Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

paniprzyroda 18:17, 18 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kupione w tym roku karpy dalii już posadziłam, bo zanim wysadzę na rabaty, chciałabym zobaczyć kolor. Poza tym już się obudziły i zaczęły kiełkować. Mnie kręci taka jedna ciemna, fotkę wkleję u siebie, aby Ci wątku nie zaśmiecać.
Pustynniki na zdjęciach to pewnie olbrzymie, mam i nawet się rozmnażają, pokazywałam ostatnio u siebie A jesienią posadziłam żółte Pinokio. Kłącza małe były, więc na kwiat przyjdzie pewnie mi poczekać.
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 18:33, 18 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)


Liczę że może jeszcze wzejdą. A to chyba nie takie goździki - pokazujesz kamienne chyba a mi się wydaje że inne nasiona były. No nic na razie z nimi dziś gadałam i jak minie zima wylezą - tak mi powiedziały.

Tak się cieszę na te lilaki że aż książkę sobie kupię P. Elżbiety.
A ja wczoraj dostałam zaproszenie na wesele w maju i ozdobione lilakami.
Stwierdzili że nie wierzą w zabobony - Pani Młoda chciała w maju jak kwitną bzy i chciała tez do bukietu bzy ale kwiacirka odradziła że mogą nie wytrzymać no i końcem maja może już ich nie być.

pozdrawiam


No, z tymi ślubami i miesiącami z "r" - przesądy światło ćmiące. Lilaki pod koniec maja to jednak słaby pomysł, nie ma ich skąd wziąć.

To ja już wiem, to były takie goździki ciemnoczerwone, prawie jak kwiaciarniane,ale nie mam zdjęć, tzn. są chyba na zawieruszonej karcie pamięci, niesety.

Na pocieszenie takie przyjemne, letnie donicowo dla Ciebie.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 18:40, 18 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Kupione w tym roku karpy dalii już posadziłam, bo zanim wysadzę na rabaty, chciałabym zobaczyć kolor. Poza tym już się obudziły i zaczęły kiełkować. Mnie kręci taka jedna ciemna, fotkę wkleję u siebie, aby Ci wątku nie zaśmiecać.
Pustynniki na zdjęciach to pewnie olbrzymie, mam i nawet się rozmnażają, pokazywałam ostatnio u siebie A jesienią posadziłam żółte Pinokio. Kłącza małe były, więc na kwiat przyjdzie pewnie mi poczekać.


Wstaw tutaj, proszę zdjęcie, skoro tu gadamy o daliach.
To prawda, że już wypuszczają przyrosty, ale trzymam je w piwnicy i czekam na drugą połowę kwietnia. Nawet jak są już długie badyle, to je obcinam i sadzę od razu do ziemi i jest ok.
Próbowałam uprawiać je w donicach i podpędzać i wcale nie było lepiej.

Słynna czerwona rabata z Hidcote, oczywiście z daliami.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
sierika 21:00, 18 mar 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Letnie donicowo urocze, jakże inaczej w takiej oprawie. Kosmos czekoladowy ma wyjątkowo ciekawy kolor.
____________________
EwaSierika
mira 21:12, 18 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No to takie donicowo to jest ok.
a to pogadam z tym goździkiem.

Dorota kazała żebyś sobie tego skrętnika zachowała więc działaj jak uważasz bez stresu. Gadałyśmy że chyba trzeba by go ściąć.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 21:53, 18 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sierika napisał(a)
Letnie donicowo urocze, jakże inaczej w takiej oprawie. Kosmos czekoladowy ma wyjątkowo ciekawy kolor.


I naprawdę pachnie czekoladą, chociaż trzeba w niego włożyć nos.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:55, 18 mar 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
No to takie donicowo to jest ok.
a to pogadam z tym goździkiem.

Dorota kazała żebyś sobie tego skrętnika zachowała więc działaj jak uważasz bez stresu. Gadałyśmy że chyba trzeba by go ściąć.


Jeszcze nie ścięłam, tak ładnie kwitnie. Sadzonki stoją w wodzie, ale po tygodniu korzeni jeszcze nie ma.

Postrasz goździki, że je na mróz i śnieg wywalisz. Może o to chodzi?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 22:17, 18 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Skoro życzysz sobie, to wklejam, ale jakość fatalna


Czekoladki w ogrodzie fajne są, tu strona z moją czekoladową dalią
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3970-dwa-ogrody?page=457




____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 22:21, 18 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)


Czy u nas gdzieś zdobyłaś kłącze tego kosmosa czekoladowego?


W OBI widziałam ale niezbyt pokaźne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
abiko 22:55, 18 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ja swoje dalie też zawsze sadzę do donic i czekam na kwiecień, ale żółte miniaturowe miałam w tym roku w donicach cały rok. Tylko one takie żarłoczne, że trzeba je faktycznie pilnować.
Kosmos czekoladowy.. a z nasion nie można?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies