Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:14, 12 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pierwsze kulki wykulkowane z grubsza.

Przy powojnikach przejechałam sekatorem po kciuku. Paskudy jedne. Z obandażowanym paluchem już mi nie szło tak szybko .
Ale wzięłam się za rabatę z grysem i zaczęłam kopciuszkowanie.
Nigdy więcej rabat z kamieniami. Never . Usuwanie tych kamulców kupę czasu mi zabrało a jeszcze nie koniec.
Potem usuwanie agrowłokniny i cięcie berberysów. Kora też nie jest idealnym rozwiązaniem ale grys jest ładny przez pierwszy rok a potem już tylko syfu pełno na nim i robi się brudny i brzydki.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 19:38, 12 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Kulki bardzo ładne kciuk... uuu, niech szybko, ładnie się zagoi dzielna byłaś, bo nie uciekłaś do domu, tylko dalej działałaś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 10:56, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Ale opitolilas derenia,to ja się o swoje nie martwię

Do letnich widoków musimy jeszcze poczekać, wiosna póki co też się nie zapowiada żeby wcześniej przyszła, eh...
Ciągle mrozy w prognozach

Niech paluszek się szybko goi

Ładnie kulki wykulkowalas
Ja lubię te swoje rabaty z kamieniem,ale mam grubą frakcję to się nie miesza z ziemią.Musze trochę go dosypać ,bo osiadł...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 11:30, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Kulki bardzo ładne kciuk... uuu, niech szybko, ładnie się zagoi dzielna byłaś, bo nie uciekłaś do domu, tylko dalej działałaś


Trzeba wykorzystać słońce i fakt, że jest weekend . No i trzeba jednak bardziej uważać ale tak to jest jak chce się wszystko szybko.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 11:32, 13 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O tak to samo mówię i kamiennych rabatkach, brzydną okropnie i też usuwam sukcesywnie co roku. Nigdy!

Hortensje tnij krótko a i tak co roku będą wyższe, większe i zawsze grube i przepiękne
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 11:35, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale opitolilas derenia,to ja się o swoje nie martwię

Do letnich widoków musimy jeszcze poczekać, wiosna póki co też się nie zapowiada żeby wcześniej przyszła, eh...
Ciągle mrozy w prognozach

Niech paluszek się szybko goi

Ładnie kulki wykulkowalas
Ja lubię te swoje rabaty z kamieniem,ale mam grubą frakcję to się nie miesza z ziemią.Musze trochę go dosypać ,bo osiadł...


O derenia to ja się nigdy nie martwię. Bardziej o to że za wielki znowu wyrośnie .
Kiedyś myślałam nad grubą korą kamienną i to może byłoby lepsze ale drobny grys to porażka. Jeszcze taki jasny jaki miałam. Na 3 rabatkach przy domu go jeszcze zostawię ale ta rabata jest od czapy przy innych z korą.
Chociaż w dzień już trochę ciepłej ale widać że wszystko stanęło ze wzrostem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:40, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
O tak to samo mówię i kamiennych rabatkach, brzydną okropnie i też usuwam sukcesywnie co roku. Nigdy!

Hortensje tnij krótko a i tak co roku będą wyższe, większe i zawsze grube i przepiękne


Właśnie zauważyłam przy zeszłorocznym wyższym cięciu hortek że wcale nie były wyższe i przede wszystkim miały mniejsze kwiaty. Vanilkę najbardziej ciachłam bo może nie będzie się aż tak pokładać.
Ja miałam rabatę kamienną z berberysami więc pełno tych drobnych listków farbowało kamień. Jak już kamienie to tylko tam gdzie zimozielone rośliny . Raz nawet pokusiłam się żeby umyć ten kamień ale nigdy więcej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 12:06, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Nowa12 napisał(a)


O derenia to ja się nigdy nie martwię. Bardziej o to że za wielki znowu wyrośnie .
Kiedyś myślałam nad grubą korą kamienną i to może byłoby lepsze ale drobny grys to porażka. Jeszcze taki jasny jaki miałam. Na 3 rabatkach przy domu go jeszcze zostawię ale ta rabata jest od czapy przy innych z korą.
Chociaż w dzień już trochę ciepłej ale widać że wszystko stanęło ze wzrostem.


Możesz jeszcze latem ciachnąć jak będzie za wielki

Tak drobny jasny grys szybko się brudzi.Ja mam gruby i szary, więc jest ok.

U mnie Też wegetacja przystopowała.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 14:05, 13 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Gruba kamienna kora też nie jest taka super. Ciężko sie to pieli i ciężko po tym przejsc. Bolą stopy od spodu ale moze mam za cienkie kalosze.
2 raz kory kamiennej bym nie kupiła.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Nowa12 19:18, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Możesz jeszcze latem ciachnąć jak będzie za wielki

Tak drobny jasny grys szybko się brudzi.Ja mam gruby i szary, więc jest ok.

U mnie Też wegetacja przystopowała.


Od zeszłego roku już go ciacham 2 raz w sezonie bo zawłaszcza coraz więcej miejsca . Ale rozświetlasz z niego fajny jest.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies