Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

Nowa12 08:59, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
malinia napisał(a)

i wszystko udało się posadzić nawet poziomki
jeszcze tylko czekam na paczkę z internetowego gdzie mam rozchodniki, aureolki i carexy


A które rozchodniki zamówiłaś bo też się przymierzam?
Ale jest tyle odmian że ciężko wybrać i trochę na necie przetrzebiony asortyment.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:05, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
malinia napisał(a)
Mam pytanie odnośnie obrzeża przy rabacie... Mianowicie jaka wysokość krawężników będzie najlepsza tak aby dobrze się kosilo i żeby kora się nie wysypywala?


Chyba mniej więcej równo z poziomem trawy. Kora się aż tak nie wysypuje. U mnie wiatry hulają a kora nawet dość dobrze się trzyma rabat .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
malinia 09:30, 05 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Nowa12 napisał(a)


A które rozchodniki zamówiłaś bo też się przymierzam?
Ale jest tyle odmian że ciężko wybrać i trochę na necie przetrzebiony asortyment.

Olbrzymie Thunderhead' Sedum
Maja ładny kolor i są duze
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Mariposa 12:13, 05 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No to pięknie uczciliście święto pracy! Kiedyś dostalibyście medal Przodownika Pracy
A poważnie - konsekwentne nasadzenia i klasyczne, sprawdzone rozwiązania - super!
____________________
Ela Motylogród
malinia 13:59, 05 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Mariposa napisał(a)
No to pięknie uczciliście święto pracy! Kiedyś dostalibyście medal Przodownika Pracy
A poważnie - konsekwentne nasadzenia i klasyczne, sprawdzone rozwiązania - super!

bo ja kiedyś chcialam mieć wszystkiego po trochu a teraz widzę że tak się nie da staram się powtarzać nasadzenia tak aby każda część ogrodu się z sobą przeplatała
noo i co najważniejsze zaczynam sadzić w grupach
czyli może coś jednak z tego mojego ogrodu będzie
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Zana 14:15, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malinia napisał(a)


Rewolucja na rabacie
W tle wyższe Miskanty główne skrzypce limki
Dolem pójdą aureolki
Co myślicie??
Pierwsze zdjęcie równo rok temu


Rewolucja bardzo pozytywna, limki i miskanty to bardzo piękne i sprawdzone połączenie.

Wyrażę tylko obawę, że miskanty na moje oko chyba są trochę za blisko ogrodzenia. Wszystkie miskanty to jednak w obwodzie spore trawy i potrzebują miejsca, żeby się rozłożyć, wtedy widać całe ich piękno. Wydaje mi się, że kiedyś albo miskanty zaduszą hortki albo odwrotnie. Jaką głębokość ma ta rabata od siatki do tawnika?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malinia 14:22, 05 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Zana napisał(a)


Rewolucja bardzo pozytywna, limki i miskanty to bardzo piękne i sprawdzone połączenie.

Wyrażę tylko obawę, że miskanty na moje oko chyba są trochę za blisko ogrodzenia. Wszystkie miskanty to jednak w obwodzie spore trawy i potrzebują miejsca, żeby się rozłożyć, wtedy widać całe ich piękno. Wydaje mi się, że kiedyś albo miskanty zaduszą hortki albo odwrotnie. Jaką głębokość ma ta rabata od siatki do tawnika?

wiem że są bardzo lubią się rozkładać właśnie z racji że nie ma tam zbyt dużo miejsca to celowo dałam je bliżej płotu jak będą zbyt duże to będę myśleć trawki i hortensje zostają jednak w rabacie aż do marca praktycznie więc chce żeby na długo cieszyły moje oko tym bardziej że mam tam ok 3 metrowe okno w salonie gdzie będzie na nie widok
zobaczymy za dwa lata jak z czasem miskanty nabiorą mocy
te odstępny celowo zrobiłam dość duże miedzy roślinami
jedno przesło płotu ma ok 2,5 metra więc miskanty są co ok 2 metry myślę że nie będą sobie szkodzic
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mirkaka 06:54, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Witaj, czytam że pozbywasz się hortensji ogrodowych, na rzecz limek. Dlaczego??
Ogrodówki kwitną dużo wcześniej i dłużej są piękne
No chyba że masz takie odmiany które nie kwitną i przemarzają.
Zawsze jednak zanim je wyrzucisz możesz posadzić w miejsce osłonięte i dać im szansę.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malinia 14:10, 06 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mirkaka napisał(a)
Witaj, czytam że pozbywasz się hortensji ogrodowych, na rzecz limek. Dlaczego??
Ogrodówki kwitną dużo wcześniej i dłużej są piękne
No chyba że masz takie odmiany które nie kwitną i przemarzają.
Zawsze jednak zanim je wyrzucisz możesz posadzić w miejsce osłonięte i dać im szansę.

Jeszcze to przemyśle
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 14:20, 06 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A nie myślałaś o kancikach? Moim zdaniem najładniej wyglądają
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies