Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

laurowisnia 10:06, 11 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ogród odmieniony dzięki nowemu założeniu, nie wiem jak wcześniej mogła mi się cegła nie podobać. Czy jakieś obsadzenia będą jeszcze w tym sezonie, czy rośliny wybrane.
A o jesieni to samo mogę napisać, chyba u Ciebie przeczytałam, że astry mogą już kwitnąć w sierpniu, nie rozumiem czemu, jest w końcu tyle wartościowych odmian, a są prawie niedostępne u nas.
Z daliami właśnie się zastanawiałam jak zadbać o dobre ich oznaczenie, Twój sposób skuteczny ale dość pracochłonny, pozostanę chyba w tym roku przy znacznikach z cyferkami.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gosiek33 10:58, 11 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gabriela napisał(a)
Najlepsze teraz są astry i trawy. Dawniej nie lubiłam jesieni, ale odkąd mam astry, a w związku z tym nadal dużo koloru niebieskiego, lila i różowego, białego w ogrodzie, pokochałam i jesień.






Calliope







Cudna ta rabata. Caliope - podobnego astra kupiłam niedawno w Skierniewicach, tyle, że jakąś inną nazwę miała, niestety przepadła mi. Ciekawe czy to ta sama odmiana?


ps znalazłam metkę - opisany jest tylko jako aster gładki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 17:45, 11 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zauroczył mnie ambrowiec i białe astry. Dalii nie mam choc kiedys sporo miałam ale juz nie mam dla nich miejsca.Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gruszka_na_w... 20:33, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Rabata trawiasto/astrowa wzbudziła moje westchnięcie. U siebie mam problem z uzyskaniem takiej lekkości, bo pomiędzy są powtykane krzewy i drzewka.
Od kilku sezonów obiecuję sobie zakupienie niskich białych astrów. Widok Twojego jeszcze bardziej mnie do realizacji tego chciejstwa zachęca.
Drzewa masz majestatyczne.
Jesień lubiłam od zawsze. Może dlatego, że mieszkałam w pobliżu sporego poniemieckiego parku.
Tak bardzo chciałam pokochać róże, ale coś czuję, że nie będzie im dane zostać miłością mojego życia. Trochę mnie przerażają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 20:44, 11 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nie zazdroszczę przesadzania dużych okazów różanych. Co spowodowało taką decyzję? Jak budowa, pewnie już szczęśliwie zakończona? Rabaty z astrami urzekają a kolekcja jak czytam ciągle się powiększa. fajnie Lubię je za absolutną bezobsługowość
____________________
Dwa ogrody
mira 22:40, 11 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
35 odmian dalii - myślę sobie ale będzie spektakl - nawet z tą obrzydliwą

a tu masz ledwo 3 bidy doliczyłam
żółta z białymi końcami, ja mam taka samą tylko różową ale nie wiem czy to nie obrzydliwy kolor

astrowa z trawami miodzio
dlaczego róże przesadzasz - chyba nie historyczne

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:23, 12 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wszyscy pytają dlaczego róże przesadzasz i domagają się więcej dalii

A ja wiem.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tamaryszek 23:53, 21 paź 2018

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Gabrielo, podoba mi się Twój nowy, ceglany zakątek. To chyba będzie najbardziej elegancki warzywnik, jaki widziałam. Czy pod kranem będzie ozdobny zbiornik czy użytkowy, do podlewania warzywnika?
I jeszcze pytanie do Pani Prezes o lilaka Krasawitza Moskwy - co o nim sądzisz? Czy po kwitnieniu ten krzew będzie ładny?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
sylwia_slomc... 10:01, 22 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gabrysiu czy udało się ukorzenić tą Sally Holms???Wiesz, że w tym sezonie zakwitła trzykrotnie? Drugie kwitnienie tylko kilkoma kwiatuszkami, ale teraz dość obficie. A pierwsze kwitnienie bardzo obfite i długie było. To był jej rok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 22:15, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przybyłam z powodu dalii i astrów. Ten Calliope to chyba mam, pasuje z opisu. Dobrze że posadziłam z tyłu rabaty,bo wysoki jest. Też chętnie będę dosadzać astry.

Te najstarsze u mnie super rozrośnięte w dobrej glebie i pięknie poprzetykały się z sąsiadami Te świeżo sadzone - wyjątkowo obficie wyglądają. Kocham astry i jesień
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies