Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 21:29, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)
30 kul cisowych?! Kobieto - majątek masz w swoim ogrodzie! Jak nie wiesz co z nimi zrobić, to je opchnij i będziesz miała kasę na kolejne nasadzenia!

Cieszę się że bez Ci się spodobał


Asiu, kulek cisowych mam mniej. Te cisy, o których pisałam rosną na rabacie podokiennej. Może są mało widoczne przez miskanty. A te na przodzie są jeszcze malutkie. To hickssi.

Teraz wygląda na to, że będę musiała je gdzieś przesadzić. Bardzo lubię żywopłoty cisowe, ale nie wiem gdzie mogłabym je umieścić.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:33, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Iwk4 napisał(a)

Haniu, mój M mówi, że on mało stabilny i proponuje, by ci twój M w narożniki zamontował łaty=kantówki takie na przykład 60 mm x 40 mm zamontował w rogach na stałe, co się konstrukcja wzmocni. Będzie wprawdzie nierozbieralny (ja tak mam) i kompost wybierany będzie z góry. Ale wytrzyma na pewno dłużej.


A po co ta przykrywka w twoim?



Dzięki za radę, na pewno skorzystam. Zastanawiam się tylko jak wybierać kompost z góry? Szczególnie końcówkę. Trzeba się chyba będzie wgramolić do środka kompostownika. .

Przykrywka chyba po to, coby było elegancko.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:38, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)
Tylko wcześniej musisz mieć:
obornik
kompost (wiem, wiem,_
mączkę bazaltową,
dolomit
korę
i to trzeba przekopać.

Cisy mozna przesadzać po 15 września nawet do połowy grudnia. Póki ziemia nie zmrożona.


No nie! Co za telepatia. Miałam też napisać, że teraz to mi Toszka nakaże przekopać ziemię z obornikiem, kompostem, mączką bazaltowa, dolomitem i korą! .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
AnnaCh 21:52, 23 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No ładnie, przyszły i pozamiatały
Raz, ciach i masz rabatę
A żywopłocik cisowy zawsze się gdzieś upchnie Jestem zauroczona od niedzieli u Jankosi pięknym żywopłocikiem przykrywającym bok, podmurówkę tarasu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Iwk4 21:52, 23 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Haniu, ja wybieram tak: na wierzchu takiego przesezowanego kompostownika zawsze jest cos nieprzerobione, więc przerzucam do drugiej komory. A potem odkrywa się czarne złoto, ze aż raczki zacieram. I albo daje do dołka tak jak jest, albo przesiewam, przecieram przez sito. Grudki się dobrze rozkleją, to co na sicie, wrzucam do drugiej komory. A przesiane mieszam z ziemią i w tym sadze, albo sciółkuję. Wybieram widłami po trochu. Da się do samego dna. A jak juz jest prawie koniec, zestawiam z czyjąś pomocą kompostownik na bok i wszystko wygrabiam ładnie i zbiór zaczynam od nowa
____________________
Ogródek Iwony II
UrsaMaior 21:56, 23 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
Bosz...na chwilę Was z oka spuścić i tyle nadrabiania
____________________
ogród pod lasem
HannaR 22:34, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
AnnaCh napisał(a)
No ładnie, przyszły i pozamiatały
Raz, ciach i masz rabatę
A żywopłocik cisowy zawsze się gdzieś upchnie Jestem zauroczona od niedzieli u Jankosi pięknym żywopłocikiem przykrywającym bok, podmurówkę tarasu


Przeszły jak burza.
Gdzieś coś widziałam u Jankosi, ale gdzie? Jeszcze nie wszystkich kojarzę i czasem mi się myli co jest gdzie i kto jest kto...
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:41, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Iwk4 napisał(a)
Haniu, ja wybieram tak: na wierzchu takiego przesezowanego kompostownika zawsze jest cos nieprzerobione, więc przerzucam do drugiej komory. A potem odkrywa się czarne złoto, ze aż raczki zacieram. I albo daje do dołka tak jak jest, albo przesiewam, przecieram przez sito. Grudki się dobrze rozkleją, to co na sicie, wrzucam do drugiej komory. A przesiane mieszam z ziemią i w tym sadze, albo sciółkuję. Wybieram widłami po trochu. Da się do samego dna. A jak juz jest prawie koniec, zestawiam z czyjąś pomocą kompostownik na bok i wszystko wygrabiam ładnie i zbiór zaczynam od nowa


Czyli nie ja do kompostownika, tylko kompostownik do góry i na boczek.
Dzięki!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:45, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
UrsaMaior napisał(a)
Bosz...na chwilę Was z oka spuścić i tyle nadrabiania


Te panie chyba już tak mają... .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 08:16, 24 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Haniu, z cisa hiksii nie da się zrobić ładnych kul - to typowy żywopłotowy cis, mający pionowe gałęzie.
Na kule jedyny cis to baccata o poziomych gałązkach i gęstym pokroju.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies