Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:36, 20 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ajka napisał(a)
Faktycznie jakieś duże to Rozanne, u mnie dopiero wychodzą z ziemi, mają po kilka listków.


Dokładnie. U mnie też. Kilka malutkich listków przy ziemi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:38, 20 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anuska2507 napisał(a)

Nawet jeśli nieogrzewana, to było w niej cieplej niż na zewnątrz.
Rzeczywiście wygląd sadzonek często zależy od warunków, w jakich są przechowywane w szkółce. Żebyś się nie zamartwiała, to dodam, że ja latem zamówiłam czarny bez o ciemnych liściach, a przyszedł co najwyżej o ciemnozielonych. Sprzedawca też mnie zapewniał, że to na 100% ta odmiana, więc posadziłam. Teraz wiosną na słonecznym stanowisku wypuszcza liście takie jak trzeba, prawie czarne


To mnie pocieszyłaś .
Bo ja mam takiego pecha że zdarza mi się dostać nie to co zamawiałam .
Ale sprzedawca mnie zapewnia że to na pewno ta odmiana.
Tyle że nigdy nie widziałam aż tak mocno zaawansowanych sadzonek w stosunku do tego co jest w ogrodzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:05, 21 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tak u mnie kwitnie w tym roku Genie . Także ja magnolii więcej nie będę mieć na bank. Dwie wystarczą. Białej udało się zakwitnąć.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:10, 21 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Klon Katsura to już wielki mi urósł.
Po raz pierwszy od kiedy go mam zaczyna kwitnąć. Pozostałe klony nigdy mi nie kwitły.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:14, 21 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
No i śliwy jak co roku.
Ulubiony i najpiękniejszy ich moment.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:42, 21 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Spóźniłam się w tym sezonie i ślimaki mi zaczeły zżerać szałwie, jeżówki i ostróżki.


Wysypałam Pelzakol żeby być eko ale nie wiem czy on jest tak skuteczny jak niebieskie granulki. Używałyście go?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:45, 21 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mam porozrzucane po ogrodzie świerki sitkajskie każda inna odmiana . Z czasów zbieractwa ogrodowego. W sumie dalej tak mam .
Wsadziłam je obok siebie. A niech sobie razem rosną . A one rosną bardzo wolno. Praktycznie niewiele przyrosły od kilku lat.
Lubie je wiosną jak mają świeże przyrosty, takie pomponiki na końcach i wtedy nie kłują.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:14, 22 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6819
Nowa12 napisał(a)

Wysypałam Pelzakol żeby być eko ale nie wiem czy on jest tak skuteczny jak niebieskie granulki. Używałyście go?

Te najpowszechniej używane "niebieskie granulki" są szkodliwe np. dla jeży. Nie chcąc truć jezy, w zeszłym sezonie sypałam ślimakom niebieskie z fosforanem żelaza, polecane swego czasu przez Ewę-Andę - byłam bardzo zadowolona, ale fakt, że w zeszłym roku nie było tyle ślimaków co dwa lata temu

A na Gienkę się nie obrażaj, ona taka piękna Moja ze cztery kwiatki będzie teraz miała, mam nadzieję, że w sierpniu bardziej łaskawa się okaże
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sarenka 06:51, 22 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nowa12 napisał(a)
Klon Katsura to już wielki mi urósł.
Po raz pierwszy od kiedy go mam zaczyna kwitnąć. Pozostałe klony nigdy mi nie kwitły.




Wow super!

Co do ślimaków, po deszczu pierwszy raz zebrałam u siebie jakieś 40 sztuk bezdomnych....i to na małym kawałku...nigdy nie miałam z nimi problemu i oby tak zostało.
____________________
Magda W samym sloncu
Nowa12 21:47, 22 kwi 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magara napisał(a)

Te najpowszechniej używane "niebieskie granulki" są szkodliwe np. dla jeży. Nie chcąc truć jezy, w zeszłym sezonie sypałam ślimakom niebieskie z fosforanem żelaza, polecane swego czasu przez Ewę-Andę - byłam bardzo zadowolona, ale fakt, że w zeszłym roku nie było tyle ślimaków co dwa lata temu

A na Gienkę się nie obrażaj, ona taka piękna Moja ze cztery kwiatki będzie teraz miała, mam nadzieję, że w sierpniu bardziej łaskawa się okaże


W zeszłym roku było naprawdę mało ślimaków u mnie też.
W tym roku chyba tak dobrze nie będzie bo już mam pełno łysych. Sprobuję z tym pełzakolem, to jest ten fosforan żelaza o którym piszesz.
Ta Gienka to mnie co roku wkurza.
A biała śliczna.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies