Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 22:40, 23 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Mimozami jesień się zaczyna...


Zobacz, Asiu, dookoła całego ogrodu mam tak ogromne ilości roślin w szczególności nawłoci, że w ogródku trzeba jednak trochę ograniczyć i dodać bardziej uporządkowanej ))))))))))))
____________________
mój ogród Monika
BEATA_S 22:42, 23 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ooo! W kolejnym wątku jesień... Ja jeszcze chcę lato
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 08:19, 24 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten front to Sebek czyta w moich myślach... Ja też posadziłabym stożek z cisa wieeeelki

Wszystkie punkty też stożki, ale mogą być mniejsze (te różne zakręty przejścia)

Masz takie niby rogi, przy schodach. Aleję wjazdową możesz wysadzić kulistymi drzewami (wiadomo jakimi) i podsadzić potrójną lawendą. Ale będzie efekt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 08:31, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monic, dom jest klasyczną polską bryłą (bardzo ładny). Traw bym nie dawała na kręgi i wokół ale zachowała elegancję róż, cisów i bukszpanów oraz alei z lawendą. Może zrobisz gąszcz z hortensji od strony gazonu? Albo irgi, jak radzi Sebek. Albo jakiś okrąg bukszpanowy niski a w nim bluszcz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 08:35, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gardenarium napisał(a)
Ten front to Sebek czyta w moich myślach... Ja też posadziłabym stożek z cisa wieeeelki

Wszystkie punkty też stożki, ale mogą być mniejsze (te różne zakręty przejścia)

Masz takie niby rogi, przy schodach. Aleję wjazdową możesz wysadzić kulistymi drzewami (wiadomo jakimi) i podsadzić potrójną lawendą. Ale będzie efekt.


Danusiu a te kuliste drzewa to jakie (lipy cięte, głogi, wiśnie, graby?). Dopytam się, bo nie wiem.... . A jestem ciekawa Twojej opinii

Gdzieś na froncie brakuje mi jednak ostróżek ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
GabiK 12:42, 24 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Pewnie wiśnie umbraculifera.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 14:31, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)

Ten front to Sebek czyta w moich myślach... Ja też posadziłabym stożek z cisa wieeeelki

Wszystkie punkty też stożki, ale mogą być mniejsze (te różne zakręty przejścia)

Masz takie niby rogi, przy schodach. Aleję wjazdową możesz wysadzić kulistymi drzewami (wiadomo jakimi) i podsadzić potrójną lawendą. Ale będzie efekt.


Danusiu a te kuliste drzewa to jakie (lipy cięte, głogi, wiśnie, graby?). Dopytam się, bo nie wiem.... . A jestem ciekawa Twojej opinii

Gdzieś na froncie brakuje mi jednak ostróżek ... .

No prunus umbraculifera przecież
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 14:38, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
No, niedomyślna jestem. Jak tak mówicie to pewnie prunus ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 16:05, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
gardenarium napisał(a)
Ten front to Sebek czyta w moich myślach... Ja też posadziłabym stożek z cisa wieeeelki

Wszystkie punkty też stożki, ale mogą być mniejsze (te różne zakręty przejścia)

Masz takie niby rogi, przy schodach. Aleję wjazdową możesz wysadzić kulistymi drzewami (wiadomo jakimi) i podsadzić potrójną lawendą. Ale będzie efekt.

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale od 7.00 byłma na szkoleniu, dopiero wróciłam kilka minut temu i od razu pobiegłam do komputera, coby zobaczyć Wasze opinie
Danusiu, tam przy schodach są stożki z cisa, ale małe, podobnie jak ten na środku. Będę polować na większe i w razie czego te przesadzę w inne miejsce, a wsadzę większe, jeśli zdobędę.
Wiśnie (domyśliłam się od razu) byłyby super, tylko problem w tym, ze po prawej stronie z tej alejki będzie zjazd do garażu, no i chyba nieciekawie byłoby z taką przerwą w nasadzeniu.
A jak podsadzić potrójną lawendą? Wokół drzewek - kółeczko, czy w ogóle cały rząd potrójnie wzdłuż alejki? Podoba mi się taki pomysł. Lawenda biała, czy fiolet włączyć w te biele przedogródka?
____________________
mój ogród Monika
Monic 16:10, 24 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pszczelarnia napisał(a)
Monic, dom jest klasyczną polską bryłą (bardzo ładny). Traw bym nie dawała na kręgi i wokół ale zachowała elegancję róż, cisów i bukszpanów oraz alei z lawendą. Może zrobisz gąszcz z hortensji od strony gazonu? Albo irgi, jak radzi Sebek. Albo jakiś okrąg bukszpanowy niski a w nim bluszcz?

Tak, Ewuś, dom jest taki i chciałabym pozostać w tym klimacie, dlatego wkleiłam fotkę domu, żeby ułatwić wyszukanie jakiegoś pomysłu.
Myślałam za tymi kulkami dookoła po obu stronach (to wszystko jeszcze nie jest skończone, w zasadzie obsadzanie przed domem zaczęliśmy dopiero w tym roku) obsadzić gęstym półkolem białych hortensji ogrodowych. Mają dość sztywne pędy, więc dla przechodzącego podjazdem te kwadraty betonowe mogłyby stać się niewidoczne, a przynajmniej nie rzucające się w oczy.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies