Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Anda 19:26, 26 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Aminkujecie Też będę aminkować i się dokształcam u dziewczyn To baldaszkowate coś na zdjęciu bardzo ładne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gabriela 21:44, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
Ucieszyły mnie widoki oczarów, frędzelki jeszcze dłuższe. Do jakiej wysokości dorastają? tak dumam.



Przechodzę koło takiego domu gdzie nie ma ściany z tuji i można pocieszyć oczy - kwitnie na całego kalina wielka na ponad 2 metry , są tam liczne trójlisty - muszę kiedyś zaczepić ogrodniczkę.

Te metalowe bombki to do ogrodu co?


Przechodzę koło takiego domu gdzie nie ma ściany z tuji i można pocieszyć oczy - kwitnie na całego kalina wielka na ponad 2 metry , są tam liczne trójlisty - muszę kiedyś zaczepić ogrodniczkę.

Te metalowe bombki to do ogrodu co?



Oczary dorosną do wysokości 3-4 metrów podobno.

Ogród zimą - ciekawy temat, choć trudny w Polsce, burość wszechogarnia, nawet zimozielone zmieniają kolory, więc te kolorowe łodygi, oczary się bardzo przydają.

Metalowe bombki jednak na choinkę, u mnie w ogrodzie nikt by ich nie zauważył, choć mam śliczne dwa metalowe koszyki, u Ciebie co innego, mam na myśli bombonierkę wokół domu. Chyba żebym je na ganku zakomponowała.

Kwiaciarstwa ciąg dalszy.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:53, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basilikum napisał(a)
a jasmin nagokwiatowy kwitnie juz kolo mojego kosciola. Ja w zeszlym roku ulamalam kilka galazek i posadzilam w doniczke. Spogladam na niego i nie jestem pewna czy przezyl zime. Kwiatow nie ma, cosik wyglada jak paczki lisciaste mam nadzieje, ze przezyl i bede za rok cieszyc oko kwiatem.


Ty jednak żyjesz w cieplejszym miejscu Europy niż my, więc jak jaśmin się ukorzenił, to za jakiś czas się nim nacieszysz.

A ja bym chciała pożyć w Coton Manor.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
AgataM 21:54, 26 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Gabrysiu Przyszłam do Ciebie się przywitać. Twój ogród ma klimat, lubię takie... Będę zaglądać. Pozdrawiam serdecznie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Gabriela 21:57, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
Ty nie miałaś dziewann ? jak to a co ja wydłubywałam z trawnika - mam przekonanie że dziewannę


Nie dziewannę, nigdy jej nie miałam, wydłubałaś knautię przecież.
Dla przypomnienia:


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:07, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Gabrysiu, relaks po godzinach i ołówek w dłoń.

To ja sobie sprawię tego trechelocośtam - niech się coś dzieje, choć na parapetach.

PS. Kupiłam 3 doniczki rozmarynu - ciekawe czy wytrzyma do wiosny.



Jestem teraz po godzinach i nie mam już siły na ołówek i myślenie. Weekend pracowniczo-imprezowy, a przyszły tydzien - szkoda gadać. A tu tempus fugit. czyli

Spraw sobie jaśmina, jak na parapet, to lekarski jest boski, nie za duży, ale jak pachnie.

Dlaczego rozmaryn ma nie wytrzymać do wiosny, to w końcu niecałe dwa miesiące.

Czymś trzeba się inspirować, słabo mi idzie.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:14, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anda napisał(a)
Aminkujecie Też będę aminkować i się dokształcam u dziewczyn To baldaszkowate coś na zdjęciu bardzo ładne.


Miałam też marchew ozdobną, wielka wyrosła i tam gdzie chciałam by była czerwona, nie była. Jest dwuletnia i zakwita wcześnie, bo w czerwcu, to zaliczyć jej trzeba na plus.



Aminek szybciej zakwita wysiany w marcu pod dachem, choć oczywiście daje samosiewy, ale wtedy kwitnie dopiero pod koniec lata.

Z baldaszkowatych polecam jeszcze na rabaty brązowy fenkuł.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:24, 26 sty 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
AgataM napisał(a)
Witaj Gabrysiu Przyszłam do Ciebie się przywitać. Twój ogród ma klimat, lubię takie... Będę zaglądać. Pozdrawiam serdecznie


Witam w moim ogrodzie.
Już zajrzałam do Przedziwnego ogrodu i zobaczyłam ten gąszcz kolorowych kwiatów i mnogość deoracji świątecznych. I ja będę zaglądać.

Dla Ciebie róże czerwcowe, moje własne.







____________________
Ogród w budowie nieustającej
AgataM 22:29, 26 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Dziękuję Ci Gabrysiu. To dla mnie zaszczyt
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Agania 22:53, 26 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Hey Gabi...nowy rok u Ciebie pełen inspiracji od tych cudowności aż bliżej do wiosny
Piękne te obeliski jak u Ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies