Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:57, 08 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Jak widzę co się dzieje w tej chwili w Australii, jakie pożary i susza, a jaka powódź w Yorshire....to mam coraz wieksze obawy co do kolejnego sezonu u nas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:56, 08 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Sylwia będzie tak samo do trzech razy sztuka. Aby tylko gorzej nie było myślę o suszy. Trzeba się modlić aby padał deszcz i zima była śnieżna.
Gleba musi się namoczyć bo jeżeli nie to będzie katastrofa.
U was jeszcze padało (miałaś powodzie). U nas bardzo mało padało. Ziemia jak skała. Trochę dzisiaj po mrzylo.na horyzoncie nie widać jakiś specjalnych deszczów.

Świat, jeżeli nie zacznie myśleć poprawieniu środowiska będzie coraz to gorzej. Pożary zawsze były często przez lekkomyślność człowieka. Ostatnie podpalania składowisk tego nigdy nie było. To się odbija na jakości powietrza w przyrodzie nic nie ginie.

Tyle rozmyślań

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:05, 08 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
ElzbietaFranka napisał(a)
Sylwia będzie tak samo do trzech razy sztuka. Aby tylko gorzej nie było myślę o suszy. Trzeba się modlić aby padał deszcz i zima była śnieżna.
Gleba musi się namoczyć bo jeżeli nie to będzie katastrofa.
U was jeszcze padało (miałaś powodzie). U nas bardzo mało padało. Ziemia jak skała. Trochę dzisiaj po mrzylo.na horyzoncie nie widać jakiś specjalnych deszczów.

Świat, jeżeli nie zacznie myśleć poprawieniu środowiska będzie coraz to gorzej. Pożary zawsze były często przez lekkomyślność człowieka. Ostatnie podpalania składowisk tego nigdy nie było. To się odbija na jakości powietrza w przyrodzie nic nie ginie.

Tyle rozmyślań

Pozdrawiam

No właśnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ogrodowy_Kal... 23:16, 08 lis 2019


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wiem Irenko, tylko szpadlem giganteusa nie odetnę, a do tego nie chcę gdzie indziej tylko tu gdzie rośnie właśnie, stąd moje przemyślenia
Ręczna piłka metalowa do cięcia drewna jest najlepsza do przecinania karp traw Pozdrawiam
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
kasia1 08:22, 09 lis 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwia, wpadłam przy kawie popodziwiać widoczki, a te zdjęcia porównawcze to w ogóle rewelacyjne są, raz, że widać ogrom Waszej pracy, dwa, że dają nadzieję, że jednak w parę lat ogród dojrzewa i przestaje być polem Ja ogólnie boję się różnorodności w ogrodzie, trzymam się grzecznie dekalogu, ograniczonej ilości gatunków , ale Wasz ogród to przykład, że można nad takim "buszem" zapanować. Życzę Wam spokoju, o którym marzysz i żebyście mieli więcej czasu na odpoczynek w Waszym pięknym miejscu
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
KasiaLangier 10:36, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Świetne to porównanie, ogród masz piękny o każdej porze roku i cudnie wtopiony w krajobraz
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Urszulla 13:22, 09 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Zmienna kolorystyka ogrodu fajna macham
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Aurelllia 13:24, 09 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Bardzo lubię takie porównania. Ogrom pracy włożony, a efekt niesamowity Ogród piękny o każdej porze roku Pozdrawiam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sylwia_slomc... 20:32, 09 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Ręczna piłka metalowa do cięcia drewna jest najlepsza do przecinania karp traw Pozdrawiam
O tym wiem tylko kto wykopie takie karpy jak moje, chyba koparkę by trzeba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:34, 09 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
kasia1 napisał(a)
Sylwia, wpadłam przy kawie popodziwiać widoczki, a te zdjęcia porównawcze to w ogóle rewelacyjne są, raz, że widać ogrom Waszej pracy, dwa, że dają nadzieję, że jednak w parę lat ogród dojrzewa i przestaje być polem Ja ogólnie boję się różnorodności w ogrodzie, trzymam się grzecznie dekalogu, ograniczonej ilości gatunków , ale Wasz ogród to przykład, że można nad takim "buszem" zapanować. Życzę Wam spokoju, o którym marzysz i żebyście mieli więcej czasu na odpoczynek w Waszym pięknym miejscu

Miło mi, że zajrzałaś I dziękuję za życzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies