Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 10:36, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Makusia napisał(a)
Świecznik świetnie wygląda na rabacie! (bo to świecznik, tak?)
Bez w jakich warunkach "glebowo-wystawiennych" Ci rośnie?

Świecznik dostałam (a właściwie uratowałam przed wyrzuceniem na śmietnik) od koleżanki i tak sobie leżał w schowki. Kilka razy em miał zapędy do wyrzucenia go w diabły, bo zalega i przeszkadza (pomijam, ze jego przydasie i nachuje zajmują 3/4 powierzchni i wylatują z każdego kata jak diabeł z pudełka ).
Jak kupiłam powojnika Rooguchi to od razu wiedziałam, że podpórkę będzie miał wypasiona .

Jeżeli chodzi o bez to rośnie na tzw patelni, praktycznie cały dzień ma słońce, nóżki trochę osłonięte, na razie to wypierdek, bo ma może 1m, ale ładnie się rozrasta (chociaż mszyce urządziły na nim, stołówkę i prywatne lotnisko - dostały oczywiście po łbie ). Gleba piaszczysta, jak wszędzie u mnie, dałam mu do dołka trochę dobroci, mam nadzieję, ze sie odwdzięczy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:39, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mariposa napisał(a)


Każdy z nas jakieś straty w tym roku zaliczył, taki rok, ciężki pod każdym względem. I choć nie raz płaczę nad złamanym/zmarzniętym/zgniłym/uschniętym, to i tak nie wyobrażam już sobie życia bez ogrodu
Fajnie, że jesteś Wiosna piękna, czekamy na Twoje lato
A świecznik bomba! Ma być podporą czy pełni tylko funkcje reprezentacyjne?

Elu, świecznik ma być i jednym i drugim, jako podpora sie sprawdza, jak ozdoba też zdaje egzamin Zastanawiam sie ile wytrzyma, na "miseczkach" na świeczki jest lekki rdzawy nalot, ale tylko dodaje mu uroku
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:40, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Anda napisał(a)
Fajnie, że jesteś i się nie dałaś smutkom
Sliczne zdjęcia


Witaj Ewo, jestem cały czas, po cichutku bywam u Was na wątkach ale sie nie odzywam, taki ze mnie podglądacz
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:42, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Monia81 napisał(a)
Dudek prześliczny, zacny gość cię odwiedził Monia widoczki wiosenne bardzo fajne ten rok ogólnie jakiś taki trudny, byle go przetrwać... super, że wróciłaś buziaki


Gość zacny, ucieszył mnie ogromnie
Rok ciężki dla każdego, jak nie susza, to zimno, teraz mokro, echhh...
Buziaki Monia
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:45, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)
Gdybyś nie napisała o tych przymrozkach to bym nie pomyślała w życiu patrząc na te piękne zdjęcia.


Nawet nie wiesz jak sie zmartwiłam jak ten mróz wszystko załatwił, miałam ochotę siąść i płakać... Treaz faktycznie tego nie widać, ale ja widzę po roślinach, że są po prostu mniejsze, bo to co wcześniej przyrosło, zmarzło i musiałam obciąć do zera. Bardzo było mi szkoda liści na drzewach, ale powoli sie odbudowują
Dziękuję
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:46, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
AniazUroczyska napisał(a)
Też się cieszę ,że jesteś

Witaj Aniu, zaraz wrzucę fotkę pysznogłówki, która od Ciebie dostałam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:49, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mirka napisał(a)
Monia przyszłam się przywitać Długo cię nie było ale jak już przyleciałaś to z pięknym ptaszkiem


Cześć Mirko trochę sie schowałam do dziury, ale Agata mnie wygoniła to jestem
Liczę, że Dudek jeszcze przyleci w odwiedziny
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 11:29, 01 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)


Cześć Mirko trochę sie schowałam do dziury, ale Agata mnie wygoniła to jestem
Liczę, że Dudek jeszcze przyleci w odwiedziny


No to żeby mi to było ostatni raz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 13:43, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czy ja już kiedyś wspominałam, że często jak mam pomysł to od myśli do realizacji 3 sekundy? Nie? No to własnie tak mam

W ogrodzie praktycznie nie mamy ścieżek jak łatwo zauważyć, jedyna to idąca przez rabatę cypelkową układana z polnych kamieni wspólnie z eMem. Fajne to, chociaż przy obecnej pogodzie trawa jest non stop mokra. Jest to uciążliwe zwłaszcza rano, kiedy pańcia idzie do pracy ubrana jak człowiek (czyt. nie w rozciąganym podkoszulku i takichże samych galotkach) biegnie do auta w a'la crocsach kolor oczojebny róż coby nie uchalapc się rosą Nosz tak mię to wkurzyło, że sobie zadzwoniłam do pana i praktycznie umówiłam na zrobienie ścieżki z domu do furtki... oczywiście poinformowałam p.o. eMa żeby focha nie było i żeby finansowo wsparł
Termin miał być za 4 tygodnie, a tu miły Pan zadzwonił w pn, że właściwie we wt. to już może sie brać do roboty , a my nawet kostki nie obejrzeliśmy...

Wczoraj wracam z pracy a tam taki obrazek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:44, 01 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nie żebym była niezadowolona, ale chodzi sie trochę jak w okopach
Wychodzi na to, że od poniedziałku pańcia będzie mogła śmigać w baletkach suchą stopą
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies