Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

sylwia_slomc... 13:37, 28 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Na pewno znalazłaś im dobry dom
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 15:30, 28 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na pewno znalazłaś im dobry dom

Widzisz Sylwio, gdybym była pewna, że to jest dobry dom to byłabym spokojniejsza, nie bardzo miałam wybór. Pierwsi ludzie, którzy sie zgłosili i byli chętni brać od ręki oba kotki, po dwóch tygodniach się nie odezwali (Lusia przechodziła rekonwalescencje po kastracji więc musieli poczekać i przystali na to).
Ci kolejni tacy jacyś mało komunikatywni, ale pomyślałam, że jak przyjechaliśmy do nich i na werandzie był kot i nie uciekł znaczy, że chyba nie jest u nich tak strasznie. Ale na bank takich warunków jak u nas to nie będą miały, na pewno początek będzie dla nich szokiem. Zresztą od razu uciekły za sofę oba i bały sie wyjść. Mam nadzieję, że dali im na początku spokojnie sie zaaklimatyzować.
No cóż, musiałam wybrać na kim mi bardziej zależy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gogo 19:24, 29 sty 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Moniu, przyszłam na zdjęcia, a tu smutek, że oddałaś koteczki i nie wiesz, czy dom będzie dla nich dobry.
Trzeba myśleć pozytywnie, że maluchy się przyzwyczają.
A to, że się schowały to normalna reakcja, muszą poznać nowe miejsce.
Studnia super, teraz rośliny będą Ci rosnąć jak na drożdżach
A na zdjęcia czekam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 19:23, 17 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monia wiosna puka . Gdzie się schowałaś?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
deszczowymaj 14:40, 28 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hejjj widzę Cię jak tam wiosna w ogrodzie.. obudziła się ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
AniazUroczyska 02:57, 06 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Pobudka , pobudka wstać, kwiatom wody dać( z nowej studni), a koleżankom opowiadać , o tym co w trawie piszczy!
Nowa12 14:39, 30 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Majówka dobiega końca a tu cisza jak makiem zasiał .
Tytuł wątku zobowiązuje Monia.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 13:22, 30 cze 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agato, masz rację, po Majówce a u mnie cisza, wiatr hula i psy szczekają
Dziwny ten rok, wszyscy narzekają (chyba), jak nie na zimno, to na susze, to na deszcz, to znów na robactwo...ech i jeszcze całą wiosnę zabrał na ten z koroną...
Nas tez nie ominęły małe katastrofy, w piękną majową noc zmarzło wszytko co miało jakiekolwiek przyrosty, trawy, kwiaty, drzewa, krzewy, zwisały smętnie dopiero co rozwinięte przepiękne bordowe listki buka, soczyście zielone liście tulipanowca, platana, buków, wszystkie miskanty, rozplenice zmarniały...tylko stipy i seslerie były w dobrym stanie Nie wspomnę o perukowcach, żylistkach, jaśminowcach i wielu wielu innych roślinach. Ogród prezentował sie nad wyraz smutno i odechciało mi się całego tego ogrodniczkowania
Ale otrzepałam kiece, poprawiłam koronę i wzięłam się do pracy, w końcu co na nie zabije...

Zmieniłam całą rabatę, wydarłam po eMowi kolejne kawałki trawy i ryłam jak goopia
Teraz tylko chodzę i doglądam jak kwoka kurczaki, oczywiście dołożyłam sobie pracy bo widać za mało miałam do tej pory . Przecież warzywnik i sad (nota bebe również wszystko co było już w zawiązkach zmarzło i nie ma ani jednego owcu) też trzeba dopieszczać. I te cholerne mrówki...mój wróg publiczny numer 1!

Ale żeby nie było, coś tam urosło, dojrzało, przekwitło, inne rozpoczyna kwitnienie...trochę zdjęć zrobiłam, wiosnę sobie daruję, w końcu lato mamy
Musze zgrać z telefonu co ciekawsze fotki, bo sama jestem ciekawa porównania jak było, a jak jest
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 13:28, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hej, no wreszcie się ujawniłaś Bardzo się cieszę, że jesteś
Pogoda wszystkich nas w tym roku ostro tresuje, więc gdzie znajdziesz zrozumienie i wsparcie, jak nie tu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
hankaandrus_44 13:40, 30 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Witaj Monisiu. Właściwie zabrałaś się za niwelację skutków mrozowych. U mnie były 2 podejścia tego mrozu, to wiem o czym piszesz. Współczuję, chociaż w tej chwili, to musztarda po obiedzie.

Ale my żyjemy, i jak zwykle ryjemy. I tego się trzymajmy. Rośliny, to dziś są jedne, jutro będą drugie, nie warto się tym zamartwiać, chociaż i kasy, i pracy szkoda.

Mam nadzieję, że już masz wszystko zielone i nawet kwitnące co nieco. Pokazuj.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies