Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

daredevil 08:41, 04 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Mgduska napisał(a)


A ja ostatnio, na własne życzenie, rezygnuję z 3-tygodniowego urlopu, na rzecz 2+1
Pójść na dłuższy urlop było bardzo ciężko i kosztowało mnie to znacznie więcej stresu, a powrót do pracy był masakryczny. Ostatni tydzień i tak był na straty, bo się już martwiłam, że muszę wracać


mam to samo... i nadrabianie starożytnych rzeczy...

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
antracyt 08:49, 04 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Mgduska napisał(a)


Nie całowałam, bo nie wiem jak ma na imię, z obcymi się nie całuję
Do rzeczki w linii prostej jest jakieś 100 m, do najbliższego stawu jakieś 500 m. Jeden sąsiad, autochton, ma staw na działce, a tuż za nim jest dolina z mokradłami, trzcinowiskiem itd. Żabki są, zdarzały się od czasu do czasu i ropuchy też. To moje oczko jest tak zarośnięte, że nie bardzo jest gdzie pływać, ale widocznie żaba to lubi

Hehe, imię ma pewnie jakieś książęce
Blisko wokół masz wody, u mnie tak dobrze nie ma, szkoda. A wiesz, że na "moich" łąkach znalazłam przy rozlewiskach babkę wodną i kilka innych fajnych roślin? Woda wysycha i biedaki lekko omdlewały, ale kwiaty miały piękne. Muszę poczytać czy pod ochroną są. Nowe oczko na razie pełne jest pistii(i ptasich odchodów, towarzystwo zrobiło sobie przy nim punkt zbiorczy), coś wyższego by się przydało.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:44, 04 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Hehe, imię ma pewnie jakieś książęce
Blisko wokół masz wody, u mnie tak dobrze nie ma, szkoda. A wiesz, że na "moich" łąkach znalazłam przy rozlewiskach babkę wodną i kilka innych fajnych roślin? Woda wysycha i biedaki lekko omdlewały, ale kwiaty miały piękne. Muszę poczytać czy pod ochroną są. Nowe oczko na razie pełne jest pistii(i ptasich odchodów, towarzystwo zrobiło sobie przy nim punkt zbiorczy), coś wyższego by się przydało.


Ta babka rośnie u mnie jak wariat, nie wiedziałam, że to będzie takie duże Dobrze rośnie też rozpław lancetowaty, który też za moment zakwitnie. Wychodzi na to, że te wodne rośliny są łatwe w uprawie Mam tylko problem z oczkiem na tarasie, gdzie, jak podejrzewam, jest niedobra kwasowość wody.

Przy takich rozlewiskach chyba też powinny być żaby ?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:59, 04 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Niedobra kwasowość wody? Dlaczego?
Na rozlewiskach żab jest w bród tylko, żeby do mnie dotrzeć mają do przebycia las, pola uprawne i dwie drogi(jedną dość ruchliwą), mi by się nie chciało na ich miejscu... Ja wsiadam w samochód i w 5 minut jestem na miejscu, dla nich to byłby spory "spacer".
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:11, 04 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Niedobra kwasowość wody? Dlaczego?
Na rozlewiskach żab jest w bród tylko, żeby do mnie dotrzeć mają do przebycia las, pola uprawne i dwie drogi(jedną dość ruchliwą), mi by się nie chciało na ich miejscu... Ja wsiadam w samochód i w 5 minut jestem na miejscu, dla nich to byłby spory "spacer".


Na kamieniach osadzają się czerwone glony, a rośliny żółkną. Myślę, że to może od kamieni i zamierzam wywalić wszystko i założyć od nowa, zobaczymy, jeśli się poprawi bez kamieni, będzie to znaczyło, że dobrze kombinuję. Jeśli nie, posadzę coś zupełnie innego.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 18:51, 04 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)









Ha, od czego by tu zacząć, bo mam galopadę myśli, czy jakoś tak
1. Cytowane widoki powodują u mnie szybsze bicie serca i tęsknotę za czymś bliżej nieokreślonym...
2. Floksa o piękne nazwie Kwiat Jabłoni zapisałam
3. Podobne odczucia budzą się we mnie - wszędzie coś do cięcia, coś się pokłada, o grzybach tu i tam staram się nie myśleć
4. Na Kaszubach od około 20 lat spędzam co roku przynajmniej tydzień urlopu, a kolejny tydzień - na żaglach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 18:52, 04 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A! Jeszcze jedno - jak dobrze,że ta Cherry Berry u Ciebie w wiaderku - plagi ślimaków nie posiadam, a i tak te pojedyncze sztuki upatrzyły sobie właśnie tą hostę w moim ogrodzie. I dzwonki Poszarskiego
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 21:15, 04 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agatko - jak się uda, spędzę urlop prawie według Twojego planu, tyle że u mnie żagle i Kaszuby się połączą

Rzeczona Cherry Berry, która mnie cieszy niezmiennie

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:22, 04 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Sezon daliowy rozkręca się

Diana's Memory i Franz Kafka


Smokey


Lambada


Bacardi



oraz (zgodnie z ruchem wskazówek) pomarańczowa Geerlings Beatrice, Cafe au Lait, Franz, Bacardi i Le Baron (z amarantusem)






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:26, 04 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mój pierwszy egzemplarz Koko Loko, rosnący pod płotem, gdzie sosna zabiera różom słońce, kwitnie po raz pierwszy, kolor ma przedziwny.




Druga spóźnialska to Chandos Beauty, pozostałe róże już powtarzają.



____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies