąc. Co jest lepsze? Czy ochy i achy i utwierdzanie kogoś w przekonaniu, że super działa pomimo świadomości, że jest w czarnej d..ie i wchodzi w nią głębiej i głębiej...czy też wskazanie błędów i najprostszej drogi do sukcesu...?



Ja już raz się rozpędziłam i teraz mam biedę, bo nic więcej. Trzeba mówić jak jest, opieprzać, kiedy trzeba, kopnąć w d...ę, tez kiedy trzeba, a czasem pochwalić. Stosuję to wobec samej siebie, bo inaczej się nie da. Czasem sie posmucę, ale co mi z tego? czasu szkoda.
____________________
Kasia między polem a lasem
la_estrellita 12:34, 15 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Toszka napisał(a)


Az poszłam zobaczyć co ja tam ci popisałam. Uważam -nieskromnie mówiąc - że byłam bardzo kulturalna

A tak nawiasem mówiąc. Co jest lepsze? Czy ochy i achy i utwierdzanie kogoś w przekonaniu, że super działa pomimo świadomości, że jest w czarnej d..ie i wchodzi w nią głębiej i głębiej...czy też wskazanie błędów i najprostszej drogi do sukcesu...?


Kulturalnie też można komuś łopatą w łeb trzepnąć a jak widać czasem nawet trzeba . I myślisz, że dlaczego ja już trzeci miesiąc gruz z ziemi wybieram?

Kasiu słuchaj Toszki i kup kupę kupy . Ja już wiem, że pod kwasoluby kupa z konia i bez słomy.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Toszka 12:38, 15 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Qpa może być i ze słomą pod warunkiem, że sobie poleży i pokompostuje się w ziemi z około 3-4 miesiące. Byle ciepło było i deszcze padały.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 12:41, 15 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Kasztanowiec stanowczo za blisko płotu. Wbrew przepisom. To przecież będzie wielkie drzewo.

Metasekwoje...hm...przecież to kolosy będa...ile metrów od domu?


Śmiało można go przesadzić.
Matesekwoje.... posadziłam, bo lubią mokro, a na tej rabacie mokro. Nie upieram sie przy nich.
____________________
Kasia między polem a lasem
makadamia 13:04, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jak szukałam informacji o metasekwojach, to wyczytałam, że są różne odmiany. Jest i taka, co nie rośnie zbyt wielka. Może to ta?

Kasiu, nie bierz ze ze mnie przykładu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 14:08, 15 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kawa8002 napisał(a)


Śmiało można go przesadzić.
Matesekwoje.... posadziłam, bo lubią mokro, a na tej rabacie mokro. Nie upieram sie przy nich.


To, że ja głośno myslę i proszę o lokalizację to nie jest jednoznaczne "z wywal". Raczej badam teren i szukam gdzie co już jest. Metasekwoja jest piękna, cóż poradzić
Ale tak duże drzewa trzeba perfekcyjnie rozplanować, aby sobie za ileś lat biedy nie narobić, albo co gorsza, tą biedę zapisać w spadku dzieciom lub wnukom.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 16:48, 15 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)


To, że ja głośno myslę i proszę o lokalizację to nie jest jednoznaczne "z wywal". Raczej badam teren i szukam gdzie co już jest. Metasekwoja jest piękna, cóż poradzić
Ale tak duże drzewa trzeba perfekcyjnie rozplanować, aby sobie za ileś lat biedy nie narobić, albo co gorsza, tą biedę zapisać w spadku dzieciom lub wnukom.



Ja tez nie twierdzę, że się jej pozbędę, bardziej chodzi o to, że coś "słabo z nią". Jedna zielona, ale słaba, taka delikatna, a druga nie dość, że słaba, to brązowa, ale listeczki ma miękkie i żywe. Tak teraz patrzę, to ona faktycznie za blisko domu rośnie. Jednak jakieś dwa metry, druga około 6m.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 17:04, 15 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia.
Co myślicie o zlikwidowaniu części tego cienkiego koła? W projekcie miało być obsadzone trzmieliną jako niski żywopłot. Póki co jest strasznie męczące przy koszeniu. żadnej innej funkcji nie pełni. Może udałby mi się to jakość przepchnąć. Zastanawiam się tylko, czy warto, bo jeśli później okaże się, że jednak w tym miejscu można było coś wkomponować, to będę zła





____________________
Kasia między polem a lasem
MartaKozak 19:50, 15 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Kurczę, coś mi nie'pasi' w tej wizualizacji, tylko nie wiem co...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
la_estrellita 21:08, 15 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Jak zobaczyłam tego pina od Asi to od razu pomyślałam o tym wąskim kółku
makadamia napisał(a)

mniej
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies