Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

BASIA8 09:51, 14 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Moja Droga kulki pięknie wyszły równiutko kurczę mam nadzieję że kciuk szybko się zagoi - ach te ostre narzędzia - Mnie mąż cały czas zwraca uwagę o rękawice jak mam narzędzia w rękach i o pełne buty jak koszę trawnik, jak plewię. Nie koniecznie go słucham, ale w tym roku już mu mówiłam że obiecuje poprawę
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Ewa777 10:03, 14 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Współczuję zranienia.
W sobotę cięłam hortensje i też sekatorem przycięłam palec, ale byłam w rękawicach, więc obyło się bez krwi.
Pięknie przycięłaś te kule
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Judith 10:04, 14 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
BASIA8 napisał(a)
Moja Droga kulki pięknie wyszły równiutko kurczę mam nadzieję że kciuk szybko się zagoi - ach te ostre narzędzia - Mnie mąż cały czas zwraca uwagę o rękawice jak mam narzędzia w rękach i o pełne buty jak koszę trawnik, jak plewię. Nie koniecznie go słucham, ale w tym roku już mu mówiłam że obiecuje poprawę

Ja z kolei nieustająco przypominam mężowi o zakładaniu okularów ochronnych i maski przeciwpyłowej, gdy zanurza się w swojej stolarskiej pasji. Czasem pamięta, czasem nie. Ostatnio przy odcinaniu cienkiej warstwy belki będąc w pełnym rynsztunku (okulary ochronne i profesjonalna maska) dostał odłamkiem drewna w mały odsłonięty kawałek policzka pomiędzy okularami a maską . Mieliśmy ubaw, ale - wbrew pozorom - było to jednak tylko potwierdzenie konieczności ochrony .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:06, 14 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Nowa12 napisał(a)


To tylko dereń biały. Ja mam Ivory Halo. Szeroki i dość wysoki.
Rękawiczki... No nie nosi się . Do cięcia nie lubię. Używam tylko do grzebania w ziemi .

To tak jest jak eMka poprosiłam o naostrzenie sekatora .

Znaczy - spisał się .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 10:16, 14 mar 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)


To tylko dereń biały. Ja mam Ivory Halo. Szeroki i dość wysoki.
Rękawiczki... No nie nosi się . Do cięcia nie lubię. Używam tylko do grzebania w ziemi .

To tak jest jak eMka poprosiłam o naostrzenie sekatora .


W zeszłym roku ucięłam sobie kawałek palca wskazującego świeżo naostrzonym sekatorem. Co prawda wrócił do pierwotnego kształtu, ale jest trochę inny w czuciu.
Lepiej ciąć w rękawicach. I nie przesadzać z ostrzeniem
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 10:22, 14 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Mgduska napisał(a)


W zeszłym roku ucięłam sobie kawałek palca wskazującego świeżo naostrzonym sekatorem. Co prawda wrócił do pierwotnego kształtu, ale jest trochę inny w czuciu.
Lepiej ciąć w rękawicach. I nie przesadzać z ostrzeniem

O mamo! Toż to horror! Wyszedł człowiek do ogrodu po relaks, a znalazł się na SORze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 11:27, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)
Moja Droga kulki pięknie wyszły równiutko kurczę mam nadzieję że kciuk szybko się zagoi - ach te ostre narzędzia - Mnie mąż cały czas zwraca uwagę o rękawice jak mam narzędzia w rękach i o pełne buty jak koszę trawnik, jak plewię. Nie koniecznie go słucham, ale w tym roku już mu mówiłam że obiecuje poprawę


Ja też zawsze planuję uważać a wychodzi jak zwykle .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:30, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Współczuję zranienia.
W sobotę cięłam hortensje i też sekatorem przycięłam palec, ale byłam w rękawicach, więc obyło się bez krwi.
Pięknie przycięłaś te kule


Pierwsze kule za płoty .
Jeszcze 15 ale to nic jak sobie pomyślę ile topiarów Danusia ma do cięcia.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:32, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)

Ja z kolei nieustająco przypominam mężowi o zakładaniu okularów ochronnych i maski przeciwpyłowej, gdy zanurza się w swojej stolarskiej pasji. Czasem pamięta, czasem nie. Ostatnio przy odcinaniu cienkiej warstwy belki będąc w pełnym rynsztunku (okulary ochronne i profesjonalna maska) dostał odłamkiem drewna w mały odsłonięty kawałek policzka pomiędzy okularami a maską . Mieliśmy ubaw, ale - wbrew pozorom - było to jednak tylko potwierdzenie konieczności ochrony .


No dokładnie. W tym przypadku lepiej na własnej skórze nie przekonywać się o tym .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:33, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)

Znaczy - spisał się .


No ostry był konkretnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies