Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:16, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
kerii napisał(a)
Witam Widzę, że trafiłam do ogrodu różomaniaczki choć nazwa tego nie sugeruje Ja lubię róże ale u mnie to wszystkie no prawie wszystkie NN

Bardzo ładny ogród i śliczne foty wstawiasz. Domek z roślinkami na dachu świetny.
Pozdrawiam cieplutko


Bo ja przekora jestem
Dziękuję i zapraszam!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 20:32, 01 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mgduska napisał(a)


Ale było do podczepione do jakiegoś środka lokomocji, czy tylko przemiszczane siłą wyobraźni ?


Wujek zaprzęgał do tego konie. A my bawiliśmy się na tym podczas postoju.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 20:49, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzisiaj krótki spacerek przez ogród - krótki, bo działka ma raptem 40 metrów długości, poza tym siada mi internet, jak zawsze w piątkowy wieczór i nie ściągnę za dużo zdjęć, mieszkających ponoć w chmurze...

Lasek przy wejściu - kiedy zmywam naczynia, mogę sobie obserwować sikorki, wróble, wiewióry, kowaliki, sójki, kosy - całe to wesołe towarzystwo mam jak na talerzu



Za zakrętem, po pokonaniu trzech dość płaskich schodów z podkładów, osiągamy centrum - trawnik o powierzchni kilkunastu metrów, który moja siostra nazywa"chusteczką"


Potem ścieżką znów pod górę:


Mijamy rabatę podokienną, gdzie co roku sadzę dalie:
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:52, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
w tym roku to było istne szaleństwo warzywno - kwiatowe: pomidor, który połknął różę oraz wszechobecny koper


... i koniec wycieczki - jesteśmy przy domku, stojącym na skraju drugiego lasku
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:15, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wujek zaprzęgał do tego konie. A my bawiliśmy się na tym podczas postoju.


Czyli jednak wyobraźnia !
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 20:14, 03 lut 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Mgduska napisał(a)



Z tym gąszczem to jest tak.
Na wiosnę, kiedy już można się zabrać za ogród, ziemia wreszcie czarna i kwitną forsycje - wychodzę do ogrodu, żeby obgolić pozostałe po zimie badyle bylin i przede wszystkim róże. Po kawałku doprowadzam ogród do porządku i powiem szczerze, widok uczesanego, wygładzonego ogrodu daje mi wielką satysfakcję - MAM PEŁNĄ KONTROLĘ - tak sobie myślę
Potem wyłazi wszystko zielone, pojawiają się po kolei żonkile, cesarskie korony, tulipany, bodziszki - i wreszcie pączki na różach - jest pięknie, kolorowo, wszystkie rośliny mają swój najlepszy czas, sobie przypisany kolor i kształt - uwielbiam ten moment. Wciąż jest jeszcze sporo pracy, ogrodnik czuje się wciąż potrzebny, a jednocześnie szaleństwo kwitnienia daje niezwykłą frajdę...
A potem jest już tylko gorzej - początkowo wydaje się, że jest dobrze, kwiaty zarosły całą glebę tak, że praktycznie nie trzeba pielić, ale przychodzi wreszcie ten moment, gdzieś około sierpnia, kiedy człowiek sobie zdaje sprawę, że wszystko żyje sobie własnym życiem, a ogrodnik jest ZBĘDNY...
Nic, tylko usiąść i patrzeć ! Wreszcie patrzeć!
I to jest właśnie ten moment:


I to jest najlepszy czas na przetwory
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mgduska 20:58, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ba, tylko że ja od pewnego czasu dopiero w sierpniu jadę na urlop! I uciekają mi tanie owoce, w dodatku muszę się zamartwiać o pomidory - czy Łaskawe Osoby, którym je powierzam, dadzą radę się dobrze zaopiekować - bo kwiaty na balkonie zawsze mam po urlopie do wymiany
____________________
Sałatka pokrzywowa
Aurelllia 21:10, 03 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oj tak - jak ja wracam z wyjazdów to zawsze zastaję wypalony trawnik...... padnięte doniczkowe.... nieopielone rabaty i nadmiar obfitości w warzywniku, bo osobom, którym powierzam opiekę nie pali się do systematycznej opieki nad ogrodem hahahaha
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mgduska 21:21, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jedyne wyjście to urlop w lutym ?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:25, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jeszcze troszkę pełni lata:




____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies