Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:21, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
LIDKA napisał(a)
Gruba kamienna kora też nie jest taka super. Ciężko sie to pieli i ciężko po tym przejsc. Bolą stopy od spodu ale moze mam za cienkie kalosze.
2 raz kory kamiennej bym nie kupiła.


Dobrze wiedzieć. Bo miałam jeszcze pomysł żeby mariankę zamienić na grubą korę kamienną ale ostatecznie jednak dam zwykłą korę chociaż po tych wichurach ostatnich to bardzo się kora wysypuje z rabat. No ale cóż wszystko ma wady i zalety.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:04, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Nowa12 napisał(a)


Od zeszłego roku już go ciacham 2 raz w sezonie bo zawłaszcza coraz więcej miejsca . Ale rozświetlasz z niego fajny jest.

Też ciachałam w zeszłym roku latem, teraz może wystarczy raz niskie cięcie wiosną,zobaczę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 21:28, 13 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Też chętnie wymieniłabym mariankę, zwłaszcza drobną. W wielu miejscach mam też szary dalmatyńczyk i on jest ok, nie brudzi się albo nie widać po prostu. Kora podoba mi się jak jest nowa, co roku dosypuję. Na różańce mam drobną korę kompostowaną ale cena kosmiczna na cały ogród.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 21:37, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Też chętnie wymieniłabym mariankę, zwłaszcza drobną. W wielu miejscach mam też szary dalmatyńczyk i on jest ok, nie brudzi się albo nie widać po prostu. Kora podoba mi się jak jest nowa, co roku dosypuję. Na różańce mam drobną korę kompostowaną ale cena kosmiczna na cały ogród.


No na kompostowanej drobnej korze na cały ogród to bym zbankrutowała . Ale bardzo ją lubię. Używam do dołķów i też do kopczykowania i ściółkowania róż. I do donic jako ściółka.
W tym roku muszę sporo kory zwykłej dosypać na rabaty i będzie tego sporo niestety.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:38, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Też ciachałam w zeszłym roku latem, teraz może wystarczy raz niskie cięcie wiosną,zobaczę


U mnie raczej nie wystarczy bo za blisko róże mam posadzone. I nie doszacowałam gabarytów derenia .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:44, 13 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Nowa12 napisał(a)


U mnie raczej nie wystarczy bo za blisko róże mam posadzone. I nie doszacowałam gabarytów derenia .

Aha
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ajka 22:45, 13 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Ja bardzo lubię kamień na rabatach, ale tylko za wygląd, do utrzymania jest beznadziejny. Jak zaczynają wychodzić chwasty wyrywanie ich to droga przez mękę. U mnie w miarę dobrze sprawdza się lekko żółty i szary, bo nie widać w nich brudu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 23:00, 13 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nowa12 napisał(a)


U mnie raczej nie wystarczy bo za blisko róże mam posadzone. I nie doszacowałam gabarytów derenia .


A co to za dereń? Akurat potrzebuję krzewów, które duże urosną

Współczuję zranienia. A rękawiczek, to się nie nosi?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 09:32, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ajka napisał(a)
Ja bardzo lubię kamień na rabatach, ale tylko za wygląd, do utrzymania jest beznadziejny. Jak zaczynają wychodzić chwasty wyrywanie ich to droga przez mękę. U mnie w miarę dobrze sprawdza się lekko żółty i szary, bo nie widać w nich brudu.


Ja na fotkach też lubię bo ładnie się rośliny na jasnym tle odbijają ale w praktyce nie znoszę. I najlepiej nic nie przesadzać na takich rabatach .
Jedna mniej u mnie to już coś. Nieważne że dwa dni już wybieram te kamyczki . Brr..
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:34, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)


A co to za dereń? Akurat potrzebuję krzewów, które duże urosną

Współczuję zranienia. A rękawiczek, to się nie nosi?


To tylko dereń biały. Ja mam Ivory Halo. Szeroki i dość wysoki.
Rękawiczki... No nie nosi się . Do cięcia nie lubię. Używam tylko do grzebania w ziemi .

To tak jest jak eMka poprosiłam o naostrzenie sekatora .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies