Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 17:33, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tak mi się wydawało że w przyszłym sezonie to będe uprawiać leżakowanie bo z grubsza wszystko porobione ale jak tak się dobrze przeszłam po ogrodzie to jednak chyba mi się tylko wydawało . Przeróbki, przesadzanki, rozsadzanki sporo tego jeszcze.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:42, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Posprzątałam duperelki ogrodowe, donice, pomyłam co nieco, wyczyściłam budki lęgowe, pochowałam meble ogrodowe i takie tam porządki przedzimowe.
Lista zakupów sama się klaruje po obchodzie . No i nadal czekam na róże co bym zdażyła je posadzić przed zimą.




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:44, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)
Ja na szczęście nie mam problemu z dotykaniem dżdżownic. W rękawiczkach.
Bardziej nie lubię pająków (pamietam, jak jeszcze mieszkałam w bloku, to dzwoniłam po szwagra, żeby przyjechał i zabrał ze ściany ). Przeżyłam też myszy skaczące na mnie z worka z drewnem do rozpałki . Nie wiem kto był wtedy bardziej wystraszony, mysz, czy ja .


Wypadałoby się przyzwyczaić jak się człowiek zajmuje ogrodem ale jak tu z naturą swoją wygrać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:46, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Robisz piękne zdjęcia


Na ile moja amatorska komórka pozwoli .
Ale tak naprawdę to jedynie kwestia dobrego światła. Bez słońca to wszystko wyblakłe i ponure.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:50, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
Aga
śliczne kadry .....kompostu zazdroszczę -mój tegoroczny ,to nawet nie zaglądam ,czy cokolwiek się przerobiło .....
ale zamówiłam sobie tonę obornika przerobionego -mam nadzieję ,że do skrzyń mi wystarczy ta tona


Ja tylko granulowanego używam bo u mnie chyba nie znajdę jakiejś fajnej qpy .
A kompostu za dużo nie mam ale zawsze coś. Co roku obiecuję sobie że poprawię nawożenie a potem mi jakoś sezon przeleci i jak zwykle słabo wykarmię te moje rośliny. Miałam 40 kg mączki bazaltowej na ten sezon i prawie nic nie zużyłam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:53, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia1980 napisał(a)
Też mam taką skarpę za domem i chyba odgapie od Ciebie te schody , bo są super.Pięknie tam u Ciebie. Ja też mam mnóstwo dżdżownic u siebie w kompoście . I nie wiem czemu ale strasznie lubię dżdżownice. Jak je widzę buzia mi się uśmiecha.


Schody to zwykłe bloki betonowe więc w sumie nic specjalnego. W dodatku miało byc praktycznie grafitowo ale oczywiście ta druga natura wygrała . Więc przy opadających śliwkach schody wyglądają fajnie tylko z daleka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:56, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
malgorzatakarpacz napisał(a)
Dobrze że wpadłaś do mnie na jednego-dziękuję..
Nie wiem czy już robiłas pigwówkę--ona jest tak dobra że w żaden sposób 2 lata nie uchowa się.Owoce najpierw zalałaś alkoholem czy zasypałaś cukrem?
Ogród masz piękny dosyć czesto zaglądam-zróżnicowanie terenu którego u mnie brak a ja bardzo lubie góry i doliny.
pozdrawka przesyłam.


Pigwówkę robię pierwszy raz na razie leżakuje zatopiona w procentach. Potem ciąg dalszy przeróbki czyli cukier .
A widzisz ja marzyłam mieć płaski teren i taki był do momentu aż wszyscy sąsiedzi się podnieśli z domami i żeby jako jedyni nie być w dołku też to zrobiliśmy no i mam metrową skarpę, której nie chciałam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:01, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
nicol21 napisał(a)
Dawno mnie u Ciebie nie było.
Te stare nasadzenia tworzą niepowtarzalny nastrój w Twoim ogrodzie. Schody - rewelka.
Reszta kolorów piękna. Taka ciepła i kolorowa jesien bardzo cieszy. U nas dzis pierwszy szary i ponury dzien, mimo, że cieszyłam się kolorami to mogłabym tych słonecznych dni jednak więcej mieć .



Mnie też jakoś skurczył się ten sezon. Mało mi ogrodu w tym roku.
Z perspektywy czasu to cieszę się że ocalało tych 7 drzew bo jednak coś starego musi być . A ja sama bym się pewnie nie zdecydowała na posadzenie wielkiego drzewa.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:02, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)
Śliczne kolory, takie ciepłe
W przeciwieństwie do dzisiejszej aury


Bo to takie ostatki weekendowe były.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 21:36, 04 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Duże drzewa są niezastąpione... fajnie, że je doceniasz. Ja też czekam na róże, być może jutro kurier dojedzie, nie mogę się doczekać sadzenia.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies