Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Alija 21:58, 22 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
gogo napisał(a)
A ja w ubiegłym roku prawie się jej pozbyłam, bo po pierwsze wypuszczała odrosty z podkładki, a po drugie miała paskudnie pozwijane, szpecące liście.
Obcięłam ją prawie do ziemi, dostałam się do odrostów i podlałam miksturą z czosnku.
I oczywiście dałam ostatnią szansę, z której skorzystała i jest teraz najładniejsza
Kwiaty z bliska w różnych odcieniach.




Piękna ta róża, śliczności.
Dużo różności u Ciebie w ogrodzie, piękne stipy, inne trawy też.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
AniazUroczyska 22:09, 22 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Koniecznie pokaż Grażynko jak Ingrid zacznie kwitnąć i się przebarwiać. Sprawdziłam w necie i mnie zauroczył . Stipy masz zachwycające.
Kartony stosowałam kiedyś , aby chwasty nie rosły , ale rabatek tą metodą nigdy nie zakładałam. Jak to dokładnie wygląda, jakich dobroci dodasz ?
gogo 22:26, 22 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Alicjo, dziękuję w imieniu ogrodu
Lubię różności, bo taka ze mnie kokoszka

AniuzUroczyska, ja też pierwszy raz tak przygotowuję rabatę, wcześniej kartony kładłam do likwidacji chwastów.
Ostatnio Sylwia ze Szmaragdowego tak zrobiła, a na kartony dała kompost, którego ja nie mam.
Trochę eksperymentalnie, na trawę pod kartony wylałam resztki gnojówek z chwastów, zobaczymy jaki będzie rezultat.

Zdjęcie miskanta Dronning Ingrid będzie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 21:41, 23 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
W ogródeczku bajkowo, kolorowo

Grażyno, ja w czerwcu po pierwszym kwitnieniu zasiliłam róże nawozem.
Może to jest przyczyna, że Twoje róże nie chcą po raz drugi kwitnąć.
O ile pamiętam zasilasz tylko gnojówką z roślin.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
AniazUroczyska 23:20, 23 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
gogo napisał(a)


AniuzUroczyska, ja też pierwszy raz tak przygotowuję rabatę,


Ja się zastanawiam jakie są wady i zalety tej metody. Niewątpliwie niedogodnością jest to ,że trzeba długo czekać. Tak, to się przekopie i raz dwa można sadzić. Zapewne zaletą jest to ,że ne trzeba zrywać darni i kopać, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy wystarczy położyć warstwę kompostu? Sadząc rośliny , nie dodasz kory, obornika, nie wymieszasz z ziemią macierzystą? Bez kopania- czy nie powstanie wtedy efekt lazanii, przed którym tak ostrzegała Toszka? Czy ziemia po takim kartonowaniu rzeczywiście robi się lepsza? Próbowałam tej metody no dig w tym roku , na takim małym kawałeczku, na karton wysypałam kompost, posiałam jarmuż i nic mi nie wyrosło , a w warzywniku -tak. Nie wiem, może coś zrobiłam nie tak. Widziałam u Sylwii , ona chyba przysypała ziemią liściową?
gogo 01:04, 24 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, dzięki za nazwanie mojego ogródeczka bajowym, podoba mi się
Możesz mieć rację, że same gnojówki to za mało dobroci dla róż, muszę to zmienić, choć w tym roku to już za późno na nawóz.

AniuzUroczyska, jakoś się nie zastanawiałam na wadami i zaletami tej metody.
Zrobiłam tak jak Sylwia, tylko bez kompostu, ale może dam na wierzch ziemię z worków i zobaczymy.
Z tą rabatą mi się nie spieszy, stąd to rozwiązanie.
Bardziej się obawiam, czy mi pod kartony nie wejdą ślimaki nagusy i zrobię sobie hodowlę, oby nie.
Po wierzchu chodzą, to zbieram, a nie mam jak sprawdzić co pod spodem, bo codziennie pada i kartony mokre.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 12:46, 24 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Na małej rabateczce zamieszkała kosodrzewina, przeniesiona z ogrodu, bo tam nie było jej w gąszczu widać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 17:27, 24 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Grażynko a ja niezmiennie podziwiam Cię za energię i zapał Ja nie siły a Ty normalnie jak jakaś ogrodowa Superwoman jesteś!

Powiedz co to za drzewko(?) w doniczce przed lustrem Twojej roboty jest? Takie dziwnie pokręcone o ładnym pokroju, bez liści?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 18:02, 24 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, to proste: chcę coś mieć zrobione w ogrodzie, a wyręczyciela brak, to muszę zrobić sama
Włączam turbodoładowanie, czyli wszystkie posiadane siły i działam

To pokręcone drzewko to leszczyna Contorta, bez liści jest teraz nietypowo /odrastają/, bo uschły - nie powinnam była jej teraz przesadzać.

A teraz najwspanialsza nowina dnia
Taki widok mam teraz na podwórku

Wrak, przy pomocy samochodu i 3 pomocników, został przepchnięty do jutrzejszego transportu
Ma zablokowane tylne koła /widać zrytą trawę/ i do sąsiadów pojedzie lawetą /na szczęście po znajomości za darmo/
Jestem przeszczęśliwa, radość mąci tylko betonowe szambo o pow.34 m kw., widoczne w całej okazałości
Będę musiała coś wymyślić, żeby go zamaskować.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 18:09, 24 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
widać tył odjeżdżającej( wypychanej) meganki już tylko Super nowina, cieszę się z Tobą Grażynko!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies