Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 16:52, 07 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebku, oczywiście, ostatnie tulipany dosadzone w doniczki i na rabaty. Posadziłam także mieszanki cieniowane kolory oraz tulipany długo kwitnące, chyba są pomieszane kolory. To będzie niespodzianka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 20:16, 07 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gardenarium napisał(a)
Miro, chyba od wiosny zrobię taki stolik rzeczy zbędnych i za grosze będę się pozbywać fajnych gadżecików, które oczywiście mam w nadmiarze
W angielskich ogrodach zawsze są takie kąciki, a to ptaszek, a to filiżaneczka, a to kubeczek... zbieractwo to jednak jest choroba, którą muszę w sobie tłumić...
A jak z Tobą? Umiesz się powstrzymać?

Danusiu, dopóki nie zbieramy woreczków foliowych to nie jest źle
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sylwia_slomc... 20:32, 07 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Ha...a ja zbieram woreczki foliowe i wykorzystuję ponownie np. do mrożenia warzyw, owoców i mięsa hi hi hi. Chyba ze mną już bardzo źle Pojemniki po lodach też gromadzę bo mrożę w nich potrawy jak zostają nadmiary może to trochę chore, ale tak staram się nie zaśmiecać niepotrzebnie planety. Mam sporo zwierząt i je też trzeba karmić, a przez to zostaje sporo puszek i tak mam wyrzuty sumienia, że te puszki nie wykorzystam ponownie, ale za to jest kompostownik i nic biologicznego nie ląduje w koszu tylko wraca do obiegu w naturze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 22:12, 07 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z puszek po psim jedzeniu będziemy robić rzeźbę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rumianka 22:25, 07 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10267
Ale pomysł na rzeźbę... Ja takie puszki wykorzystuję jako osłonki do doniczek, a jak pokryje je rdza, to stają się jeszcze ciekawsze...Kiedyś w Casto...trafiłam na podobne osłonki, które kosztowały 18 zł za szt.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 22:35, 07 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Pojemniki po lodach też zbieram, na mrożonki i jako doniczki na pierwsze wysiewy np. aksamitek na późniejsze rozsady, woreczków też nie wyrzucam od razu, kompostownik obowiązkowo i deszczówka to takie moje małe eko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:38, 07 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Gardenarium napisał(a)
Z puszek po psim jedzeniu będziemy robić rzeźbę.

Bo Wicio zdolniacha jest My spawarkę już mamy, ale stare kable w ścianach i z obawy przed pożarem do remontu nie użyjemy Będę podziwiać u Was na razie Na Fb w odpowiedzi pokazałam Ci łąki dolne i górną w sezonie (sporo fotek, ale nie umiem dodać w jednej odpowiedzi wszystkich zdjęć) ona się zmienia mocno średnio co dwa tygodnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:40, 07 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Rumianka napisał(a)
Ale pomysł na rzeźbę... Ja takie puszki wykorzystuję jako osłonki do doniczek, a jak pokryje je rdza, to stają się jeszcze ciekawsze...Kiedyś w Casto...trafiłam na podobne osłonki, które kosztowały 18 zł za szt.

Niestety przez to, ze ogród wielki, a ja jeszcze tam na dochodzonego to mocno ograniczam ilość doniczek, nie miałby kto podlewaćAle w przyszłości kto wie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 07:38, 08 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rumianka napisał(a)
Ale pomysł na rzeźbę... Ja takie puszki wykorzystuję jako osłonki do doniczek, a jak pokryje je rdza, to stają się jeszcze ciekawsze...Kiedyś w Casto...trafiłam na podobne osłonki, które kosztowały 18 zł za szt.


Właśnie trzymałam na powietrzu, żeby zardzewiały. Taką rzeźbę widziałam na Hampton Court F.S. albo CHFS.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 09:39, 08 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ha...a ja zbieram woreczki foliowe i wykorzystuję ponownie np. do mrożenia warzyw, owoców i mięsa hi hi hi. Chyba ze mną już bardzo źle Pojemniki po lodach też gromadzę bo mrożę w nich potrawy jak zostają nadmiary może to trochę chore, ale tak staram się nie zaśmiecać niepotrzebnie planety. Mam sporo zwierząt i je też trzeba karmić, a przez to zostaje sporo puszek i tak mam wyrzuty sumienia, że te puszki nie wykorzystam ponownie, ale za to jest kompostownik i nic biologicznego nie ląduje w koszu tylko wraca do obiegu w naturze


Monty w jednym z programów mówił że plastik nie jest zły jeśli jest wykorzystywany ponownie... doniczek po roślinach mam teraz mnóstwo, będzie kiedyś na dzielenie i hodowanie To samo z opakowaniami, plastikowymi pudełkami które zawsze wykorzystuję jak Ty

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies