Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Kasya 17:05, 29 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42793
Gabriela napisał(a)


Założyłam je poprzednio i okazało się mało potrzebne, więc będzie bez rurek. U mnie ziemia dobrze trzyma wodę, więc podlewać trzeba właściwie wyłącznie na początku, po sianiu i wschodach warzyw. Studnię zawsze pełną wody mamy tuż obok warzywnika.


Tak ?
U mnie bardzo przesycha i mam problem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 17:58, 29 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piaski Mazowsza masz u siebie, a ja glinę Małopolski.I musimy do tego dostosowywać nasze ogrody, bo mamy wpły na warstwę wierzchnią ziemi, na głębszą już nie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 18:36, 29 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42793
Gabriela napisał(a)
Piaski Mazowsza masz u siebie, a ja glinę Małopolski.I musimy do tego dostosowywać nasze ogrody, bo mamy wpły na warstwę wierzchnią ziemi, na głębszą już nie.


Tak... u mnie garnki można lepić
Ale do skrzyń poszła lepsza, czarna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
laurowisnia 18:16, 30 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
U mnie również glina, do skrzyń dałam tylko kompost, wysoki na jedną deskę, plewienie, sadzenie fajne ale z podlewaniem duży problem, było sucho. U Ciebie bardziej mokro, w pobliżu Mordoru, to pewnie jest inaczej.
Dalie chyba ładnie kwitły w tym roku skoro tak o nie zadbałaś. Ja wykorzystam znaczniki z wiosny, wszystkie nowo zakupione miałam spisane i oznaczone flamastrem na kawałkach plastiku, oznaczenia przetrwały lato, z nimi wykopuję i przenoszę do garażu.
Czemu dwie Koksy, wiem, że najsmaczniejsze ale może warto posadzić coś dla innego smaku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mira 22:02, 30 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jej jaka rewolucja - ale miałaś cierpliwość za to w kolejnym sezonie nie ma już laby.
Mama będzie Ci tam pomagać? -pytam bo mnie strasznie dużo czasu zabiera mój jagodnik ze skrzyniami. W skrzyniach ziemia mi wysycha - mam cały dzień lampę no i zero opadów było. Przydał by się obornik.
Twój kompost w skrzyniach rewelacyjny.
Kiedy będziesz wieszać te cudeńka na murze i co tam będzie po tym murku dyndać,obrastać.
Jak stanie szklarnia, nowa szopka i te boksy na kompost co to m. wykona to będzie kawał ogrodu pięknie urządzony i......wtedy na tych wypustkach skrzyń można będzie zrobić parapetówkę a nie warzywniówkę

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:18, 31 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
mira napisał(a)
(...) i......wtedy na tych wypustkach skrzyń można będzie zrobić parapetówkę a nie warzywniówkę

pozdrawiam


Jestem za!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 10:59, 31 paź 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Taki warzywnik to rozumiem, jest cudny
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gabriela 22:36, 31 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Drogie dziewczyny:
Skrzynie są dość wysokie, może dlatego wolniej wysycha podłoże. Poza tym w moim ogrodzie mam większy kłopot z nadmiarem niż niedoborem wody, a warzywa na zwykłych grządkach i nawet w skrzyniach bez zabezpieczenia dna, były masowo zjadane przez nornice i ślimaki.
Do tej pory w warzywniku moja Mama zajmowła się pomidorami i ogórkami, przerywaniem gęstych wschodów, podlewaniem porannym. Plewienia nie jest więcej, a w pulchnej ziemi robi się to szybko i sprawnie.

Parapetówkę można spokojnie urządzać, bo te deski przybite służą właśnie do siedzeni,a no i dwie ławki pod murem będą. Ozdoby poczekają na wiosnę.

Dlaczego posadziłąm dwa takie same jabłka, czyli koksy? Bo zależało mi na symetrii i nie mam w sadzie tych jabłoni, rosną inne odmiany. Koksa jest dość delikatna, więc przy murze powinno być tym drzewkom dobrze i ciepło.

Właśnie skończyłam oglądać wieczorny serial - Carol Klein tym razem w fantastycznym odcinku o tulipanach, polecam:

https://hdclump.com/carol-kleins-plant-odysseys-tulips/
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Bogdzia 22:40, 31 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podziwiam ale nie wiem co napisac by nie powtórzyc tego co juz zostało tu powiedziane.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 22:08, 05 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072

Polecam znowu film, tym razem o ogrodach na obrazach impresjonistów (cała masa dalii), i o żywych ogrodach malarzy - Moneta, (pojawia się też Gravetye Manor), jest ogród Maxa Liebermanna, hiszpański ogród malarza Sorolla, francuski Le Sidaner'a i innych. Piękne przejścia od obrazów do zdjęć tych samych miejsc. Cudowne zestwienia kwiatów na rabatach, po prostu bajka, półtorej godziny ogromnej przyjemności dla oczu. O obrazach, malarzach i ogrodach mówią m.in. Dan Pearson i Tim Richardson, head gardenerzy z Giverny i Gravetye.

https://hdclump.com/monet-to-matisse/

U mnie tymczasem koniec robót w nowym warzywniku, gruz wywieziony, ziemia wyrównana, cały kompost już zużyty, dzisiaj było dosypywanie do skrzyń do pełna i obsypywanie brzegów cegieł.
Ładnie wschodzi trawa posiana dwa tygodnie temu na nowym trawniku od frontu. Ogród ciągle jeszcze bardzo kolorowy, nietypowo o tej porze roku, bo zawsze na początku listopada było już po przymrozku.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies