Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

sylwia_slomc... 10:57, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Dalie od zawsze daję w grunt 1-3 maja, nigdy nie sadzę wcześniej do donic i zawsze pięknie rosną i obficie kwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:57, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Dalie od zawsze daję w grunt 1-3 maja, nigdy nie sadzę wcześniej do donic i zawsze pięknie rosną i obficie kwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:57, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Dalie od zawsze daję w grunt 1-3 maja, nigdy nie sadzę wcześniej do donic i zawsze pięknie rosną i obficie kwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
laurowisnia 10:19, 20 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Więc to są tak zwane pamiątki z podróży służbowych? Napisz gdzie nabyłaś Sylvię, ponoć obficie kwitnie i nadaje się do bukietów.
Szkoda mi jednak tego olszewnika, że go nie zobaczymy szybko u Ciebie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gabriela 22:26, 21 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
abiko napisał(a)
Ja swoje dalie też zawsze sadzę do donic i czekam na kwiecień, ale żółte miniaturowe miałam w tym roku w donicach cały rok. Tylko one takie żarłoczne, że trzeba je faktycznie pilnować.
Kosmos czekoladowy.. a z nasion nie można?


Hej Aga.

Kosmosa czekoladowego z nasion właśnie nie można - próbowałam. To jest taki inny kosmos, który tworzy grube, wieloletnie kłącze, choć niezimujące.

Drobne, niskie odmiany dalii w donicy urosną, te duże rosną źle, a podpędzanie nie przyspiesza kwitnienia, bo znowu po wysadzeniu z donic potrzebują czasu na ukorzenienie w ziemi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:29, 21 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dalie od zawsze daję w grunt 1-3 maja, nigdy nie sadzę wcześniej do donic i zawsze pięknie rosną i obficie kwitną


Staram się wsadzać dalie do ziemi w ostatnim tygodniu kwietnia. A raz wsadziłam pod koniec czerwca i też wyrosły, tyle że krócej kwitły, w sensie później zaczęły kwitnienie, więc nie jest to najlepszy pomysł.

Dalie - en vogue
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:34, 21 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
laurowisnia napisał(a)
Więc to są tak zwane pamiątki z podróży służbowych? Napisz gdzie nabyłaś Sylvię, ponoć obficie kwitnie i nadaje się do bukietów.
Szkoda mi jednak tego olszewnika, że go nie zobaczymy szybko u Ciebie.



Pamiątki z podróży służbowych po Krakowie.

Ale lilie i dalię Sylvię i Seattle akurat kupiłam przez internet w sklepie e-Ogrodniczy.pl. Ładne, duże bulwy w wilgotnym torfie, porządnie zapakowane, więc polecam.
Dalia Sylvia chyba jest mniej pomarańczowa, bardziej żółta, zobaczymy jak będzie z tymi pomponikami.

Jakiego "olszewnika" Ci szkoda, bo nie wiem czego nie będę miała?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 22:42, 21 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam Sylwię u mnie to taki rozmyty pomarańcz, jak było chłodniej nabierała czerwonawych rumieńców. W tym roku kupiłam Klio.
____________________
Dwa ogrody
laurowisnia 09:57, 23 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabriela napisał(a)


Luty to luty, nie ma co się na wiosnę nastawiać, zbytni optymizm.
Widziałam przed chwilą że aminkujecie, itp. Więc żeby nie było tylko nudnego tekstu, to znajduję coś marchewko-aminko- baldaszko - podobne-coś. W Parcevall Hall sprzed pół roku rosło. Może nawet zebrałam z tego nasiona?





Odszukałam zdjęcie, czy to nie on? Choć piszesz, że nie jesteś pewna co do nasion.

Za namiary dziękuję, jak jest bardziej żółta to mniej mi się podoba, chciałabym czysty pomarańcz. Tak na fotkach z internetu wyglądała.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Anabell 23:18, 23 mar 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mnie jeszcze nie przyszły zmówione dalie 'Bantling'
Natomiast od L.posadziłam do doniczek ruszyły wszystkie, stoją w domu przy oknie.
Na początku tygodnia przyszły od K. bardzo ładne duże nie wysuszone karpy, torebki wypełnione torfem.

Moje przechowywane karpy w piwnicy skropiłam wodą.
Po świętach wyniosę i zacznę dzielić i do donic posadzę.

Gabrysiu! a aminek można wysiać już w nieogrzewanej szklarence?
Pewnie traktować go jak zwykły koper który lubi ciepło.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies