Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

sylwia_slomc... 23:01, 26 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82085
Męcz i gnęb tego sąsiada do skutku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 23:55, 26 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Moim zdaniem wiatr zrobił Ci przysługę
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Basieksp 00:05, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10311
Ja wychowałam się na wsi, pełno strychów, moja babcia też na wsi mieszkała, ale te czasy już nie wrócą, ja jako mężatka wyprowadziłam się do miasta, skarby nie były mi wtedy potrzebne i miejsca nie miałam na nie, zarezerwowałam sobie u moich rodziców starą maszynę do szycia i mam ją, bo pewnie z innymi rzeczami poszła by na złom
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 01:22, 27 lis 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylwia_slomczewska napisał(a)
Męcz i gnęb tego sąsiada do skutku


Sylwio, chwilowo dam mu spokój, ale jak wrócę od Mamy, to się ode mnie nie odpędzi
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 01:25, 27 lis 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
daszum napisał(a)
Moim zdaniem wiatr zrobił Ci przysługę


Danko, masz w 200% rację
I, odpukać, synek sąsiadów nie próbował się wspinać na płot
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 01:42, 27 lis 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Ja wychowałam się na wsi, pełno strychów, moja babcia też na wsi mieszkała, ale te czasy już nie wrócą, ja jako mężatka wyprowadziłam się do miasta, skarby nie były mi wtedy potrzebne i miejsca nie miałam na nie, zarezerwowałam sobie u moich rodziców starą maszynę do szycia i mam ją, bo pewnie z innymi rzeczami poszła by na złom


Basiu, masz rację, gdybyśmy wiedziały, jak cenne staną się przedmioty codziennego użytku z rodzinnego domu, to byśmy je za wszelką cenę przechowały.
No cóż, kłania się przysłowie: mądry Polak.....
Dół od maszyny Singer zdobi kącik cienisty, góra /sprawna/ schowana w pawlaczu.
Będzie kiedyś wspaniałą pamiątką po Mamie, oby jeszcze dłuuugo nie
I wiąże się z nią taki fakt: Tata Mamy, czyli mój Dziadek, żeby kupić tę maszynę, sprzedał konia.
A Mama szyła na niej wspaniałe rzeczy, ja też, już nie tak wspaniałe, ale ujdzie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 09:01, 27 lis 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moi Rodzice, z racji zawodu Ojca bardzo często musieli się przeprowadzać. Po każdej przeprowadzce coś z dobytku ubywało. Pewnego razu maszyna Singer wylądowała na wozie złomiarza
____________________
Ela - Moja ostoja
Basieksp 09:43, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10311
Też potrafię coś tam uszyć takie umiejętności bardzo się przydają, teraz to głównie córce coś zweżam, skracam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 16:34, 27 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33550
Mamie już dawno temu powiedziałam, że Singera koniecznie chcę, jakby jej się zachciało go pozbywać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
basia3012 19:18, 27 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9546
gogo napisał(a)


Tak, to działanie wiatru, był tak "miły", że podjął za mnie decyzję - siatkę zostawić czy usunąć


Grażynko, czy tą siatkę od pełzających zniszczył wiatr? Czy będziesz nową montowała?
My po tej sytuacji z zaskrońcem? żmiją? lub czymś innym zamontowaliśmy dwa odstraszacze wywołujące drgania niewyczuwalne dla człowieka ale wyczuwalne dla małych zwierzątek typu żmije itp. One są wbite dość głęboko w ziemię przy ogrodzeniu. Mają wysyłać drgania na odległość około 800m.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies