Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

AgnieszkaW 09:02, 28 sty 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Magduska, dzięki za odpowiedź, a co do "Fabryki", to odniosłam to samo wrażenie, wiedza ponadprzeciętnie wyprzedzająca epokę... Ten człowiek był geniuszem i niezłym psychologiem, tylko go nie doceniono...

Z innej beczki:
Bardzo podoba mi się ten Twój domek z zielonym dachem, jeśli chodzi o zawilce, to nie wiem, dlaczego nie chcą rosnąć, one lubią zasadową glebę raczej, lekko gliniastą, ale np. wymieszaną z kompostem i piaskiem (mówię o tych kwitnących wiosną, bo jesienne to dopiero testuję...).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mgduska 20:54, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dwa dni bez komputera, w tym jeden dzień okropnie stresujący - mam już za sobą! Znowu mogę myśleć jaśniej, zaglądać do Waszych i pisać o moim ogrodzie
Powspominamy dziś lato, kiedy człowiekowi chce się wstać o poranku, kiedy cała rodzina jeszcze śpi, a słońce świeci z zupełnie innej strony...

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:57, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370





A dlaczego koper rośnie dobrze tylko tam, gdzie się wysieje niechcący! W życiu nie wyrósł mi tak pięknie jak na rabacie z kwiatami
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:04, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Podobnie zresztą, jak pomidor Black Prince, który kiepsko się czuł w szklarni (fakt, że to odmiana syberyjska), natomiast na rabacie swoim cielskiem przesłonił wszystko, rosnąca (teoretycznie) obok róża Desdemona do końca sezonu wstrzymała oddech...



... tam, w hamaczku jeszcze jeden z tych zimnolubnych, mój małżonek...

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:07, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A to drugi, obok hamaka, argument za drzewami w ogrodzie


i ulubiony widok - zakupy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:09, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
AgnieszkaW napisał(a)
Magduska, dzięki za odpowiedź, a co do "Fabryki", to odniosłam to samo wrażenie, wiedza ponadprzeciętnie wyprzedzająca epokę... Ten człowiek był geniuszem i niezłym psychologiem, tylko go nie doceniono...

Z innej beczki:
Bardzo podoba mi się ten Twój domek z zielonym dachem, jeśli chodzi o zawilce, to nie wiem, dlaczego nie chcą rosnąć, one lubią zasadową glebę raczej, lekko gliniastą, ale np. wymieszaną z kompostem i piaskiem (mówię o tych kwitnących wiosną, bo jesienne to dopiero testuję...).


Właśnie - zasadowa gleba - z tym jest u mnie problem, u mnie przecież dobrze się czują wrzosy, żarnowce, mchy i sosny, a ZAkwasić znacznie łatwiej, niż OD
____________________
Sałatka pokrzywowa
gogo 21:34, 30 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Patrzę na kupione róże i masz tam takie, które lubię.
To te z płaskimi kwiatkami.
Poproszę o nazwy i czy są bezproblemowe.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Aurelllia 21:53, 30 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zawsze chciałam mieć hamak w ogrodzie, ale drzewa mam tak posadzone, że nie mam blisko siebie dwóch hahahha
Śliczną ławeczkę widzę
Wiewiórka to świetna sprawa, szczeólnie jak się zadomowi, to już się mało boi i pokazuje swoje pląsy Ja ostatnio swoją obserwowałam przez okno jak już mech zbierała do gniazda na świerku.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mgduska 22:03, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z pustymi kwiatkami są Angela i Alden Biesen. Angela poszła do mojej cioci - więc nie wiem, ale zapytam przy okazji, natomiast dwie sztuki Aldena trafiły do mnie. Może troszkę za wcześnie na rzetelną recenzję, bo mam je od lipca, ale na razie bardzo mi się podobają, mają szalenie trwałe kwiaty, rosną chętnie i każda gałązka jest zakończona kiścią kwiatów - zdarzyło mi się taką kiść ściąć do bukietu, gdzie też wyglądała pięknie. Planuję dla nich drewnianą piramidę, którą zadałam moim chłopakom do zrobienia
Znalazłam jeszcze jedno wspólne zdjęcie:

Stały jeszcze w donicach, a już kręciły się wokół muchy, pszczoły i bzygi - i zobacz, jakie fajne mają liście - te podłużne, ciemnozielone należą do Aldena.
Mam też zdjęcie tego bukietu - tam z prawej przeciska się Alden, poza tym Laguna i Crocus oraz rozchodnik, floksy i goździki, wszystko moje Ciasto nie

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:05, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aurelllia napisał(a)
Zawsze chciałam mieć hamak w ogrodzie, ale drzewa mam tak posadzone, że nie mam blisko siebie dwóch hahahha
Śliczną ławeczkę widzę
Wiewiórka to świetna sprawa, szczeólnie jak się zadomowi, to już się mało boi i pokazuje swoje pląsy Ja ostatnio swoją obserwowałam przez okno jak już mech zbierała do gniazda na świerku.


A wiesz, nam się nieraz zdarzyło znaleźć mnóstwo kawałków mchu wyszarpanych z naszego zielonego daszku - myśleliśmy, że ptaki go wydziobują, bo w okolicy jest sporo sójek, ale może i wiewióry mają udział w dziele zniszczenia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies