Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Joku 11:14, 27 sty 2018


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12107
Bardzo fajna ta inspiracja. Spodobały mi się niebieskie obeliski w łanach nasturcji.
Nasturcję miałam kilka razy, fajna roślina. Marzy mi się kompozycja w ognistych kolorach, właśnie z nasturcją. Mam w pamięci relację z prastarego odcinka "Tygodnia na działce" z czasów gdy były do wyboru tylko 2 programy w TVP - bodajże jakiś taras z nasturcją i innymi roślinami kwitnącymi na czerwono + czerwone dodatki. Bardzo mi się ten taras podobał.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasya 16:02, 27 sty 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
No u ciebie to zawsze zachwycające fotki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 19:32, 27 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Jak oni uprawiają warzywa w skrzyniach, że podczas prac ziemia nie rozbryzguje im się na zewnątrz?
Wciąż się nad tym zastanawiam.
W Coton Manor też mogłabym odpoczywać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tamaryszek 23:37, 05 lut 2018

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Gabrielo! Podziwiałam Twoją kolekcję bombek, są piękne. Oczary też, a wiesz, że mój czerwony nie pachnie, niestety? Planuję dosadzić, może ten chwalony przez Ciebie Orange kupię.
Rozmawiałyście o jaśminach. A ja właśnie kupiłam w kwiaciarni jasminum polyanthum. Wiesz coś o nim? Można (trzeba?) go przycinać? Powiedziano mi w kwiaciarni, że można go przechować zimą w chłodnym pomieszczeniu, a latem będzie kwitł na tarasie (teraz też ma pąki). Co sądzisz?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Gabriela 21:07, 08 lut 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Agania napisał(a)
Hey Gabi...nowy rok u Ciebie pełen inspiracji od tych cudowności aż bliżej do wiosny
Piękne te obeliski jak u Ciebie


No i zaczęła się zima, przebiśniegi przycupnęły, oczary się stuliły, zrobiło się biało, a dzisiaj śnieg mocno skrzypiał pod butami. Zapomninamy o wiośnie zatem.

A miło tak lato powspominać, dla Ciebie łubiny.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:14, 08 lut 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Joku napisał(a)
Bardzo fajna ta inspiracja. Spodobały mi się niebieskie obeliski w łanach nasturcji.
Nasturcję miałam kilka razy, fajna roślina. Marzy mi się kompozycja w ognistych kolorach, właśnie z nasturcją. Mam w pamięci relację z prastarego odcinka "Tygodnia na działce" z czasów gdy były do wyboru tylko 2 programy w TVP - bodajże jakiś taras z nasturcją i innymi roślinami kwitnącymi na czerwono + czerwone dodatki. Bardzo mi się ten taras podobał.


Też by mi się podobało. Wysiewam nasturcje i same się sieją na ognistej, ale inne większe kwiaty nad nimi dominują i nie mam nawet zdjęcia.
Jasia miała w warzywniku śliczne obwódki z nasturcji, bosko to wyglądało.

Mam nadzieję że przezimuje krokosmia, troskliwie okryta na zimę.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:22, 08 lut 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
No u ciebie to zawsze zachwycające fotki


Czym by Cię tu jeszcze zachwycić? Może to - wyobraź sobie że jest ciepło, czujesz słodki ale niemdlący zapach jaśminu, którym porośnięte są pergole, a Ty spacerujesz sobie powolutku

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:32, 08 lut 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak oni uprawiają warzywa w skrzyniach, że podczas prac ziemia nie rozbryzguje im się na zewnątrz?
Wciąż się nad tym zastanawiam.
W Coton Manor też mogłabym odpoczywać.


Ależ oczywiście, że im się rozbryzguje ziemia, tylko że potem zamiatają.
Ten ogród ze zdjęcia należał do Geoffa Hamiltona.
Pooglądaj sobie na YT Monty Dona w jego ogrodzie, też ma taki warzywnik, a zamiast cegły są kamienne płyty i kiedy w nim kopie, nie jest sterylnie.

Mam plan na taki ceglany warzywnik, tzn. próbuję wymyślić plan w związku z tym nie mogę w ogóle planować w tym roku uprawy warzyw i to mnie trochę smuci.

W Coton Manor są wyjątkowej urody ceglane ścieżki:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:42, 08 lut 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Tamaryszek napisał(a)
Witaj Gabrielo! Podziwiałam Twoją kolekcję bombek, są piękne. Oczary też, a wiesz, że mój czerwony nie pachnie, niestety? Planuję dosadzić, może ten chwalony przez Ciebie Orange kupię.
Rozmawiałyście o jaśminach. A ja właśnie kupiłam w kwiaciarni jasminum polyanthum. Wiesz coś o nim? Można (trzeba?) go przycinać? Powiedziano mi w kwiaciarni, że można go przechować zimą w chłodnym pomieszczeniu, a latem będzie kwitł na tarasie (teraz też ma pąki). Co sądzisz?


Nie każdy oczar pachnie. Bardzo polecam oczary do zimowego ogrodu, możesz sprawić sobie Aphrodite, choć później kwitnie, wyjątkowo piękny, ma dwukolorowe kwiaty.

Nie mam jaśminu polyanthum, uprawiam od trzech lat w dużej donicy jaśmin gwiazdkowy, czyli trachelospermum jasminoides.
Przycinam go wiosną i po kwitnieniu, ale on potrafi zakwitnąć dwa razy w roku, wiosną i potem w lipcu. Zapach jest niezrównany, zwłaszcza w ciepły dzień.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 21:55, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)


Mam plan na taki ceglany warzywnik, tzn. próbuję wymyślić plan w związku z tym nie mogę w ogóle planować w tym roku uprawy warzyw i to mnie trochę smuci.








To wymyślaj ten plan bo już czas i wtedy wyjdzie gdzie jest trochę wolnego na czas budowy nowego - to niemożliwe że nic nie posadzisz , gdzieś tymczasowo musi coś być

no i podziel się wymyślonym

pozdrawiam



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies