Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:48, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
No cudnie jest tyle powiem, Żeby zostawić ślad, że podziwiałam.


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:53, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Przyjemny miałaś weekend i widoki przyjemne. Szał cebulowych bardzo efektowny.
Przejeżdżałam ostatnio wzdłuż sąsiedniej wsi i zaskoczyły mnie rozmiary kalin. Chyba nie do końca dobrze posadziłam moją, zapominając, że spokojnie do 3m we wszystkie strony się rozrasta.


Kalina kalinie nierówna. Ta moja rośnie dość wolno, ale mam ją już wiele lat, więc wzrost ma słuszny. Ja mam tam właściwie dwie sadzonki, ale jedna dominuje zdecydowanie i to głównie ją widać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:56, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Patrzę...
no idę jeszcze raz patrzeć

Kalina angielska?
Edit. Strefa 6a to chyba nie zmarznie u mnie


Kalina Burkwooda, częściowo zimozielona, ostatnio została jej część liści u dołu krzewu, gdzie było najbardziej zacisznie. W mroźniejsze zimy gubi prawie wszystkie liście, zazwyczaj zostaje tyle, że widać, że coś tam jest pod płotem. Jak dotąd nie zmarzła, ale jest dość dobrze osłonięta przed wiatrem. Widzę taką samą u sąsiadów, oni mają ją w ogóle wciśniętą między iglaki i tam też sobie dobrze radzi. Ale mszyce ją lubią, niestety.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:09, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Przesadzać?
A po co?
One tam tak ładnie pasują


Jak się zestawi z tymi wyższymi - to tak, ale są tam też niskie pełne w ciemnym różu z białą obwódką i z tymi już mi zgrzyta. Te też powinnam przesadzić, to jest na pewno pomyłka. Mam dokładną rozpiskę, ze zdjęciami, kupionych tulipanów, powinny tam być. m.in Copper Image i pojedynczy pomarańczowy. A jest, co widać Żółtki przeniosę w głąb, w pobliże mahonii, a te paskudy, które nie są C.I., pewnie na front, gdzie są różne odcienie różu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 11:46, 17 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Energetycznie na rabatach Szachownice wiadomo, przywołują uśmiech zachwytu i malutki grymasik zazdrości
Ja mam tylko te zielone, znaczy jedną bo reszta znikła. U ciebie to niemal las. Aż się prosi porobić im artystyczne zbliżenia
Żółty tulipan zadziwił, również u mnie jest takie zjawisko. Ptaki chyba skądś przytargały bo nigdy nie miałam. Był przez dwa lata jeden, ciągle zapominałam usunąć. A w tym roku się rozmnożył i jest pięć w kępie. No i szok. Wczoraj powiedziałam do odwiedzającej mnie akurat mamy, że mi się podoba Na co ona: NO OCZYWIŚCIE
Tak więc przesadzę po kwitnieniu i chyba zostanie na paprociowisku wśród limonkowych traw
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 11:57, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Są różne odcienie żółci, te moje są po prostu żółte bardzo intensywnie. Ale masz rację, kwestia znalezienia miejsca, jeśli Ci się mnożą, nie wolno wywalać, trzeba zmienić im towarzystwo. Aprilu, a Ty nie masz mahonii u siebie? Bo nie kojarzę, a one lubią leśne klimaty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:40, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rabatka wejściowa w pełnej, tulipanowej krasie







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:50, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Po drugiej stronie wejścia, przy obelisku, posadziłam groszek pachnący i groch



Parę portretów tulipanowych
Purissima?




Black Parrot

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:03, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Blumex Favourite- tego na pewno nie wykopywałam, a jest



Muvota





Maleństwa:
Little Beauty


Lilac Wonder


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:09, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tulipany rosną też pod wisienką, gdzie mam ciemierniki, w słońcu przefiltrowanym przez liście drzew i to zestawienie było planowane, chociaż z poprzednich lat został niewykopany ciepły róż





Na górce - te pozostały z ubiegłego roku, w tym roku doszły białe



____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies