Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:11, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)
Aga, ja ścinam złocienie w miejscu, gdzie pojawia się nowy pęd/pączek. Potem jeszcze jakiś czas kwitną, ale już nie tak ładnie. Możesz spróbować ściąć część w ten sposób, część do zera i sprawdzić, co da lepszy efekt.
Schody cały czas podziwiam, teraz, na tel zieloniutkiej trawy wyglądają obłędnie, a jeszcze z huśtawką - super
A reszta - nieustająco perfekcyjna Hortensje piękne


Dzięki za pomoc. Część już przekwitła to muszę je ściąć tak jak piszesz.
Trawnik już nie kwitnący więc zielony . EMek testował nową kosiarkę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:13, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
KasiaBawaria napisał(a)
Barony i metalowe kwiatki super a ruby naprawde taka mala, szkoda wielka, bo mi sie podoba.


Kasia ona jest mała chyba tylko u mnie bo jak ją kupiłam w zeszłym roku w donicy to była większa . U mnie ma jakieś 30 cm .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
an_tre 20:14, 22 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22371
Trawka hakone nie lubi mojego ogrodu, a ją tak i tak nic nie wynika z tego lubienia Twoje są piękne
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Nowa12 20:15, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia_CS napisał(a)

Śliczny kolor tych jeżówek!

A rabata piękna, nawet z mini hortkami A jak urosną, to będzie jeszcze piękniej!

Fajne te obręcze betonowe wyczaiłaś


Może za rok będą wyższe albo muszę je mocniej podlewać .
A to w zeszłym roku tak poszłam w beton i kupiłam kule i obręcze.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:19, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
an_tre napisał(a)
Trawka hakone nie lubi mojego ogrodu, a ją tak i tak nic nie wynika z tego lubienia Twoje są piękne


Ania ja też mam z zeszłego roku Aureole, które jakoś nie chcą za bardzo rosnąć. Może się z czasem rozkręcą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MiluniaB 20:36, 22 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Nowa12 napisał(a)


Serio, serio. Bo one nie pasują mi do niczego w dodatku gdyby nie podpórki to bym po nich deptała bo leżą. Ale nie wykopię jak dobrze rosną. Taka jestem dobra .
W donicy to zauważyłam bez problemu hortki są niebieskie nawet w kolejnym sezonie jak się dosypie jakiegoś kwaśnego nawozu ale na rabacie za chiny nie chcą takie być a sypałam kilka razy. Muszę jeszcze z glinem spróbować w przyszłym roku.
Zawzięłam się na nie .

Spróbuj nadmanganianem potasu (ja kupiłam w aptece) - powinny się wybarwić.
Oczyma wyobraźni widzę te hortki w moich betonowych donicach na tle białej elewacji domu - pięknie by wyglądały, tylko to zachodnią strona. Obawiam się, że mogą nie dać rady, bo jednak za dużo słońca. Jak myślisz?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 20:39, 22 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Nowa12 napisał(a)
A teraz hit . Rozweselone barony .


To jest zdjęcie, które z ostatnich najbardziej mi się podoba. Świetnie to wygląda . Czy możesz zdradzić mi na priv gdzie takie ozdoby można kupić?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Nowa12 20:58, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MiluniaB napisał(a)

To jest zdjęcie, które z ostatnich najbardziej mi się podoba. Świetnie to wygląda . Czy możesz zdradzić mi na priv gdzie takie ozdoby można kupić?


Miałam już 2 bez kulek na końcu z innego sklepu ale ostatnio zauważyłam je w pomarańczowym markecie budowlanym . Teraz są na promocji dlatego wzięłam 2 sztuki większą i mniejszą. Ale one są czarne tylko ja je osprayowałam na srebrny kolor . Miałam jeszcze grafitowego psikacza ale stanęło na srebrnym .




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:03, 22 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MiluniaB napisał(a)

Spróbuj nadmanganianem potasu (ja kupiłam w aptece) - powinny się wybarwić.
Oczyma wyobraźni widzę te hortki w moich betonowych donicach na tle białej elewacji domu - pięknie by wyglądały, tylko to zachodnią strona. Obawiam się, że mogą nie dać rady, bo jednak za dużo słońca. Jak myślisz?


Nadmanganian używałam do powojników na uwiąd. Jego się też używa do wybarwienia hortek? Muszę spróbować w przyszłym sezonie.
Miałam w zeszłym roku donice z hortkami na zachodniej stronie. Teraz mam na wschodniej. Dały radę ale podlewania sporo i przy mocnym słońcu czasem mdlały i podnosiły się jak słońce zaszło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 21:13, 22 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Nowa12 napisał(a)


Tu jest właśnie Beni Maiko, który też masz. On szybko rośnie więc ani się nie obejrzysz jak taki będzie .


Ooo, super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies