Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 21:58, 25 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basilikum napisał(a)

dodam jeszcze ranniki i oczar


Ranników nie widzę, ale mam śladową ilość, jakoś nie chce ich być więcej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:02, 25 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Urszulla napisał(a)
Dość daleko masz te oczary. Ale kwiatów mnóstwo. Ile mają lat?


Te dwa oczary posadziłam w kwietniu w 2015 roku. Kwitną co roku, do tej pory najwcześniej w połowie stycznia, ale jak widać mogą i w grudniu.
Dlaczego mam je dość daleko? Widać je z okien domu, cieszą oczy, bo są "prawie jak forsycje", choć jak wiadomo "prawie robi wielką różnicę"
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:15, 25 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Sezon rozpoczęty. Z przytupem oczarów (ten drugi może jest 'Pallida'?). Jakże Ci ich zazdroszczę. Że już takie duże. Gaba, miałaś może jaśminowca nagokwiatowego? Nie wiem, czy warto sobie nim głowę zwracać.
,

Ewo, jaki tam sezon rozpoczęty, na śniegu?

Może ten drugi oczar to Pallida, kto go tam wie. Ja Ci zazdroszczę za to Afrodyty, późniejsza ale jaka spektakularna w kwitnieniu odmiana.
Mój Orange Beauty ma ze trzy kwiatki tylko, trzeba uzbroić sie w cierpliwość, bo mały jeszcze, ale warto.

Nie miałam jaśminu nagokwiatowego, bo to prawdziwy jaśmin, nie jaśminowiec. Nawet o nim nie myślałam nigdy. Wydaje mi się, że w naszym klimacie nie ma szans na chmurę kwiatów w zimie, tylko na wiele zielonych łodyg z kwiatkami tu i ówdzie rozrzuconymi.
Mam dużego jaśmina trachelospermum w donicy, właśnie zaczął kwitnąć, latem powtórzy kwitnienie na tarasie, jest wtedy przepiękny i cudnie pachnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 00:13, 26 sty 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak na oczary, to tylko do Ciebie Niemożliwe mają te frędzelki. Dobrze, że było trochę mrozu i śniegu, przyhamowało wegetację, bo cebulowe ruszyły hurtem. Ale i lutemu nie dowierzam. Choinkę rozbieram w sobotę, też w wodzie stoi.
____________________
Dwa ogrody
mira 09:53, 26 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ucieszyły mnie widoki oczarów, frędzelki jeszcze dłuższe. Do jakiej wysokości dorastają? tak dumam.

Kiedyś miałam fazę na kupowanie takich roślin do ogrodu które dadzą coś ciekawego w zimie. O oczarach nie było mowy ani o jaśminie nagokwiatowym - takie fotki tylko w Kwietniku mogłam zobaczyć.

Za to z tamtych czasów mam masę iglaków

Ale mam starego już pierisa z wiechami kwiatowymi - kwitnienie kwiecień, kosodrzewinę Winter Gold co się na żółto przebarwia.
A na przedpłociu ostatnio posadziłam derenia o żółtych pędach i złotlin o zielonych pędach i są dwa klony co mają czerowoną korę.

Przechodzę koło takiego domu gdzie nie ma ściany z tuji i można pocieszyć oczy - kwitnie na całego kalina wielka na ponad 2 metry , są tam liczne trójlisty - muszę kiedyś zaczepić ogrodniczkę.

Te metalowe bombki to do ogrodu co?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 15:03, 26 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Gabriela napisał(a)



Też się boję, ale nie widzę więcej oznak przebudzenia nietypowego, niech ogród jeszcze śpi, a kwiaty są zimowe. Wiosna będzie jak krokusy zakwitą i wczesne narcyzy.

krokusy u mnie wlasnie zaczynaja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 15:46, 26 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a jasmin nagokwiatowy kwitnie juz kolo mojego kosciola. Ja w zeszlym roku ulamalam kilka galazek i posadzilam w doniczke. Spogladam na niego i nie jestem pewna czy przezyl zime. Kwiatow nie ma, cosik wyglada jak paczki lisciaste mam nadzieje, ze przezyl i bede za rok cieszyc oko kwiatem.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 17:30, 26 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ty nie miałaś dziewann ? jak to a co ja wydłubywałam z trawnika - mam przekonanie że dziewannę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:48, 26 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, relaks po godzinach i ołówek w dłoń.

To ja sobie sprawię tego trechelocośtam - niech się coś dzieje, choć na parapetach.

PS. Kupiłam 3 doniczki rozmarynu - ciekawe czy wytrzyma do wiosny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 19:05, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Jak na oczary, to tylko do Ciebie Niemożliwe mają te frędzelki. Dobrze, że było trochę mrozu i śniegu, przyhamowało wegetację, bo cebulowe ruszyły hurtem. Ale i lutemu nie dowierzam. Choinkę rozbieram w sobotę, też w wodzie stoi.


Luty to luty, nie ma co się na wiosnę nastawiać, zbytni optymizm.
Widziałam przed chwilą że aminkujecie, itp. Więc żeby nie było tylko nudnego tekstu, to znajduję coś marchewko-aminko- baldaszko - podobne-coś. W Parcevall Hall sprzed pół roku rosło. Może nawet zebrałam z tego nasiona?




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies