Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Safoya 12:34, 09 wrz 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Monic z daleka wyglądają zupełnie inaczej Urocze



Marzenko - z białych/ kremowych/ białoróżowych polecam odmiany: Aspiryn Rose, White Rose, Kosmos, Alba Rose, Sea Foam, Pastella, jasnoróżowe: Granny, MariaTheresia, Bailando, Bonica, Larissa, różowe o mocniejszym wybarwieniu: Leonardo da Vinci, Berleburg, Rosenprincessin Uetersens.



Bardzo lubię te odmiany, szkoda tylko, że większość nie pachnie. Zauważyłam, że na te tylko zerkam mimo, że bardzo mi się podobają nie przywiązuję do nich jakieś szczególnej uwagi. Są pięknym tłem dla tych pachnących i wiekich
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Martek 13:23, 09 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Monic napisał(a)
Koło kupionych w wakacje Limelight wsadziłam 3 kule cisowe


Co radzicie posadzić pomiędzy tym wszystkim?

Mnie Monic ! Jestem wypasiona jak kulka i chętnie wypocznę w takiej scenerii Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Monic 19:54, 09 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Martuś, ale mnie rozbawiłaś

Safoyo, to prawda, ale można w innych miejscach, gdzie są np. kąciki wypoczynkowe posadzić pachnące róże
____________________
mój ogród Monika
Monic 19:57, 09 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764

Tu widać zarys reszty nasadzenia przy przyszłym ogrodzeniu. Jodłę trzeba wykopać, bo jest cała połamana przez koparkę. Jutro przywiozę 3 świerki (posadzę w to miejsce i nieco dalej w miejsce patyków oraz kolejne drobniejsze rośliny. Chciałabym się z tym uporać do października, zanim zrobi się zimno.

A dla Sebka zbliżenie kuli cisowej
____________________
mój ogród Monika
Safoya 20:03, 09 wrz 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Piękne, piękne
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
marzena 20:27, 09 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Moniko, dziękuję za podane propozycje róż na klomb , teraz będę sama rozważać, które wybrać...
____________________
marzena O....!
Sebek 20:57, 09 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz widzę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monic 21:12, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
W ogrodzie powoli czuć nadchodzącą jesień - liście zmieniają barwy, kwiaty nie rozwijają się już tak szybko jak jeszcze dwa tygodnie temu. Kupiłam ozdobne kapusty i dołączyłam do donic przed drzwiami wejsciowymi:



____________________
mój ogród Monika
GabiK 21:18, 16 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Śliczna ta ozdobna kapusta. Szkoda, że u mnie za płotem takie nie rosną.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Monic 21:29, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pogoda przypomina, że jesień zbliża się wielkimi krokami, czuć chłód w powietrzu, mimo, że słońce wciąż wysoko. Wciąż jeszcze goszczą w ogrodzie letnie owady, ale to już chyba ostatnie ich harce


Róże odżyły po sierpniowych upałach i wypuszczają nowe pędy, rozwijają kwiaty. Ich wybarwienie jest teraz intensywniejsze niż w wakacje.












Są też oznaki jesieni




____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies