Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 20:07, 23 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sylwia_slomczewska napisał(a)
Spróbujemy za rok znowuKiedyś się w końcu uda


Róże ukorzeniają się dość dobrze, tzn. na 10 sadzonek ukorzeniły mi się 4. Albo gdzieś dopadnę Sally, albo będę skubać Twoją


A tu macie dowód że dalia zmienną jest, co zależy oczywiście od ilości światła.
Tak wyglądała kilka dni temu:



a tak w sierpniu:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
AgnieszkaW 20:07, 23 paź 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gabrysiu, bardzo dziękuję ci za tak obszerną, ilustrowaną odpowiedź. Będzie nad czym myśleć
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gabriela 20:16, 23 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Przy dzisiejszej pogodzie takie energetyczne fotki to miód na serce Z różami już wiem, a o fachowcach typu stolarz/murarz elaborat mogłabym napisać po tym roku. Lepiej pogadać o kwiatkach.


Rozumiemy się więc bez słów. Mój Pan od warzywnika też jest zły, bo przez to nie może skończyć, ergo - nie dostał jeszcze kasy, no ale sam wybrał tego stolarza.

Co do pogody - za oknem listopad od 17-tej, wykorzystałam ten dzień i mi teraz pięknie podlewa cebulki. Marzyłam dzisiaj o wiośnie. Tulipany wsadziłam do plastikowych doniczek i dopiero do ziemi, bo w zeszłym roku zostały niedobitki po zjedzeniu przez gryzonie. Dlatego wolę narcyzy, bo są dla nich niejadalne. Niestety, smakowały im chyba też bulwy dalii, bo niektóre mocno były uszkodzone


A ponieważ wiem, że lubisz różności, to pokazuję ozdoby na mur tu i ówdzie.



I koraliki starcowe od Ciebie z boczku się załapały, a obok są czarne eonia - malutkie i będą czarne jak będzie lato.









____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 20:16, 23 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No to już wiem co z różami bo myślałam że historyczne uff.

Marchew teraz ? hmm u mnie może być sucho w skrzyni np. przez miesiąc to im to nie zaszkodzi czy one będą i tak zimować do marca i najwyżej je zjedzą jakieś głodomory ? robiłaś tak ?

Opisanie dalii to jest wyczyn - kłaniam się nisko - muszę pokazać mój

Dalie w bukietach satysfakcjonują, Ciebie marzec

dlaczego doniczki z cebulowymi dołujesz w szklarni nie lepiej w "polu", w szklarni musisz podlewać?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 20:17, 23 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
AgnieszkaW napisał(a)
Gabrysiu, bardzo dziękuję ci za tak obszerną, ilustrowaną odpowiedź. Będzie nad czym myśleć


Mamy całą zimę





____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 20:19, 23 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gabriela napisał(a)


Róże ukorzeniają się dość dobrze, tzn. na 10 sadzonek ukorzeniły mi się 4. Albo gdzieś dopadnę Sally, albo będę skubać Twoją


A tu macie dowód że dalia zmienną jest, co zależy oczywiście od ilości światła.
Tak wyglądała kilka dni temu:



a tak w sierpniu:




Nie ma sprawy
Co do dalii to prawda moje też tak miały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 20:22, 23 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
No to już wiem co z różami bo myślałam że historyczne uff.

Marchew teraz ? hmm u mnie może być sucho w skrzyni np. przez miesiąc to im to nie zaszkodzi czy one będą i tak zimować do marca i najwyżej je zjedzą jakieś głodomory ? robiłaś tak ?

Opisanie dalii to jest wyczyn - kłaniam się nisko - muszę pokazać mój

Dalie w bukietach satysfakcjonują, Ciebie marzec

dlaczego doniczki z cebulowymi dołujesz w szklarni nie lepiej w "polu", w szklarni musisz podlewać?

pozdrawiam


Marchew siała Viva i 10 czerwca miała jak ze sklepu - byłam, widziałam. Trzeba wsiać póki ziemia nie zamarznie i lekko przykryć.

Z opisania dalii jestem mega zadowolona, nigdy nie miałam czasu na fanaberie i sadziłam nie wiadomo co a potem najwyższe były na froncie.

Doniczki z cebulowymi dołuję w szklarni, bo łatwiej mi je wykopać wcześniej, ja je potem przekładam do większych donic z bratkami na wiosnę.
W szklarni nie trzeba podlewać, woda podsiąka dołem i narcyzki wychodzą wcześniej z ziemi, bo w środku jest wyższa temperatura.

Bardziej niż marzec satyfakcjonuje mnie maj. Ale astry też. Bardzo.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Anabell 20:27, 23 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gabriela napisał(a)


I jeszcze jeden fajny aster, z drobniutkimi błękitnymi kwiatkami, dość wysoki.



I ten fajny aster naprawdę fajny, kwiatostany zakończone wiechą i kolor ciekawy.

Bardzo lubię niebieściutkie i ciemnogranatowe.
Gabrysiu,
masz wiele odmian i zachwycają jesienią, przecież to ostatnie kwiaty w ogrodzie, widoczne z dala.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gabriela 20:52, 23 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Najwięcej mam właśnie niebieskich astrów Haniu, mam zamiar na wiosnę porozsadzać trochę białych, żeby nie było zbyt niebiesko.

Dla Ciebie najbardziej ulubiony pomponik dalii - to właśnie te mają podjedzone bulwy i niewiele zostało na pędach.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 20:54, 23 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)


Marchew siała Viva i 10 czerwca miała jak ze sklepu - byłam, widziałam. Trzeba wsiać póki ziemia nie zamarznie i lekko przykryć.

/original.JPG[/img]





Ja sieję ok 20 marca do skrzyni i mam pod koniec maja - jak na bazarze u baby
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies