Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 16:16, 14 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agania napisał(a)
Sylwia stewarcję to bym okryła moja wymarzła w 3 roku od posadzenia

Taki mam zamiar Aganiu tylko nie wiem czy sama bryłę korzeniową czy górę też. A kwitła Ci kiedyś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 17:20, 14 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Niestety zostawia ale nie znam lepszego środka. Mama zawsze ma zapas na spirytusie

Ja nie wiem czego zapas , ale jak na spirytusie, to biorę w ciemno
Ps...wstyd się przyznać , ale mimo,że mam tak blisko , to jeszcze w Botanicznym w Krakowie nie byłam ... Chyba pora to naprawić albo ...wiosnà
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Anitka 18:31, 14 lis 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ty palec, ja ucho Życzę by wszystkie mazidła pomogły jak najszybciej.
Porównania obejrzałam. Ale wszystko podrosło - mam wrażenie, że u Was wszystko szybciej śmiga. A botanikiem jestem zaskoczona. Pamiętam nasze pierwsze spotkanie ogrodwiskowe w tym miejscu. Ależ wyszliśmy wszyscy rozczarowani. Musze się tam na wybrać, zobaczyć jakie krzewy mają pod drzewami posadzone. Ale chyba w pojedynkę wypad zrobię, bo z wami to tylko gadam i niewiele widzę Dużo się zmieniło.
Idzie ku lepszemu. Mam wrażenie, że w Krakowie zaczęto zwracać większą uwagę na zieleń.

Przez dwa dni jeździłam po mieście i jestem w szoku ile jest jeszcze liści na drzewach.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Agania 19:17, 14 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)

Taki mam zamiar Aganiu tylko nie wiem czy sama bryłę korzeniową czy górę też. A kwitła Ci kiedyś?

Nie Sylwuś nie doczekałam na kwitnienie... okryj całą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 20:16, 14 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
gierczusia napisał(a)

Ja nie wiem czego zapas , ale jak na spirytusie, to biorę w ciemno
Ps...wstyd się przyznać , ale mimo,że mam tak blisko , to jeszcze w Botanicznym w Krakowie nie byłam ... Chyba pora to naprawić albo ...wiosnà

Właśnie wiosna wydaje mi się najsłabsza chyba, rok temu było spotkanie w botaniku wiosną i poza wspaniałymi przyjaźniami to ogród nas wtedy nie zachwycił. Mnie się teraz zdecydowanie bardziej podobał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:21, 14 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Anitka napisał(a)
Ty palec, ja ucho Życzę by wszystkie mazidła pomogły jak najszybciej.
Porównania obejrzałam. Ale wszystko podrosło - mam wrażenie, że u Was wszystko szybciej śmiga. A botanikiem jestem zaskoczona. Pamiętam nasze pierwsze spotkanie ogrodwiskowe w tym miejscu. Ależ wyszliśmy wszyscy rozczarowani. Musze się tam na wybrać, zobaczyć jakie krzewy mają pod drzewami posadzone. Ale chyba w pojedynkę wypad zrobię, bo z wami to tylko gadam i niewiele widzę Dużo się zmieniło.
Idzie ku lepszemu. Mam wrażenie, że w Krakowie zaczęto zwracać większą uwagę na zieleń.

Przez dwa dni jeździłam po mieście i jestem w szoku ile jest jeszcze liści na drzewach.


Tak teraz widać, że zadbali bardziej o wygląd ogrodu i wreszcie chyba znaleźli pieniądze na remonty
Ja dzisiaj byłam w górach, cała masa koloru w lasach, przepięknie, duzo liści już poleciało, ale brzozy złocą nadal i buki jeszcze czerwoneZ uchem ciagle niedobrze?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:21, 14 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agania napisał(a)

Nie Sylwuś nie doczekałam na kwitnienie... okryj całą

Tak zrobię, dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 06:10, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O tej stewarcji kameliowej poczytałam ciut, ciekawa jestem, jak sobie będą radzić u ciebie. Mnie kilka okazów takich fajnych roślin wyleciało, mimo iż udało im się przeżyć 3 lata. Potem marcowe anomalie załatwiły je na amen.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 14:57, 15 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Milka napisał(a)
O tej stewarcji kameliowej poczytałam ciut, ciekawa jestem, jak sobie będą radzić u ciebie. Mnie kilka okazów takich fajnych roślin wyleciało, mimo iż udało im się przeżyć 3 lata. Potem marcowe anomalie załatwiły je na amen.

Nie były drogie więc się skusiłam, cudne są, mam nadzieję, że dadzą radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 22:08, 15 lis 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja się boje psów, chociaż je lobię.. źle ułożony pies jest groźny ,ale skąd mam wiedzieć który i jak ułożony..

Bratowa przyleciała na urlop i pies ją pogryzł..

Więcej nie czytam, bo u Ciebie to trzeba być na bezrobociu aby nadrobić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies