Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Martka 16:38, 04 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, jaką masz odmianę świdośliwy? Próbuję coś wybrać i nie wiem, na co się zdecydować.
Nowa12 18:05, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


No jasne Jak moje wysiewy nawiedził orkan plus ulewa, niewiele miałam do gadania. Chociaż wciąż z nadzieją spoglądam na komórki tej paletki i myślę, że może jednak któraś z tych roślinek lubi zalewanie.
Coś na pewno się uda


Mnie się wydawało że rozmnażanie czy wysiewy to takie proste i banalne jest .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:07, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Aga, jaką masz odmianę świdośliwy? Próbuję coś wybrać i nie wiem, na co się zdecydować.


Ja mam zwykłą Lamarcką. Mnie nie zależało na kolumnowej bo mam miejsca dość a właśnie bardziej na jesiennym przebarwieniu. Owoce też ma rewelacyjne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 18:17, 04 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziękuję. Kolumnowej właśnie nie chcę, bo mam większość kolumnowych drzew... w ogrodzie konieczna jest jakaś korona. Piękna, chyba w tę Lamarcka pójdę.
Wiaan 18:23, 04 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Martka napisał(a)
Dziękuję. Kolumnowej właśnie nie chcę, bo mam większość kolumnowych drzew... w ogrodzie konieczna jest jakaś korona. Piękna, chyba w tę Lamarcka pójdę.


To piękne drzewko, miałam je posadzić na nowej rabacie ale tam mi nie pasowało. Posadzę sobie w donicy na tarasie i zastanowię się na spokojnie jaką dostanie miejscówkę doceleowo
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 23:42, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Nowa12 napisał(a)


Jeszcze nie wszystko niestety bo mróz zawitał. Ale w weekend dokończę cięcie hortek, rozplenic, stip i powojników. Ja doniczki z patyczkami schowałam do domku narzędziowego a jest mróz to nawet nie wiem czy cokolwiek z tego będzie. Ale skoro Tobie się przyjmują to jest nadzieja .


No właśnie, czy można ciąć jak jest mróz? Ja wciąż czekam z większością, ale ile można czekać?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Nowa12 10:43, 06 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Dziękuję. Kolumnowej właśnie nie chcę, bo mam większość kolumnowych drzew... w ogrodzie konieczna jest jakaś korona. Piękna, chyba w tę Lamarcka pójdę.


To idź śmiało . Niezawodne i zdrowe drzewko. A owoce pycha.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:45, 06 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)


To piękne drzewko, miałam je posadzić na nowej rabacie ale tam mi nie pasowało. Posadzę sobie w donicy na tarasie i zastanowię się na spokojnie jaką dostanie miejscówkę doceleowo


Też tak można. Lepsze to niż przesadzanie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:47, 06 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ajka napisał(a)


No właśnie, czy można ciąć jak jest mróz? Ja wciąż czekam z większością, ale ile można czekać?


Miałam ciąć resztę hortek i dalej ale ostatecznie tylko rozplenice wycięłam bo te suchelce już mnie denerwowały. Spore te mrozy i oczywiście meteorolodzy jak zwykle się pomylili bo miało już być ciepło i wiosna całą gębą a nie mrozy -8.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:03, 12 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dorwałam jakąś zeszloroczną fotkę i aż się rozmarzyłam nad ciepełkiem i latem .

Ale czas wrócić do realu gdzie zimno i pusto . I full roboty .
No to ściachałam resztę hortek. Pojechałam z nimi na krótko . Jeden rok wyżej a drugi niżej tak wychodzi u mnie.




Z dereniem to mi zeszło bo takie to już gęste że cięłam i końca nie było widać. Jak zawsze niziutko.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies