Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

UrsaMaior 11:13, 24 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Toszka, Ty nie gadaj tylko książkę pisz! Będzie bestseller Pomyśl ile kasy na rośliny!;D
____________________
ogród pod lasem
Toszka 11:15, 24 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak ty to sobie wyobrażasz...przeca ja na d.ie bym nie usiedziała pisząc coś takiego...to nie dla mnie taka stacjonarna praca
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 11:18, 24 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
To zostań vlogerką! Ja bym Cię prenumerowała z wielką chęcią, a i Ty wygadałabyś się za wszystkie czasy!;D
____________________
ogród pod lasem
Toszka 11:21, 24 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tiaaa, i na ściankach bym stała i przybierała różne pozy...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 11:26, 24 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)





Haniu, ależ absolutnie nie...z twoich skromnych zdjęć zapodanych ja już dostrzegłam potencjalne miejsce na zieloną ścianę z cisa


Że niby przed tym ogrodzeniem? Ono teraz piękne jest, wiosną Hania malowała 4 razy na antracyt.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 11:34, 24 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No właśnie gdzieś w tym rejonie chcę gdzieś upchnąć ten żywopłocik cisowy. Generalnie chcę stworzyć jakąś rabatę w pobliżu wiaty, bo tam jest trochę pusto. Mam już trochę malutkich rozchodników. 4 odmiany po 3 szt. Muszą urosnąć i będzie można je rozmnażać. Ale nie chcę, żeby żywopłot zasłaniał za bardzo widok na inne rabaty. Więc to mój kolejny dylemat.

Jak pisałam mam 18 cisów na 0,5 m wysokości dosyć już grubawych i 12 szt. cieniutkich patyczków.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Iwk4 11:59, 24 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Toszka napisał(a)
Szemusiu, jedna i druga frakcja tak samo działa. Granulowana stworzona jest dla rolników (pod maszyny).

Bierz z fosforem i potasem. Przy dobrym ph nie ma zazwyczaj problemu z żelazem, a magnez uzupełnisz dolomitem (i tak trzeba to robić co kilka lat). Ważne by metali ciężkich było mało.
Ja zamawiałam w sklepie ekologiawogrodzie.pl, od razu pułapki na ćmy zamówiłam.
Pod kwasoluby radzę dawać mączkę granitową.

No dobra, zajrzę do tego sklepu, bo mam zamiar rabate powiększyć i wiosną dac więcej miejsca rozplenicom.
I wreszcie znam różnicę miedzy bazaltową, a granitową. A bałam się zapytać
____________________
Ogródek Iwony II
anna_t 12:27, 24 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
HannaR napisał(a)


Że niby przed tym ogrodzeniem? Ono teraz piękne jest, wiosną Hania malowała 4 razy na antracyt.
Ale czy Hani będzie się chciało tak co 3 lata te 4 razy malować?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
polinka 12:43, 24 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Haniu, niestety Twoje przypuszczenia co do miskanta mogę potwierdzić. Gracilimus przy długiej i ciepłej jesieni może u nas zakwitnąć ale to w pażdzierniku. Jeśli teraz kwitne to nie Gracek

Szemusia mączkę z tego sklepu polecam, też tam kupuję. Warto też dodać, że ta mączka ma przeprowadzone badana na zawartość metali ciężkich i na stonie sklepu są podane dopuszczalne wartości.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
HannaR 13:05, 24 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
anna_t napisał(a)
Ale czy Hani będzie się chciało tak co 3 lata te 4 razy malować?


Aniu, a jakie mam inne wyjście?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies