Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 22:06, 30 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ławeczka to polski wyrób eksportowy - podobno wysyłają je do Anglii, chłe, chłe, chłe
____________________
Sałatka pokrzywowa
gogo 20:59, 31 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Magdo, dzięki za informacje o różach, dopisałam do listy i wybór coraz trudniejszy.
Na szczęście mam czas na podjęcie decyzji.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 22:48, 31 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zdecydowanie przyjemniej jest popatrzeć na letnie zdjęcia, dlatego wstawiam - na bieżące, z zimą i śniegiem popatrzymy sobie latem - może nawet z przyjemnością




____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 22:53, 31 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale gęsto na rabatach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 12:04, 01 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam Widzę, że trafiłam do ogrodu różomaniaczki choć nazwa tego nie sugeruje Ja lubię róże ale u mnie to wszystkie no prawie wszystkie NN

Bardzo ładny ogród i śliczne foty wstawiasz. Domek z roślinkami na dachu świetny.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Jola Moja glebo terapia
SlonecznyOgrod 12:14, 01 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Taki różnorodny ogród i teren naturalny wkoło, pewnie masz sporo ptaków, sarenek, wiewiórkę -to juz widziałam, na pewno czuja sie tam dobrze.
U mnie działka częsciowo też bardzo naturalna.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Basilikum 13:16, 01 lut 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mgduska napisał(a)



A dlaczego koper rośnie dobrze tylko tam, gdzie się wysieje niechcący! W życiu nie wyrósł mi tak pięknie jak na rabacie z kwiatami

moj koperek tez najlepiej rosnie tam gdzie sie sam wsieje
sliczne sielskie sa twoje rabatki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Nowa12 13:36, 01 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wstawiaj letnie zdjęcie bo masz je piękne. Zima niech już sobie idzie w siną dal .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 20:09, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale gęsto na rabatach



Z tym gąszczem to jest tak.
Na wiosnę, kiedy już można się zabrać za ogród, ziemia wreszcie czarna i kwitną forsycje - wychodzę do ogrodu, żeby obgolić pozostałe po zimie badyle bylin i przede wszystkim róże. Po kawałku doprowadzam ogród do porządku i powiem szczerze, widok uczesanego, wygładzonego ogrodu daje mi wielką satysfakcję - MAM PEŁNĄ KONTROLĘ - tak sobie myślę
Potem wyłazi wszystko zielone, pojawiają się po kolei żonkile, cesarskie korony, tulipany, bodziszki - i wreszcie pączki na różach - jest pięknie, kolorowo, wszystkie rośliny mają swój najlepszy czas, sobie przypisany kolor i kształt - uwielbiam ten moment. Wciąż jest jeszcze sporo pracy, ogrodnik czuje się wciąż potrzebny, a jednocześnie szaleństwo kwitnienia daje niezwykłą frajdę...
A potem jest już tylko gorzej - początkowo wydaje się, że jest dobrze, kwiaty zarosły całą glebę tak, że praktycznie nie trzeba pielić, ale przychodzi wreszcie ten moment, gdzieś około sierpnia, kiedy człowiek sobie zdaje sprawę, że wszystko żyje sobie własnym życiem, a ogrodnik jest ZBĘDNY...
Nic, tylko usiąść i patrzeć ! Wreszcie patrzeć!
I to jest właśnie ten moment:
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:13, 01 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
SlonecznyOgrod napisał(a)
Taki różnorodny ogród i teren naturalny wkoło, pewnie masz sporo ptaków, sarenek, wiewiórkę -to juz widziałam, na pewno czuja sie tam dobrze.
U mnie działka częsciowo też bardzo naturalna.


Ptaki tak, sarenki - nie Sarny dość łatwo spotkać w pobliskim lesie, ale mój ogród jest jednak w dość gęstej zabudowie jednorodzinnej, prawie wszystkie działki są już ogrodzone. Ale bywa, że dziki pałętają się po osiedlu i zryją komuś przedogródek lub pętlę autobusową
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies