Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 16:10, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
GabiK napisał(a)
Pewnie wiśnie umbraculifera.

Tak też pomyślałam od razu jak przeczytałam post Danusi
Piękne te wiśnie, to fakt i mają kształt kulisty - to co lubię .
____________________
mój ogród Monika
Gardenarium 16:12, 24 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobra decyzja Jestem za hortensjami z dużej ilości. To dopiero będzie efekt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 16:17, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Oczywiscie białe, prawda? Uwielbiam gdy zielenieją przy przekwitaniu
____________________
mój ogród Monika
hanka_andrus 16:24, 24 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hortensje.nie wiem?
Nawet jak nie będą miały kwiatów,to zieleń zachowają,ale tylko przez lato.Potem w zimie będą sterczeć gołe patyki albo twoje chochoły.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Monic 16:35, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
hanka_andrus napisał(a)
Hortensje.nie wiem?
Nawet jak nie będą miały kwiatów,to zieleń zachowają,ale tylko przez lato.Potem w zimie będą sterczeć gołe patyki albo twoje chochoły.......

W sumie tyż prawda, ale z kolei będą te kule zielone cały rok. Czy może zamiast kul zrobić bukszpanową obwódkę jak w klombie na środku?
____________________
mój ogród Monika
Gardenarium 20:07, 24 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby zasłonić te betony, zrób symetrycznie po obu stronach gęste ekrany z cisa na wysokość od razu co najmniej 1,20 m. Przytnij je.
Może to być prosta linia, lub coś w rodzaju sierpa, odzwierciedlająca krawędź przyszłej nawierzchni, kostki czy innego czegoś. Po prostu powinna być równoległa.

Czy to co jakiś czas się owiera? czy można na tym sadzić niskie krzewy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 20:39, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
gardenarium napisał(a)
Żeby zasłonić te betony, zrób symetrycznie po obu stronach gęste ekrany z cisa na wysokość od razu co najmniej 1,20 m. Przytnij je.
Może to być prosta linia, lub coś w rodzaju sierpa, odzwierciedlająca krawędź przyszłej nawierzchni, kostki czy innego czegoś. Po prostu powinna być równoległa.

Czy to co jakiś czas się owiera? czy można na tym sadzić niskie krzewy?

Otwiera się raz w roku ten blaszany krążek w pierwszej komorze i w ostatniej częściej np. do podlewania. Niestety niezbyt estetycznie to jest wykonane i bardzo mnie drażni. Spokojnie wystarczyłyby tylko te metalowe dekle powyżej ziemi i tyle. Mogłabym wówczas postawić na nich donice i zakryć wszystko, a tak jest do doopy
Te ekrany w formie prostej linii to chyba bardzo dobry pomysł - wyszłoby to dokładnie na środku boków ronda i dałaym po dwóch stronach jednakowo. No i może te hortensje tylko przed tymi ekranami cisowymi? Czy ciasno lepiej dookoła?
____________________
mój ogród Monika
Sebek 21:02, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hortensje i cisy - świetnie by taki ekran wyglądał
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monic 14:30, 27 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
No to będzie ekran z cisów i białe hortensje. Cisy już zamówione - mają być niestety dopiero za miesiąc, ale może to i lepiej, bo teraz tak sucho, że nawet ciężko się kopie.
Z hortensjami gorzej - będą dopiero na wiosnę, gdy miną przymrozki, czyli w maju. Teraz nie ma sensu.
Póki co pokażę to miejsce jeszcze raz z bocznej perspektywy.


W tle widać paskudne ogrodzenie sąsiada. Na szczęście obsadził je winobluszczem, dzieli nas dodatkowo wąska dróżka, a ja posadziłam w miejscu naszego ogrodzenia cisy (troszkę odstępu jest na ogrodzenie). To cisy Hili. Ładnie się zagęściły od ubiegłego roku, ale chyba jeszcze pomiędzy nie będę musiała wsadzić młodsze sadzonki, żeby było bardziej zwarte to nasadzenie. Klomb będzie wzbogacany jesienią o kolejne koło wewnętrzne ze strzyżonych bukszpanów i bliżej srodka będą znowu róże Aspiryn Rose.


Tu zblizenie na rabatę w tle i te nieszczęsne betonowe pokrywy:



____________________
mój ogród Monika
Gardenarium 14:37, 27 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tamte cisy, które widać w oddali trzeba zagęścić, muszą byś dosunięte do siebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies