Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Rumianka 19:45, 12 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10342
Gardenarium napisał(a)



To "okienko" mnie urzekło. Wspaniała rzeźba
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 19:46, 12 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja nakupiłam nasion różności i będę siać, w pandemii taki sobie sposób na pozyskanie czegoś nowego wymyśliłamPytanie ile mi z tego urośnieCoś może się uda


Na pewno, ja pozbieram nasiona z wernonii, może uda się rozmnożyć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:47, 12 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Eliso, rzeźbę też wykonał własnoręcznie spawarką Wicio Tylko nie miała postumentu, teraz ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rumianka 19:56, 12 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10342
Bardzo pomysłowy Twój Emuś...Niezmiernie cenię takie zdolności, tym bardziej, że mój starszy syn też tworzy cudeńka z metalu...tu akurat zrobił dla mnie świecznik...dodałam tylko ptaszki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anda 20:37, 12 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33766
Cudne te letnie rabaty, po prostu przepiękne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 20:49, 12 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11851
Bardzo mi się ta rzeźba z podstawą podoba. Spostrzeżenia i plany na przyszły rok też
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Katte 20:51, 12 gru 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Gardenarium napisał(a)
Moje chaotyczne podsumowanie tego sezonu w kontekście postrzegania ogrodu i prac ogrodowych oraz planowanie na przyszłość:

- w ogrodzie może się coś nie udać i to należy przyjąć ze spokojem
- nie zawzinać się na coś, co nie chce rosnąć
- polubiłam, a nawet pokochałam jesień, zimy śnieżnej nadal nie lubię (z plusowymi
temp. i bez śniegu - toleruję i wiem, że jest potrzebna
- rezygnuję z takiej ilości doniczek, doniczuszek, skupię się na dużych, spektakularnych kompozycjach
- cierpliwie czekam na realizację zamierzeń
- godzę się z tym, że nie wszystko da się zrobić naraz
- obiecuję sobie systematyczność w pieleniu
- koniecznie chcę mieć kury w 2021 roku i własne jajka
- zmierzamy w stronę samowystarczalności
- zmierzamy w stronę odzysku wszystkiego co się da
- kończymy nieskończone "placki i miejsca" w istniejącym ogrodzie
- chcę wyeksponować stare narzędzia, żeby nie zapomnieć że je w ogóle mamy
- chcę przerobić domek na kawiarenkę
- chcę powiększyć taras przy kawiarence i zlikwidować część trawnika
- skończenie ogrodu różanego, wgłębionego
- Rock Garden z murem
- dosypanie drogi przy rabacie wiosennej
- koniecznie mała łódeczka na jeziorko


Podpisuję się pod tym rękami i nogami... Też mam kilka takich " Things To Do... "
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
darkowa 21:59, 12 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Jak was znam to zrobicie to w następnym roku i jeszcze więcej..

Będę kibicować

Bardzo pomocne takie listy , też muszę zrobić

____________________
krystyna
ElzbietaFranka 22:18, 12 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14007
Gardenarium napisał(a)
Moje ulubione zdjęcia tego sezonu










Danusiu jak patrzę na te ulubione powyższe foty (bardzo ładne widoczku też mi się podobają) od razu przypominam sobie moja walkę z glonami kilka lat wstecz. Wiadra glonów za tydzień znowu wiadra.
Na szczęście mam to już za sobą, płynny ekstrakt ze słomy jęczmiennej załatwia glony. Do stawów kąpielowych też się nadaje.

Iryski w słońcu, płytka woda robi swoje. Te glony stale się utrzymują czy to jednorazowy rzut przed uruchomieniem filtrów?

Lista na przyszły rok ambitna. Też wchodzę w byliny i trawy. Mam jako tako ogarnięte i będę tylko dziury zapychać.


Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 23:01, 12 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu, te glony to efekt awarii jednej z pomp, która nam się zepsuła, przez co woda czyściła się tylko przez komorę filtracyjną, a przez strefę hydrobotaniczną nie działało. Potem było już idealnie.

Niemniej jednak w przypadku stawu oczyszczanego naturalnie, na wiosnę trzeba koniecznie wyłączyć pompy, aby woda zzieleniała, a to po to aby dafnie (i inne organizmy) w komorze filtracyjnej nie zdechły, tylko miały co jeść... Ale przy okazji mieliśmy awarię...i przećwiczyliśmy glony nitkowate.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies