Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Juzia 22:18, 28 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
WoW. Teraz to oko mnie będzie prześladować

Cudnie masz. Nie narzekaj.
U mnie to dopiero wszystko wkurza. Bez dopalaczy w tym roku nic nie rośnie...
Oprócz grzyba na bukszpanach. Ten to zawsze rośnie.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
antracyt 07:28, 29 lip 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Mgduska napisał(a)




Maczek z kosmosem czekoladowym? Bardzo fajny duet
Dalia Bacardi, muszę jej wzrost zapamiętać.
Tez mam podobne odczucia odnośnie sierpniowego ogrodu, u Ciebie tego nie widać, u mnie z tego powodu rozpoczęłam powoli cięcie niektórych "pijanych" egzemplarzy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:21, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
WoW. Teraz to oko mnie będzie prześladować

Cudnie masz. Nie narzekaj.
U mnie to dopiero wszystko wkurza. Bez dopalaczy w tym roku nic nie rośnie...
Oprócz grzyba na bukszpanach. Ten to zawsze rośnie.


Wiesz dlaczego człowiek narzeka - bo się napatrzy jak u innych ładnie. Wiadomo, że jedni mają gorzej, drudzy lepiej. Gdyby nie zaglądał, nie porównywał, żyłby w spokoju ducha
Ale spokojnie, trochę ponarzekam i mi przejdzie. Do roboty się wezmę i będzie dobrze

Grzyb pojawia się gremialnie, na wszystkich? Czy tylko na wybranych? Bo jeśli na obwódkach, to ciężko
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:28, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Maczek z kosmosem czekoladowym? Bardzo fajny duet
Dalia Bacardi, muszę jej wzrost zapamiętać.
Tez mam podobne odczucia odnośnie sierpniowego ogrodu, u Ciebie tego nie widać, u mnie z tego powodu rozpoczęłam powoli cięcie niektórych "pijanych" egzemplarzy.


Zuzia, Bacardi nie jest aż tak wysoka - ona jest posadzona w skrzyni, czyli trzeba by jej odjąć jakieś 60 cm wzrostu, więc jest dalią średniej wysokości.

Z maczkiem rośnie onętek Cranberry - na razie sztuk 1, faktycznie ciemny w tym pół-pąku. Kosmosy czekoladowe mam w gruncie

Co do bałaganu - wszystkich bałaganiarzy mam powiązanych sznurkiem
Najgorsze są irysy syberyjskie i jeden bodziszek, który rośnie dość wysoko i nie daje rady się utrzymać w pionie. Dawno bym go przycięła, ale wciąż kwitnie i widzę, ile przyciąga zapylaczy. Muszę go wywalić gdzieś na tyły. Nie robię mu zdjęć
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 12:51, 29 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Mgduska napisał(a)


Wiesz dlaczego człowiek narzeka - bo się napatrzy jak u innych ładnie. Wiadomo, że jedni mają gorzej, drudzy lepiej. Gdyby nie zaglądał, nie porównywał, żyłby w spokoju ducha
Ale spokojnie, trochę ponarzekam i mi przejdzie. Do roboty się wezmę i będzie dobrze

Grzyb pojawia się gremialnie, na wszystkich? Czy tylko na wybranych? Bo jeśli na obwódkach, to ciężko


No wiem właśnie. Dlatego zniknęłam na trochę z Ogrodo...
ALe już się pogodziłam z tym, że mam jak mam

Grzyb się pojawia tam gdzie mało przewiewnie. Na obwódkach też.
Nawet nie mam teraz jak pryskać, bo burze się kręcą. Wczoraj wieczorem lało, a dziś od rana smali.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 14:55, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


No wiem właśnie. Dlatego zniknęłam na trochę z Ogrodo...
ALe już się pogodziłam z tym, że mam jak mam

Grzyb się pojawia tam gdzie mało przewiewnie. Na obwódkach też.
Nawet nie mam teraz jak pryskać, bo burze się kręcą. Wczoraj wieczorem lało, a dziś od rana smali.



No właśnie tak pomyślałam, że luzaki możesz przesadzić w miejsce bardziej przewiewne, ale z obwódką już gorzej. A wywalać obwódkę też szkoda. Może zrób szczerby w obwódce i wypełnij czymś luźniejszym? Tak tylko kombinuję
Ogólnie to jest powszechnie wiadome, że Twój ogród jest perfekcyjny, więc taki drobiazg jak grzyb tego wizerunku nie zmieni.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:46, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zostało mi parę zdjęć z ubiegłego tygodnia Na przykład zdjęcia rabaty wejściowej - jarmarczno-wesołej - ani jedna rudbekia nie znalazła się tam z mojej woli, nie wiadomo kiedy urosły i zakwitły a ja nie mam sumienia ich stamtąd ruszać








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:49, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Po drugiej stronie mam parę niskich dalii - najładniejsza z nich to Diana's Memory



Drugie kwitnienie Balleriny



Garden of Roses



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:53, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:58, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fajnie się rozwija sprawa babki wodnej, podgryzionej przez ślimaki - po przesadzeniu do balii wypuściłą nowe pędy kwiatowe i wygląda pięknie







funkia Cherry Berry

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies