Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

hankaandrus_44 06:38, 05 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Pasjonaci nie pytają, tylko w necie szukają. POradników jest moc, można czytać całą noc. A zdobyta samodzielnie wiedza zostaje nie tylko na czas akurat potrzebny, ale zostaje na stałe. Dajcie Danusi być sobą, w jej własnej przestrzeni.
Czytajcie tu i tam, kupcie sobie książki, kalendarze, i jeszcze raz powtórzę: Masz ogród załóż sobie bibliotekę własną.

Danusiu, podziwiam Ciebie, ja po roku bym zwariowała odpisując na tyle zapytań. Zdrowia życzę. I ogrodu na miarę europejską, co najmniej!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:01, 05 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja też podziwiam. Kibicuję nowym poczynaniom, będzie pięknie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ogrodowy_Kal... 07:29, 05 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Gardenarium napisał(a)
Moje 11 lat Ogrodowiska, pisania i dzielenia się czym tylko można, czasem do 3 w nocy, nie spania przez 3 lata, moje chore kolana i łokcie od ciągłego ucisku, ale powiem Wam, że niektórym osobom wydaje się, że ja dyżuruję tutaj non stop, wymagając porady, odpowiedzi. W niedzielę, o 22 w nocy...różnie. Czasem nie daję rady, sił brak.

Obecnie jestem tak atakowana o porady w mailach, telefonach, wszędzie, że ludzie po prostu nie mają już litości, myśląc że jestem komputerem, maszyną od porad. Jestem po prostu już tak zmęczona i wypruta - do granic możliwości, że mam czasem tego już dość i uciekam do naszego ogrodu... Błagam, litości ludzie obcy... nie z ogrodowiska - dajcie żyć.

Pułap moich możliwości doradczych został niestety wyczerpany Mam rodzinę i pracowników do utrzymania...o tym muszę teraz myśleć. I żeby żyć.

72.541 postów na dziś.

Czasem jest tak że jak się dużo pomaga bo tacy po prostu jesteśmy to ludzie się do tego przyzwyczajają i myślą że tak po prostu musi być i oczywistą sprawą jest dla nich że to lubimy. A człowiek już wymieka, dwoi się i troi żeby wszystkich zadowolić.
Trudno to później odkręcić Ale spoko, oduczaj! Jak napisała Hania, samemu też można dużo znaleźć.
Cyborgiem w końcu nie jesteś, ........a może ..........
Wodny będzie przepiękny.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
hankaandrus_44 08:42, 05 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Człowiek musi mieć własne życie, w którym nic nie musi. Potrzebny jest relaks od codzienności, inaczej jest katastrofa, nie wytrzymują nerwy, organizm i ustają funkcje obronne.
Ratuj się, Danusiu, póki czas, bo potem może być za późno.
Forum funkcjonuje już prawie niezależnie od Twojej obecności. Damy radę. A odpowiedzi na zapytania? Ustaw blokadę z napisem "kwarantanna".

Zdrowia Tobie i Witkowi, a także ekipie. Buduj nowy świat wg swojej wyobraźni i potrzeby, a potem....któż to może wiedzieć dziś, co będzie potem. Jestem z Tobą od 10 lat i pozostanę, dopóki życie trwa.

Pomyślności!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:05, 05 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Ja też tak uważam, trzeba się na chwilę wyłączyć, być "egoistą" samemu dla siebie, po prostu odpocząć by móc zdrowo funkcjonować, zdrowia i odpoczynku życzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
popcorn 09:15, 05 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu wszystkiego najlepszego!!!
____________________
Mój nowy ogródek
GorAna 10:36, 05 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Danusiu, przesyłam Ci moc wsparcia....czujesz
Nie smutaj się!
Stawiaj bariery, bądź silną dla siebie. Bo jak nie Ty to kto...o Ciebie zadba.
Nam wstawiaj tylko fotki Twojego raju, a my będziemy uczuć się, podziwiać i zostawiać zachwyty, na które nie musisz odpowiadać.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
MartaCho 11:42, 05 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2172
Podpisuję się pod wcześniejszymi postami, tym bardziej, że sama ostatnio z Twojej porady skorzystałam, za co raz jeszcze dziękuję.
Dałaś nam Danusi palec, w postaci wspaniałego narzędzia i oceanu inspiracji, a my sięgnęliśmy po całą rękę. Udało Ci się stworzyć wspaniałą, sympatyczną i pomocną społeczność ogrodowiskową, gdzie wiele osób chętnie dzieli się swym doświadczeniem i wiedzą z tymi bardziej nomen omen "zielonymi" w tej dziedzinie
Trzeba postawić granice i dbać o siebie. Zwłaszcza w tych trudnych czasach. A my sobie musimy poradzić Odpocznij od maili!

Fotki z raju wspaniałe. Rośliny luzem włożone na moment do taczek, a jak ładnie kolorystycznie razem się komponują. Mistrzostwo!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Borbetka 11:59, 05 maj 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Przecież jest tu wyszukiwarka, to takie proste. Naprawdę nie rozumiem niektórych ludzi. Tyle tysięcy postów! O rany! I to norma dzienna jest. Hanka pisze w punkt .
____________________
borówcowy wizytowka
Roocika 12:43, 05 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gardenarium napisał(a)
Moje 11 lat Ogrodowiska, pisania i dzielenia się czym tylko można, czasem do 3 w nocy, nie spania przez 3 lata, moje chore kolana i łokcie od ciągłego ucisku, ale powiem Wam, że niektórym osobom wydaje się, że ja dyżuruję tutaj non stop, wymagając porady, odpowiedzi. W niedzielę, o 22 w nocy...różnie. Czasem nie daję rady, sił brak.

Obecnie jestem tak atakowana o porady w mailach, telefonach, wszędzie, że ludzie po prostu nie mają już litości, myśląc że jestem komputerem, maszyną od porad. Jestem po prostu już tak zmęczona i wypruta - do granic możliwości, że mam czasem tego już dość i uciekam do naszego ogrodu... Błagam, litości ludzie obcy... nie z ogrodowiska - dajcie żyć.

Pułap moich możliwości doradczych został niestety wyczerpany Mam rodzinę i pracowników do utrzymania...o tym muszę teraz myśleć. I żeby żyć.

72.541 postów na dziś.

Danusiu, czytam ten post i az mi się smutno zrobiło Myślę, że dobry masz kierunek, nie martw się, ogrodnicy sobie poradzą... Najważniejsze to zadbać o siebie, bo ze sobą przebywamy 24h na dobę, a Ty tutaj przecież już dużo pomogłaś i wciąż pomagasz swoimi relacjami. Przesyłam dużo dobrej energii
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies